تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین و تون کوین؛ ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

به دنبال رشد دوباره قیمت بیت کوین، حالا تمام توجهات به بازار آلت کوین‌ها و ارزهایی مثل ریپل، دوج کوین و تون کوین جلب شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر آلت کوین‌ها منتظر یک جرقه برای آغاز فاز بعدی رالی صعودی خود هستند. در این مطلب، تحلیل تکنکیال ریپل، دوج کوین و تون کوین را بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال ریپل

قیمت ریپل چندین روز است در نزدیکی میانگین‌های متحرک خود نوسان می‌کند که نشان‌دهنده بلاتکلیفی معامله‌گران نسبت به روند آتی است.

نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر خریداران در تلاشند تا قیمت را به بالای مقاومت ۰.۵۷ دلاری بکشانند. شکسته شدن و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت می‌تواند الگوی مثلثی صعودی در نمودار ۱ روزه را تکمیل کند. این الگو می‌تواند قیمت توکن XRP را تا ۰.۶۸ دلار افزایش دهد.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر خط حمایت رسم شده در نمودار کاهش یابد، الگوی مثلثی صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. در این سناریو قیمت ریپل می‌تواند تا حمایت ۰.۴۶ دلاری سقوط کند. افزایش دوباره از این سطح می‌تواند ریپل را برای مدت بیشتری در حوالی ۰.۴۶ تا ۰.۵۷ دلار نگه دارد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین

قیمت دوج کوین دو روز پیش از حوالی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۵ دلار) افزایش یافت که نشان‌دهنده تقاضای خرید بالا در سطوح پایین است.

نمودار دوج کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار دوج کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، قیمت دوج کوین می‌تواند تا مقاومت سربار ۰.۱۸ دلاری افزایش یابد که بسیار اهمیت دارد. اگر این مقاومت به سمت بالا شکسته شود، قیمت دوج کوین می‌تواند تا ۰.۲۱ دلار و سپس ۰.۲۳ دلار صعود کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت دوج کوین از سطوح فعلی یا پس از آزمایش مقاومت مذکور کاهش یابد، می‌تواند بار دیگر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود را آزمایش کند. شکسته شدن این مقاومت روند کوتاه‌مدت را نزولی خواهد کرد و می‌تواند قیمت را به ۰.۱۴ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال تون کوین

قیمت تون کوین امروز از مقاومت ۷.۶۷ دلاری عبور کرد. با این حال،‌ سایه بلند روی کندل روزانه نشان می‌دهد فروشندگان به شدت مشغول فروش و سیو سود هستند.

نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

کاهش قیمت از سطوح فعلی می‌تواند در حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۶۰ دلار) حمایت شود. جهش قیمت از این حمایت نشان می‌دهد احساسات همچنان صعودی باقی مانده و از خرید در کف معامله‌گران حکایت خواهد کرد. این اتفاق چشم‌انداز افزایش دوباره قیمت بالاتر از مقاومت ۷.۶۷ دلاری را بهبود می‌بخشد و می‌تواند قیمت تون کوین را تا ۱۰ دلار افزایش دهد.

در سمت مقابل، ریزش شدید قیمت و سقوط آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند قیمت را برای مدتی بین ۶ تا ۷.۶۷ دلار نگه دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا