اخبار آلتکویناخبار عمومی

خزانه‌داری انگلستان: XRP یک توکن مبادلاتی است نه اوراق بهادار!

دولت بریتانیا موضع خود را اینطور مشخص کرده که XRP یک توکن معاملاتی است و یک توکن اوراق بهادار نیست. خزانه داری انگلستان یک سند جدید منتشر کرده، که شامل قانون گذاری‌های انگلستان برای ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌هاست.

این گزارش XRP، اتریوم و بیت کوین را در دسته بندی “توکن‌هایی که کاربرد اصلی‌شان مبادله است” که با نام توکن‌های معاملاتی شناخته می‌شود، قرار داده است. همچنین این سه رمز ارز در دسته “قانون گذاری نشده” قرار گرفته‌اند؛ بدین معنی که آنها نه پول هستند و نه توکن اوراق بهادار.

موضع خزانه داری انگلستان نسبت به XRP

موضع خزانه داری انگلستان نسبت به XRP

این گزارش خزانه داری به نقل قولی اشاره کرده که مقام اجرایی اقتصادی بریتانیا (FCA) در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود.

خزانه داری توضیح می‌دهد:

توکن‌های اوراق بهادار مطابق با قانون گذاری‌های بریتانیا، خصوصیاتی شبیه به سرمایه گذاری مانند سهام دارند. به طور گسترده، این توکن‌ها می‌توانند توکنیزه شده و شکل دیجیتالی دارایی‌های سنتی باشند.

این دسته بندی برای ریپل مهم است؛ زیرا این شرکت سان فرانسیسکویی، اکنون طی دادخواست کمیته بورس و اوراق بهادار آمریکا، به دادگاه فرا خوانده شده و در حال دفاع از XRP است که از زمان راه اندازی، به عنوان یک اوراق بهادار ثبت نشده تا امروز باقی مانده است.

ریپل قبلا نیز اعلام کرده بود که طبقه بندی FCA بریتانیا، در طی قانون گذاری‌های آمریکا اعمال شده است.

کشورهایی که در این گونه موضع گیری‌ها زود عمل می‌کنند، در وضعیت بهتری برای جذب سرمایه، کمپانی‌ها و مشاغل قرار دارند؛ مخصوصا اکنون که تکنولوژی بلاکچین وجود دارد. دولت‌هایی که هنوز دستورالعمل‌های شفافی ندارند، باید قوانین خود را تعیین کنند و از شکست خوردن شرکت‌هایی که دارای بازارهای قانون گذاری شده هستند، جلوگیری کنند.

منبع
dailyhodl

آرن امیریان

من آرن امیریان هستم و از سال ۲۰۲۰ در بازار رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کنم. از همان زمان اعتقاد داشتم که این تکنولوژی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک، سیستم‌های مالی و بانکداری سنتی را متحول کند. پس از مدت کوتاهی که در میهن بلاکچین مشغول به کار شدم، به این حوزه گسترده بسیار علاقمند شدم. اکنون حوزه مطالعاتی من راهکارهای لایه ۲، بلاکچین‌های لایه ۱، DAGها، شبکه‌های حریم خصوصی و آدیت کردن کدهای پروژه‌هاست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا