اخبار خارجی

بلاکچین ریپل به نقطه‌ای تاریخی رسید؛ پل میان XRPL و آوالانچ مرداد ارائه می‌شود

بلاکچین ریپل (XRPL) با صدور ۷۲ میلیونمین بلاک، نقطه‌ای مهم در تاریخ خود ثبت کرد. همچنین در ماه آگوست، پل میان‌زنجیره‌ای ایپکس ارتباط میان آوالانچ و XRPL را ممکن می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، طبق گزارش XRPScan، بلاکچین ریپل (XRPL) به نقطه عطف مهمی در طول فعالیت خود دست یافته و بلاک ۷۲ میلیونم را در دفتر کل توزیع شده (Ledger) خود ثبت کرده است.

چند ساعت پیش XRP Ledger با موفقیت ۷۲-میلیونمین لجر (بلاک) را ثبت کرد. سپاس بسیار از همه کسانی که شبکه را اداره و حمایت می‌کنند.

منبع: توییتر

XRP Ledger (به اختصار XRPL) یک بلاک چین‌های غیرمتمرکز و عمومی است که بر پرداخت‌های کوچک، توکن‌های NFT، دیفای و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) متمرکز است.

در حال حاضر بیش از ۱۵۰ اعتبارسنج در این بلاکچین فعال هستند. این ولیدیتورها توسط دانشگاه‌ها، صرافی‌ها، کسب‌وکارها و افراد مختلف اجرا و اداره می‌شوند. XRPL از نوعی پروتکل اجماع استفاده می‌کند که با افزایش تعداد ولیدیتورها، غیرمتمرکزتر شدن بلاکچین را تضمین می‌کند.

پل بین XRPL و آوالانچ در ماه آگوست (مرداد) عرضه می‌شود

ایپکس (Apex)، ارائه‌دهنده نود سرویس محور، در اعلان اخیر خود گفته است در حال ساخت پل کاملا ایمن از آوالانچ به XRPL است و عرضه آن برای اواخر ماه آگوست (مرداد) برنامه‌ریزی شده است. پل ایپکس انتقال توکن XRP از XRPL به آوالانچ و سایر شبکه‌هایی که از ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می‌کنند را امکان‌پذیر می‌سازد.

پس از عرضه این پل، ایپکس، توکن‌های رپد XRP یا همان wXRP را در ایپکس‌سواپ (ApexSwap)، اولین صرافی غیرمتمرکز در اکوسیستم آوالانچ، در دسترس قرار می‌دهد.

در ماه مارچ (اسفند)، مالتی‌چین (Multichain) پشتیبانی از XRPL را اعلام کرده بود. این پشتیبانی باعث می‌شود که ارتباط بین‌زنجیره‌ای با بلاکچین‌های سازگار با EVM و غیر EVM امکان‌پذیر شود. در نتیجه، صدها هزار کاربر دیفای می‌توانند دارایی‌های خود را به آسانی بین XRPL و سایر بلاکچین‌ها انتقال دهند.

بدین ترتیب، مالتی‌چین با همکاری و کمک‌های فنی شرکت ریپل، انتقال بین زنجیره‌ای XRP را تسهیل خواهد ساخت. به علاوه، رمزارزهایی نظیر اتر، متیک، آوالانچ، فانتوم، USDT و FRAX و سایر رمزارزها مستقیما به XRPL وارد خواهند شد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا