اخبار آلتکوین

تغییر لوگوی XRP؛ تلاش شرکت ریپل برای جداسازی توکن XRP

در بین کاربران بازار ارز دیجیتال، غالبا XRP را با نام ریپل می‌شناسند اما در حقیقت ریپل شرکت ارائه دهنده این ارز دیجیتال است. در ابتدا مشکلی وجود نداشت که جای این دو عبارت با هم جابه جا شود یا برای هر دو از یک اسم استفاده شود.  اما با رسیدگی به ۳ دعوی حقوقی علیه ریپل و طولانی شدن تصمیم SEC (کمیسیون اوراق بهادار و بورس) طبیعی است که تیم ریپل تفاوت بین این دو عبارت را شفاف سازی کند. شرکت ریپل در وبسایت و صفحه توییتر خود تفاوت بین این دو عبارت را این چنین بیان کرد:

ریپل و XRP چیست؟

ریپل یک شرکتبا زیرساخت بلاک چین است که راهکارهای موثر برای ارسال راحت تر پول در جهان ارائه می‌دهد. نمونه معروف تر و شناخته شده تر در این حوزه سوییفت(Swift) است که قدیمی تر از این شرکت است. XRP ارز دیجیتال مستقل می‌باشد که از بلاک چین ریپل به عنوان زیرساخت استفاده می‌کند.

این دو چطور با هم مرتبط هستند؟

ریپل از XRP و لجر XRP در محصولات xRapid خود استفاده می‌کند. ریپل ۶۰ میلیارد توکن XRP دارد که از این مقدار ۵۵ میلیارد آن متعلق به خود شرکت ریپل است و مابقی بین همه دارندگان این توکن پخش شده است. در مقابل لجر XRP به هیچ فردی تعلق ندارد و کاملا مستقل می‌باشد.

البته با توجه به انتقاداتی که به این شرکت مبنی بر متمرکز بودن آنها و کنترل روی بیشتر توکن‌ها میشد، ریپل اعلام کرد که هر ماه مقداری از توکن‌هایی که به خود مجموعه تعلق دارد، بین کاربران پخش خواهد کرد.

چه کسی موفقیت و ناکارآمدی این دو را می‌سنجد؟

ریپل توسط هیئت مدیره، موسسان و کارمندان کنترل می‌شود. توکن XRP توسط جامعه ای که با این تکنولوژی سرو کار دارد کنترل می‌شود.

چه کسی از آنها استفاده می‌کند؟

موسسات مالی از محصولات ریپل استفاده می‌کنند. هر شخصی می‌تواند از توکن XRP استفاده کند و روی آن سرمایه گذاری کند.

این دو متعلق به چه کسی است؟

ریپل متعلق به بنیانگذاران، سرمایه داران و کارمندانی است که سهام بورس این شرکت را دارند. اما در عوض هر کسی می‌تواند XRP داشته باشد و درست مانند دیگر ارزهای دیجیتال متعلق به خود اوست.

در سایت ریپل توضیحات بیشتری اعلام شد:

ریپل، شرکت ارائه دهنده این تکنولوژی و XRP یک ارز دیجیتال مستقل است و این دو کاملا متفاوت هستند.

طبق گزارشات شرکت ریپل تلاش می کند تا نام خود را از ارز دیجیتال XRP تمیز دهد. یکی از این تغییرات عوض کردن لوگو XRP در سایت coinmarketcap.com بود. در لوگو جدید فقط X وجود دارد که حاصل تلاش انجمن XRP در ماه مه می‌باشد. آنها تلاش کردند تا لوگو ارز دیجیتال منحصر به فردی برای XRP به وجود آورند. نگرانی دیگر این است که SEC در واقع XRP را در رده بندی دارایی های دیجیتال امن قرار نداده است. شاید این امر بدان خاطر است که شرکت ریپل تقریبا 60 میلیارد XRP  دارد که 55 میلیارد از آن در انحصار صاحبان مجموعه است. اسکرو سپرده ای است که شبکه ریپل به وجود آورده است و ماهانه مقداری توکن به آن وارد می کند و در نهایت آن توکن را وارد چرخه مبادلات ریپل می کند.

تیم ریپل برای پاسخ دهی به 3 دعوی حقوقی و همچنین به دلیل تخلف در قوانین امنیتی ایالت متحده مرتبا در دادگاه حضور داشته است. مسئله دیگر این است که این کوین همچنان به نظر خیلی ها امن نمی باشد و به صورت متمرکز اداره می‌شود.

نظر شما چیست؟ آیا شما از توکن XRP برای سرمایه‌گذاری یا ترید استفاده می کنید؟

منبع
ethereumworldnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا