اخبار خارجی

ریپل با ۲ استاندارد جدید به فضای NFT و دیفای وارد می‌شود

تیم پروژه ریپل قصد دارد تا این شبکه را به صورت گسترده میزبانNFTها کند و نسخه سفارشی‌شده AMM صرافی غیرمتمرکز (DEX) ریپل را راه‌اندازی کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یو تودی، چندی پیش رای‌گیری در مورد استاندارد XLS-20 میان اعتبارسنج‌های شبکه ریپل شروع شد. این استاندارد در مورد ساده و یکدست‌سازی فرآیند صدور (مینت) توکن‌های NFT و کاهش کارمزدهای انتقال آن بر روی XRPL بود.

قرار بود تا در صورت رای مثبت از طرف ۸۰٪ ولیدیتورهای ریپل این استاندارد پیاده‌سازی شود. در حال حاضر ۲۸ ولیدیتور از ۳۵ تای موجود (۹۴٪) به این پروپوزال رای مثبت داده‌اند و بدین ترتیب احتمالا در تاریخ ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) این استاندارد بر روی شبکه ریپل اجرایی شود.

نتایج رای‌گیری در مورد استاندارد XLS-20
نتایج رای‌گیری در مورد استاندارد XLS-20

موضوع بعدی به راه‌اندازی مکانیسم سفارشی‌شده بازار ساز خودکار (AMM) صرافی غیرمتمرکز (DEX) ریپل برمی‌گردد. قرار است بدین منظور استانداردی با نام XLS-30d به رای گذاشته شود. این استاندارد به ریپل کمک می‌کند تا حداکثر بازده را برای تامین کنندگان نقدینگی صرافی فراهم آورد. از نوآوری‌های این استاندارد حراج‌های ادامه‌دار است. به گفته مقامات ریپل نوآوری‌های موجود در این استاندارد قابل مقایسه با مکانیسم‌های صرافی‌های غیرمتمرکز روی شبکه‌های دیگر نیست. جالب است بدانید قدیمی‌ترین صرافی غیرمتمرکز جهان (CLOB) مربوط به بلاکچین ریپل است که در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد.

قرار است XLS-30d در هفته‌های آینده برای توسعه‌دهندگان قابل دسترسی باشد و پس از فیدبک‌های این جامعه و اصلاحات احتمالی پروپوزال آن در ۳ ماهه چهارم ۲۰۲۲ به رای گذاشته شود. همین مراحل برای XLS-20 نیز طی شده بود و تاریخ شروع فرآیند آن (دسترسی توسعه‌دهندگان) از ماه ژانویه (دی) شروع شده بود.

پیش بینی می‌شود در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح ریپل بتواند نقدینگی زیادی را جذب کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا