تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ شرایط این ارز برتر چگونه خواهد بود؟

قیمت بیت کوین در ماه می ۲۵ درصد افزایش یافت اما آیا بازگشت قیمت در پیش است؟

قیمت بیت کوین بار دیگر در هفته گذشته بدون تغییر بود و رقابت بین گاوها و خرس ها برابر دنبال شد. اما با پایان یافتن ماه می، شرایط بیت کوین چگونه خواهد شد؟

با هم نگاهی به روندهای احتمالی بیت کوین می‌اندازیم.

قیمت ارز های دیجیتال در بازار
قیمت ارز های دیجیتال در بازار

کندل ماهانه صعودی

نمودار قیمت بیت کوین ماهانه
نمودار قیمت بیت کوین ماهانه

از ابتدای ماه می تاکنون شاهده افزایش قیمت ۲۵ درصدی قیمت بیت کوین بودیم. افزایش قیمت همواره نکته مثبتی است. هرچند از سقوط ۱۲ مارس تاکنون، اتفاق هیجان انگیزی برای هودل کنندگان رخ نداده است.

با این حال، با نزدیک شدن کندل یک ماهه به بالاتر از سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصد، ادامه روند به سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصد بر روی قیمت ۱۳,۷۰۰ دلار نکته هیجان انگیز برای هودل کنندگان است. با این حال بهتر است آنچنان خوش بین نباشیم زیرا ابتدا باید قیمت ۱۱۸۰۰ دلار به دست بیاید و نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که همواره احتمال وقوع روند نزولی برای بیت کوین وجود دارد.

اگر ماه ژوئن با روند نزولی همراه باشد، بازگشت قیمت به ۷۴۰۰ الی ۷۶۰۰ دلار، محدوده قیمتی است که سفارش های خرید به وجود می‌آید.

صعودی بودن اندیکاتور MACD ماهانه

اندیکاتور MACD ماهانه بیت کوین
اندیکاتور MACD ماهانه بیت کوین

اندیکاتور MACD ماهانه در آستانه روند صعودی است. این موضوع روند صعودی بیت کوین را نشان می‌دهد و روندهای گذشته به ما می‌گوید که این شرایط به عنوان سیگنال خرید برای سرمایه گذاران است.

این شرایط در اندیکاتور MACD هفتگی نیز وجود دارد که در ابتدای ماه می به روند صعودی وارد شده بود. بنابراین با شرایط کنونی، شرایط بیت کوین در بلندمدت خوب به نظر می‌رسد.

هرچند برای نوسان های بزرگتر باید به بازه های زمانی کوتاه تر دقت کنیم تا متوجه شویم که چه اتفاقی در هفته های آتی در پیش رو است.

واگرایی نزولی در بازه زمانی روزانه

اندیکاتور MACD روزانه بیت کوین
اندیکاتور MACD روزانه بیت کوین

بیت کوین نه تنها در بازه های زمانی ماهانه و هفتگی، روند صعودی از خود نشان می‌دهد بلکه MACD روزانه نیز صعودی به نظر می‌رسد.

این شرایط تقریبا مشابه با یک دام به نظر می‌رسد، زیرا چنین شرایطی در یک اندیکاتور خاص بسیار رویایی است.

هرچند با افزایش قیمت و روند نزولی این اندیکاتور، ما همچنان شاهد واگرایی نزولی هستیم و این شرایط، نشانه صعودی نیست. این موضوع به ما می‌گوید که کاهش قیمت پیش رو است و بررسی بازه های زمانی کوتاه تر می‌تواند به ما نشان دهد که روند بیت کوین به کجا می‌انجامد.

بازگشایی کانال نزولی

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

با بررسی بازه زمانی روزانه می‌توانیم مشاهده کنیم که بیت کوین به سطح پایینتر از خط روند صعودی هفته گذشته وارد شده است و از آن زمان تاکنون قیمت در محدوده سطح حمایتی قبلی بوده است. این موضوع تعیین سمت و سوی آتی قیمت را دشوار می‌کند.

این موضوع یک کانال نزولی جدیدی بر روی نمودارها ایجاد می‌کند که سطح مقاومتی ۹۷۰۰ دلار، سطح میانی ۸۷۰۰ و سطح حمایتی ۷۴۰۰ دلار را برقرار می‌سازد.

پس از چنین افزایش قیمتی طی ۸ هفته گذشته، اصلاح قیمت اجتناب ناپذیر است. هرچند این اصلاح قیمت به دلیل روند بازه های زمانی بلندمدت تر به نظر می‌رسد که کمتر باشد.

شرایط نزولی

نمودار روزانه بیت کوین 2
نمودار روزانه بیت کوین

استفاده از سطوح اصلاحی فیبوناچی در نمودار روزانه به ما این ایده را می‌دهد که سطوح مورد انتظار برای روند قیمت بیت کوین، اصلاح قیمت به سطح میانی کانال نزولی است.

این موضوع نشان می‌دهد که سطح حمایتی می‌تواند بر روی ۸۶۱۳ دلار باشد و سطوح کلیدی افزایش قیمت بر روی ۹۳۱۳ و ۹۰۴۶ دلار قرار دارد.

در صورتی که قیمت بیشتر از ۸۶۱۳ دلار کاهش یابد، می‌توان انتظار قیمت ۷۴۰۰ دلار را داشت.

شرایط صعودی

از لحاظ روند صعودی، عبور از قیمت ۹۸۰۰ دلار می‌تواند بیت کوین را در مسیر ۱۱۰۰۰ دلار و سپس ۱۳۸۰۰ دلار قرار دهد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا