اخبار خارجی

رشد ۱۱۲٪ قیمت WAVES در یک هفته؛ عوامل موثر در این افزایش قیمت چیست؟

قیمت توکن WAVES پس از رونمایی از برنامه‌ راه‌اندازی یک متاورس قابل اجرا بر بلاک‌چین‌های مختلف و اعلام همکاری جدید با آلبریج (Allbridge) برای تسهیل نقل و انتقالات میان‌زنجیره‌ای، بیش از ۱۰۰٪ افزایش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف‌، قیمت WAVES پس از وصول این اخبار از کف قیمتی ۸.۲۸ دلار در ۲۲ فوریه (۳ اسفند)، ۱۲۰٪ افزایش یافت و در زمان نگارش خبر در حدود ۱۷.۷۳ دلار معامله می‌شود. پروتکل Waves یک پروتکل بلاک‌چین چند منظوره‌ای است که برای پشتیبانی از موارد استفاده مختلف از جمله برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند طراحی شده است.

قیمت Waves
رشد قیمت Waves

سه دلیل رشد قیمت WAVES، اعلام اخیر مبنی بر انتقال پروتکل به Waves 2.0، همکاری با آلبریج برای اتصال به بلاکچین‌های دیگر و راه‌اندازی آتی صندوق ۱۵۰ میلیون دلاری با هدف تقویت رشد پروتکل ویوز در ایالات متحده است. این عوامل را در ادامه بررسی می‌کنیم.

مهاجرت به Waves 2.0

مهم‌ترین عامل مؤثر بر افزایش قیمت WAVES اعلام آغاز فرآیند مهاجرت این پروتکل به Waves 2.0 بود:

بخشی از این انتقال شامل اجرای نسخه جدیدی از الگوریتم اجماع Waves است که مبتنی بر شاردینگ اثبات سهام عملی (PPOSS) خواهد بود. این به‌روزرسانی باعث سریعتر و ایمن‌تر شدن شبکه و سازگاری آن با ماشین مجازی اتریوم (EVM) می‌شود.

توسعه شبکه سازگار با EVM قرار است بهار آینده آغاز شود و مسیر «انتقال آرام به Waves 2.0 را بدون کاهش ارزش یا کارایی شبکه قدیمی» هموار کند.

بخشی از تغییرات پیش رو در انتقال به Waves 2.0

نسخه دوم ویوز همچنین شامل یک مدل حاکمیت عمومی جدید، استفاده از پل گراویتی برای اتصال به تمام شبکه‌های سازگار با EVM و ایجاد یک پروتکل برای اتصال متاورس‌ها است که مجموعه ابزاری برای ایجاد متاورس‌های متصل دارد.

همکاری با آلبریج

اعلام همکاری با آلبریج (Allbridge) عامل دیگر افزایش قیمت WAVES بود. هدف پروتکل آلبریج تسهیل انتقال دارایی‌های رمزارزی بین تمام بلاک‌چین‌ها است.

هدف اعلام شده از این همکاری «ایجاد یک پل منحصر به فرد بین Waves و بلاکچین‌های سازگار با EVM و همچنین بلاکچین‌های غیر سازگار با EVM مانند پروتکل نیر (Near)، سولانا و ترا» است. بنابر اظهارات توسعه‌دهندگان Waves، قرار است که ادغام آلبریج تا پایان ماه می (اردیبهشت ۱۴۰۱) به طور کامل انجام شود.

صندوق توسعه ۱۵۰ میلیون دلاری

سومین دلیل رشد قیمت WAVES اضافه شدن شرکای جدید به اکوسیستم و اعلام تأسیس Waves Labs که یک شرکت مستقر در ایالات متحده است:

Waves Labs، مستقر در میامی، مسئول حمایت از رشد سریع در سراسر اکوسیستم خواهد بود.

سرمایه ۱۵۰ میلیون دلاری و برنامه حمایت از تیم‌های آمریکایی فعال بر Waves، به زودی آغاز به کار خواهد کرد. ایالات متحده یک بازار کلیدی برای افزایش نفوذ پروتکل Waves در سال ۲۰۲۲ است.

Waves Labs


ویوز همچنین اعلام کرد یک صندوق مستقل برای دیفای در سه ماهه اول ۲۰۲۲ راه اندازی خواهد کرد که بر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های منتخب دیفای در پلتفرم ویوز متمرکز خواهد بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا