متوسط مقالات عمومی

۳ دلیل برای نگاه به بی نظمی های گذشته قیمت بیت کوین

نترسیداین پیامی است از سوی چند متخصص بازار گاوی به کسانی که از ارزان فروختن بیت کوین خود می ترسند؛ این متخصص‌ها در مصاحبه با CoinDesk به بیان پیام خود پرداختند.

کوین پیشتاز ارزهای دیجیتال در هفته گذشته ۱۱/۵ درصد سقوط کرد که احتمالا به دلیل عدم ورود کاتالیزورهای مثبت و آخرین سرکوب ترید دارایی های دیجیتال در چین است. بیت کوین به زیر سطح روان شناختی ۷۰۰۰ دلار  فرو رفت و در زمان نگارش این مقاله در حدود ۷,۱۱۷ دلار معامله می شود.

اما با کمی زوم کردن و نگاهی کلی به چشم انداز کلان، متخصصان حداقل سه دلیل موجه را ذکر می کنند که احتمال می دهند این تنها سکسکه ای برای بیت کوین باشد.

در طرف تقاضای آن، پلتفرم های تجاری سازمانی مانند بکت (Bakkt) و خدمات دارایی دیجیتال فیدلیتی (FDAS) نرخ صعودی را مشاهده می کنند. خریدهای جزئی بیت کوین در نرم افزار مشهور Square نیز رو به افزایش است. هاوینگ (نصف شدن جایزه استخراج بلاک) پاداش ماینینگ که در سال بعد اتفاق می افتد نیز نشانه خوبی برای طرف عرضه است زیرا مقدار بیت کوین های جدیدی را که به طور منظم به بازار تزریق می شوند را کاهش می دهد.

Jehan Chu یکی از موسسان و شریک مدیریتی شرکت معاملاتی Kenetic که در هنگ کنگ قرار دارد، گفت:

هرچند که آخرین کاهش قیمت دلیلی برای نگرانی کوتاه مدت است اما فاندامنتال های بیت کوین و افزایش پذیرش سازمانی همچنان و به درستی انجام می شود.

بازگشت بکت به تجارت بیت کوین

پس از شروعی ناامید کننده در سپتامبر، بازار قراردادهای آتی بکت با جدیت شروع به گسترش کرده است و در ۲۲ نوامبر با معامله  ۲۷۲۸ قرارداد به اوج تمام دوران خود رسیده است. این افزایش ۶۸ درصدی در روز گذشته بود، در حالی که بهره باز (open interest) در روز بیش از ۲۹ درصد بود. بهره باز به تعداد کل قراردادهای اوراق مشتقه معوقی اشاره دارد که هنوز تسویه نشده اند.

بکت، یک شرکت تابعه صرافی بین قاره ای (ICE، که صاحب بورس سهام نیویورک نیز هست) یک پلتفرم قانونگذاری شده و یک صرافی برای خرید، فروش و ذخیره دارایی های کریپتو است که تریدرهای سازمانی و شرکت ها را هدف گرفته است. نقش آن افزایش اطمینان و اعتماد در حوزه کریپتو در میان صندوق های بزرگتر، با ارائه ابزارهای تجاری پیشرفته تر مانند قراردادهای آتی است که برای محافظت در برابر ریسک استفاده می شوند.

جاش رجر تحلیلگر و یکی از موسسان پلتفرم آموزشی Blockroots که برای ترید متمرکز بر بازار بین کوین و دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شود، گفت:

در واقع اینکه بیشتر طول بکشد تا بیت کوین به بالاترین قیمت دوران خود برسد خوب است زیرا نشان می دهد بازار در حال بلوغ است و سازمان های بیشتری در حال ورود به آن هستند.

پیشرفت فیدلیتی

به طور مشابه، پلتفرم هایی که سرمایه گذاران بزرگ را هدف گرفته اند خدمات مهمی برای صندوق های بزرگتری فراهم می کنند؛ که بدون اینکه برای ذخیره کریپتوهای خود به صرافی ها تکیه کنند به دنبال راهی امن برای ورود به کریپتو هستند. مانند پلتفرم FDAS، که اوایل امسال توسط صندوق سرمایه گذاری مشترک شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی راه اندازی شد. کارشناسان این حوزه به CoinDesk گفتند که احتمالا این پلتفرم ها با افزایش گزینه های نگهداری دارایی های دیجیتال احساسات بلند مدت را تقویت می کنند.

دارایی های دیجیتال فیدلیتی، تجارت نوپایی که به سرمایه گذاران سازمانی خدمات می دهد، یک خدمات شبانه روزی پشتیبانی مشتری نیز دارد که باعث می شود ورود به این فضا از نگاه سرمایه گذاران بزرگ راحت تر و قانونی تر شود.

Gabor Gubacs مدیر استراتژی دارایی های دیجیتال در شرکت مدیریت دارایی VanEck گفت که پذیرش سازمانی به سرعت ادامه دارد. وی گفت: قیمت های پایین تر بیت کوین، ورودی های سالم تر و قابل دسترس تری برای خریداران جدید بیت کوین است.

مطمئنا این قابلیت طوری که بعضی ها امیدوارند در دسترس نیست. به عنوان مثال در ماه سپتامبر پس از آنكه قانون گذار اعلام كرد که هیچ عجله ای برای تصویب چنین وسیله ای برای سرمایه گذاران خرده فروشی ندارد، شرکت گورباكس پیشنهاد یك ETF بیت کوین را از کمیسیون SEC پس گرفت. در عوض VanEck در حال فروش سهام در یک صندوق بیت کوین ETF مانند به سازمان ها است.

تصمیم اسکوئر

یکی دیگر از نشانه های دلگرم کننده برای گاوها این است که کسانی که برای اولین بار از طریق نرم افزار Square Cash بیت کوین می خرند، تقریبا دو برابر شده اند و درآمد بیت کوین این شرکت سال به سال به ۲۴۴ درصد و به ۱,۲۷ میلیارد دلار در سه ماهه سوم رسیده است.

اسکوئر ارائه خرید بیت کوین را در نوامبر ۲۰۱۷ (در اوج آخرین بازار گاوی) آغاز کرد؛ بنابراین این رشد سه رقمی مبنای کوچکی دارد. همچنین سود هفت رقمی این شرکت از فروش بیت کوین نسبتا اندک بوده است.

با این وجود برای Chu، هنگامی که داده ها با پیشرفت ها در طرف سازمانی همراه می شوند، مساله خوش بینی را تقویت می کنند.

Chu گفت:

حجم معاملات بکت به طور پیوسته افزایش می یابد، خرید های جزئی در Square در سطح بالایی هستند، و پلتفرم هایی مانند فیدلیتی همچنان دسترسی جامعی به بیت کوین برای مشتریان خود ایجاد می کند؛ همه اینها علائم بلند مدت گاوی برای بازار بیت کوین است.

فاندامنتال ها متفاوت هستند

سپس معیارهای کلیدی در مورد خود دارایی وجود دارد. رجر اشاره کرد که از دسامبر ۲۰۱۷ که قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار و به اوج تمام دوران خود رسید، هش ریت شبکه (واحد اندازه گیری قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین) سه برابر شده است.

در تفسیر وی، سازمان ها در حال فروش هستند تا ویک هندز را وادار به تسلیم کنند؛ بنابراین صندوق های بزرگتر می توانند پیش از رویداد هاوینگ که انتظار می رود در مه ۲۰۲۰ اتفاق بیافتد، بیت کوین را با قیمت پایین تر جمع آوری کنند.

جانی مو تریدر روزانه و تحلیلگر کریپتو می گوید که هاوینگ بزرگترین عامل مربوط به مورد بلند مدت گاوی است. از نظر او بیت کوین خود یک ارز ضد تورمی است که قدرت خرید آن باید با گذشت زمان افزایش یابد.

مو می گوید:

تا این لحظه تمام شواهدی که در دست داریم این است که قیمت، کاهش تورم در عرضه را رعایت کرده است. تا زمانی که توقف این چرخه چهار ساله را نبینیم، ساده ترین دیدگاه بلند مدت این است که به آن احترام بگذاریم و اجازه دهیم که ادامه یابد.

اما در نظر داشته باشید که این نکته مورد بحث است. بعضی تریدر ها در مورد اینکه تاریخ خود را تکرار می کند موافق نیستند. اخیرا ویلی وو تریدر کریپتو اشاره کرد که قبلا، کسانی که با پیش بینی هاوینگ بیت کوین می خریدند، در قالب یک بازار از پیش گاوی وضعیت مساعدی داشتند.

وو در توییتر خود گفت:

خوب این بار ما از ۱۴۰۰۰ دلار به کمتر از ۷۵۰۰ دلار رسیده ایم و این ماینر های کوچک را می کشد، کسانی که دامپ می کنند و از بین می روند. این به عملکرد از پیش خرسی اضافه می کند، بنابراین هیچ جبهه خوشحالی به دلیل فشار فروش ۶ ماهه به آخر نمی رسد. نمی توانید فرکتال های تکراری ترسیم کنید زیرا فاندامنتال ها متفاوت هستند.

 

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا