مقالات عمومی

معرفی ۴ زن تاثیرگذار در حوزه بلاک چین!

شرکت های بزرگ فناوری معمولا برای پروژه های جدید از استخدام کارمند زن خودداری می‌کنند یا آن ها را به پست هیئت مدیره یا مدیریت ارتقا نمی‌دهند. اما با بلاک چین زنان به مهم ترین پروژه های شرکت های فناوری و استارت‌آپ ها راه پیدا کرده اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

اولین نکته برجسته بلاک چین این است که نرم افزار اجرایی بیت کوین می‌باشد که غالب افراد حاضر در آن را مردان تشکیل می‌دادند. در ماه ژانویه کنفرانس بیت کوین در شهر میامی برگزار شد که زنان کمی در آن حضور داشتند. کمتر از ۵ درصد سخنرانان این کنفرانس زنان بودند.

با وجود بلاک چین زنان رهبر چندین پروژه مهم شده اند و شرکت هایی که به توسعه محصولات تجاری بلاک چین مشغول اند جایگاه زنان را ارتقا داده اند.

امبر بلادت که قبل از تاسیس شرکت خود، مدیر برنامه های بلاک چین شرکت جی‌پی مورگان چیس بود، بیان کرد که تنوع و تفاوت، چالش تمام زیرساخت های فناوری می‌باشد. مردم سعی داشتند بگویند که وضعیت کریپتو در حال بهتر یا بدتر شدن است. اما چیزی که درباره کریپتو متفاوت می‌باشد این است که از همان زمان پیدایش این فناوری، صحبت هایی در این زمینه بوده است که چگونه بتوان افراد تمام اقشار را وارد کریپتو کرد. به دلیل صحبت های موجود، نتایجی نیز حاصل شد. خوشبختانه این نتایج بهتر نیز خواهد شد.

در شرکت IBM زنان امور را در دست دارند : از ماری ویک که مدیر کلی بلاک چین است تا رییس وی بریجت ون کرالینگن و مدیرعامل جینی رومتی. هولی هسول سخنگوی IBM می‌گوید، ما خواهران بلاک چین را در IBM داریم.

مدیرعامل هلدینگ های دارایی های دیجیتال

بلانت مسترز در ۲۸ سالگی به رییس مدیریت جی‌پی مورگان چیس دست یافت. وی تجارت کالاهای بانکی را به بزرگترین تجارت وال استریت تبدیل کرد و به ایجاد محصولات مشتق شده از آن نظیر CDS کمک کرد. هنگامی که مسترز این شرکت را ترک‌ کرد، برنامه دقیقی نداشت که چه کاری می‌خواهد انجام دهد. وقتی وی متوجه شد بلاک چین برای خدمات مالی می‌تواند به جای مخرب بودن، به شدت سازنده باشد و فرصت بسیار خوبی را در آن مشاهده کرد.

مسترز بیان کرد هنگامی که در ۳۰ سالگی وارد این حوزه شدم، از جزییات قابل توجه آن نظیر راندمان، ماهیت ضررها و تاخیرهای موجود باخبر بودم. دارایی هایی دیجیتال با سرمایه گذاری شرکت هایی نظیر گلدمن ساکس و جی‌پی مورگان به بیش از ۱۱۰ میلیون دلار رسیده است. وی با مشارکت و همکاری شرکت آلفابت، ابزارهای بلاک چین به توسعه دهندگان ارائه خواهد داد و موفق به عقد قرارداد سیستم های پرداخت و بازسازی بورس اوراق بهادار استرالیا شد.

مسترز هم چنین هیئت نظارت شرکت هایپرلجر را نیز بر عهده دارد، شرکتی غیرانتفاعی که توسعه دهندگان چندین پلتفرم بلاک چین تجاری را گرد هم آورده است.

مدیر کل بخش بلاک چین شرکت IBM

شرکت IBM که خود را عقب تر از برنامه های تعیین شده در این فناوری می‌بیند، ریسک بزرگی در بلاک چین کرده است. ماری ویک که بیش از ۲۵ سال است در این شرکت حضور دارد، اقدامات شرکت را به سمت همکاری با اسامی بزرگ تجارت نظیر وال‌مارت و غول صنعت ارسال اجناس مارسک Maersk هدایت می‌کند.

ویک می‌گوید وی در بچگی به ریاضیات و علوم تشویق شده است و از تعداد کم زنانی که وارد حرفه فناوری می‌شوند نگران است، به طوری که تعداد این افراد از ۲۵ سال پیش نیز کمتر است. از اقدامات وی می‌توان به «ایجاد جامعه ای از قهرمانان زن و مرد که با افتخار از زنان حاضر در حوزه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضبات پشتیبانی می‌کنند» نام برد.

موسس شرکت کلاویر Clovyr

امبر بالدت همواره در صنعت مالی کار کرده است اما بیشتر به دنیای برنامه نویسی رایانه ای علاقه مند است. وی که رییس بخش محصولات بلاک چین شرکت جی‌پی مورگان بود، توسعه نرام افزار (Quorum) این شرکت را مدیریت کرد. این برنامه برای سرعت بخشیدن به دیتابیس های قدیمی مالی و پرداخت های کند می‌باشد. این محصول مبتنی بر اتریوم می‌باشد. اما (Quorum) از دنیای کریپتو جدا شده است و به بانک ها امکان محافظت از اطلاعات حساس و مهم را می‌دهد.

بالدت این شرکت را ترک کرد و اوایل سال جاری شرکت خود به اسم کلاویر را تاسیس کرد تا نرم افزاری توسعه دهد که به استارت‌آپ ها و کسب و کارهای مطمئن کمک کند تا از فناوری بلاک چین استفاده های مفید و موثرتری کنند. وی به پل بین شکاف موجود در این حوزه اشاره کرده و‌ می‌گوید من فرصت این را داشته ام  با مردمی صحبت کنم که موضوعات را به شیوه های مختلف می‌بینند. من می‌توانم به مردم کمک کنم حرف همدیگر را متوجه شوند و با همکاری یکدیگر محصولات قویتری بسازند.

رییس بلاک چین دفتر مشاوره دی‌لویت

لیندا پاچوک در دی‌لویت پله های ترقی را سریعا طی کرد و در حال حاضر پس از ترفیع به سمت رییس گروه مالی بلاک چین، به سمت رییس امور مربوط به بلاک چین این شرکت در ایالات متحده رسیده است. قبل از این، وی به مدت سه سال رییس اقدامات بلاک چین بخش بیمه شرکت بود.

وی اذعان داشت که بلاک چین در سال های اولیه پیدایش خود بسیار به بخش های مهم شرکت متکی بود. برای کاربردی کردن بلاک چین، کسب و کارها موظف اند کاری انجام دهند که در حالت عادی انجام نمی‌دادند، آنها باید با رقیبان خود همکاری کنند.

نظر شما چیست؟ در ایران چقدر شاهد حضور زنان در این حوزه هستیم؟

منبع
barrons

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا