مقالات

۴۰ بانک برای ارائه خدمات بیت کوین و اتریوم درخواست داده اند!

به نظر می رسد قانونی که اخیراً در آلمان به تصویب رسیده است حواشی زیادی در بازار کریپتو ایجاد کرده است که می گوید ۴۰ بانک دارای مجوز برای ارائه خدمات کریپتویی درخواست داده اند.

پنجمین بخشنامه پولشویی اروپا که از اول ژانویه به مرحله اجرا درآمد، این قانون را برای ارائه خدمات کریپتویی به روز کرده و به بانک ها اجازه می دهد که با بیت کوین (BTC) یا اتریوم (ETH) به عنوان سهام یا اوراق بهادار رفتار کنند و از این طریق خدمات مشابهی ارائه دهند.

این بخشنامه در مورد توکن ها نیز صدق می کند زیرا قانون، ارزهای دیجیتال را اینگونه تعریف می کند: بازنمایی دیجیتالی ارزش که توسط بانک مرکزی یا یک مقام دولتی صادر و ضمانت نمی شود، لزوماً یک ارز قانونی تثبیت شده مرتبط نیست و از حق قانونی هم برخوردار نیست اما توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی به عنوان وسیله مبادله پذیرفته شده و می تواند بصورت الکترونیکی منتقل، ذخیره و تریدشود.

یعنی بانک ها از هم اکنون می توانند خرید و فروش و همچنین ذخیره بیت کوین و اتریوم یا توکن هایی مانند میکر(MKR) را دقیقاً مانند سهام و دارایی های دیگر ارائه دهند.

فرانک شفلر(Frank Schäffler) یکی از اعضای پارلمان آلمان گفت:

تقاضای زیاد برای مجوزهای تصدی کریپتو نشان می دهد که شرکت ها به طور فزاینده فناوری بلاک چین را می پذیرند اما این نتیجه قانون جدید نیز است.

هندلسبات(Handelsblatt)، که می تواند به عنوان فایننشال تایمز(FT) یا وال استریت ژورنال(WSJ) آلمان توصیف شود، به نقل از مقامات دولتی در گزارش Bafin، کمیسیون SEC آلمان یا FCA، تاکنون بیش از ۴۰ ابراز علاقه از بانک ها برای مجوز فعالیت در زمینه تصدی کریپتو دریافت کرده است.

آنها نام بانک ها را نمی گویند، اما می گویند هدف این است که آلمان را به مکانی عمومی برای کریپتو تبدیل کنند.

با توجه به برکزیت(Brexit) خدمات مالی لندن و همچنین خدمات کریپتویی اجازه فعالیت نخواهند داشت و بنابراین به پایگاه دومی در این قاره احتیاج خواهد بود؛ یک رقابت ممکن است بین پاریس، فرانکفورت، آمستردام و دابلین شکل بگیرد.

اینکه بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت مستقر است، می تواند برای شرکت های مالی جاذبه ای به همراه داشته باشد و این قانون جدید در این راستا فشار وارد می کند.

این مقاله به نقل از مقامات دولت می گوید:

ما تقریباً یک نقطه فروش منحصر به فرد داریم که به ما کمک می کند تا ارائه دهندگان معتبری را به آلمان بیاوریم.

در این گزارش سولاریس بانک(Solarisbank) به عنوان یک متقاضی ذکر شده است؛ یک شرکت فین تک(Fintech) که دارای مجوز به عنوان یک بانک است. آنها دارایی های دیجیتال سولاریس را تأسیس کرده اند. بنابراین اگر درخواست مجوز تصدی موفقیت آمیز باشد، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به نمایندگی از مشتریان ذخیره می کنند.

مایکل آفرمان(Michael Offermann) رئیس بانکداری کریپتویی سولاریس بانک گفت:

یک و نیم سال است که با موضوع تصدی کریپتویی به صورت فشرده سر و کار داریم. آیین نامه جدید پولشویی زمان خوبی برای شروع عملی است. از این گذشته ما نه یک موسسه تحقیقاتی بلکه یک بانک تجاری هستیم.

چندین بانک های خصوصی هستند که خدمات کریپتویی را عمدتاً به ثروتمندان ارائه می دهند اما ما هیچ بانک اصلی که چنین کاری را انجام دهد را نمی شناسیم.

این که آیا یک بانک خرده فروشی در آلمان، اولین مورد در جهان خواهد بود را هنوز باید دید اما بزرگترین اقتصاد اروپا در موقعیت بسیار خوبی برای استفاده از انقلاب مالی و فناوری کریپتویی قرار دارد.

دلیل این امر آن است که برلین می تواند به عنوان پایتخت هکرها در جهان توصیف شود زیرا آلمان به اندازه آمریکا نود دارد.

این امر را می توان بطور خاص با برلین به دلیل پناهندگی برای نیمه مخالفان غربی و به ویژه رمزگذاران مخالف توضیح داد، زیرا این کشور یک لیبرال غربی است که نسبت به حریم خصوصی بسیار حساس است و عموما خارج از قلمرو قدرت آمریکا است.

بنابراین آنها مهارت های لازم را دارند و با خارج شدن لندن می توانند نقش بیشتری در تجارت یورو داشته باشند که آن را به یک کانون قابل پیش بینی فین تک تبدیل می کند.

سومین عنصر این است که آلمان یک کشور تولید کننده با پایه های صنعتی قابل توجه باقی مانده است. در واقع یکی از شرکت های انرژی آنها از اولین حامیان اتریوم بود.

تنها مشکل صحبت کردن به زبان انگلیسی است، اما امروزه احساس می کنید انگلیسی تقریباً برای بسیاری از افراد بویژه در تجارت و فناوری زبان مادری است زیرا به نظر می رسد از همان اول در مدرسه به دانش آموزان خود آموزش دهند.

شما این سه عامل کانون رمزگذاران، مرکز مالی در فرانکفورت و یک نیروگاه صنعتی را ترکیب کرده  و کریپتو، بلاکچین، توکنیزه کردن را اضافه می کنید و یک رقبیب حقوقی بالقوه برای کمیسیون محدود کننده SEC به دست می آورید.

آفرمان گفت:

دارایی های دیجیتال اساسا بازار مالی را تغییر می دهند. به محض اینکه خرید و ذخیره سازی بیت کوین و سایر ارزها آسان تر شود، انتظار داریم شاهد یک رشد قوی باشیم.

منبع
trustnodes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا