اخبار خارجی

۰.۵ میلیارد دلار توکن اتر در پروژه های مختلف ذخیره شده است!

این روزها هرچه صنعت برنامه های غیرمتمرکز یا همان Dapp ها افزایش پیدا میکند؛ میزان سرمایه و کاربرانی که توسط قراردادهای هوشمند به این برنامه متصل می شوند افزایش پیدا میکند. این موضوع توسط تیم تحلیلگر DeFi مورد بررسی قرار گرفته است و آمار بسیار جالبی از این طریق به دست آمده است. میلیون ها دلار روی پلتفرم های مختلفی ذخیره شده است.

طبق آمار منتشر شده؛ این سرمایه نزدیک به نیم میلیارد دلار است و پروژه میکر (Maker) در بین تمام پروژه ها بیشترین سهم را دارد. توکن MKR که نقش کنترل کننده اکوسیستم میکر را دارد، اخیرا در صرافی کوین بیس نیز لیست شده است و ۳۹۶ میلیون دلار روی این پلتفرم ذخیره شده است.

این موضوع میتواند به دلیل واسطه بودن توکن میکر برای سیستم وام دهی توکن DAI باشد چرا که نحوه عملکرد در این شبکه به این صورت است که برای گرفتن توکن دای (DAI) باید مقداری توکن اتر در شبکه استک کنید تا توکن DAI به شما تعلق گیرد. سیستم اعتبار سنجی این طرح به صورت غیرمتمرکز و توسط دارندگان میکر صورت میگیرد.

پروژه های دیگر همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید، مانند Compound  و شبکه لایتنینگ، اختلاف زیادی با میکر دارند. پروژه Compound به کاربران خود این اجازه را می دهد تا توکن های اتر خود را برای وام دهی روی شبکه قرار دهند و شبکه لایتنینگ نیز همانطور که همه ما با نام آن آشنا هستیم برای مقیاس پذیری بلاکچین ها فعالیت میکند.

در ادامه این لیست نیز پروژه های دیگری مانند Uniswap، Dharma، Augur،Kyber، WBTC، Veil نیز وجود دارند.

مشاهده توسعه و پیشرفت تحسین برانگیز برنامه های غیرمتمرکز در این حوزه بسیار جذاب است و رقابت شدیدی که بین اتریوم، EOS و ترون وجود دارد میتواند کار را برای دیگری سخت تر کند.

تیم DeFi که روی Dapp ها فعالیت میکند؛ به تازگی در توییتر خود اعلام کرده اطلاعات بیشتری راجع به این Dapp ها روی وبسایت خود منتشر کرده است. علاقه مندان میتوانند برای آمار و اطلاعات بیشتر به سایت اصلی این تیم مراجعه کنند.

 

منبع
investinblockchain

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا