اخبار آلتکوین

واچ لیست ماه فوریه (بهمن)؛ این آلت کوین‌ها را زیر نظر بگیرید

پروژه‌های هورایزن (ZEN)، ردینت کپیتال (RDNT)، اینجکتیو (INJ)، بلدکس (BDX) و اسکیل (SKL) در ماه فوریه (بهمن) رویدادهایی را پیش رو دارند که ممکن است روی قیمت آن‌ها تاثیر مثبتی بگذارد. از این رو، می‌توان آن‌ها را زیر نظر گرفت.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بی‌این کریپتو، در این مطلب ۵ آلت کوین را بررسی کرده‌ایم که به لطف تحولات آتی خود می‌توانند در ماه آینده رشد کنند.

۱- ایردراپ ردینت کپیتال (Radiant Capital)

قیمت RDNT در محدوده ۰.۲۸ دلار قرار دارد و با مارکت کپ ۱۲۷ میلیون دلاری خود رتبه ۲۹۹ بازار کریپتو را به دست آورده است. توسعه‌دهندگان ردینت کپیتال اعلام کرده‌اند افرادی که dLP را تا ۱۶ فوریه (۶ بهمن) در آربیتروم قفل کرده‌اند، پاداش خود را در قالب توکن ARB دریافت خواهند کرد.

dLP مخفف «Dynamic Liquidity Provider» و به معنی «ارائه‌دهنده نقدینگی پویا» است. این اصطلاح به نوعی توکن اشاره دارد که یک پوزیشن نقدینگی را نشان می‌دهد. طبق گزارش‌های موجود، در مورد ردینت کپیتال پاداش افرادی که توکن‌هایشان را برای ۱۲ ماه قفل کرده‌اند، بیشتر از پاداش افرادی است که این کار را به مدت ۶ ماه انجام داده‌اند.

توکن RDNT از اکتبر ۲۰۲۳ (مهر) با حمایت یک خط روند صعودی رشد کرده است. RDNT اخیرا هم در نزدیکی همین خط روند نوسان کرده اما در حال حاضر روند آن ضعیف شده و قیمت به زیر ۰.۲۹ دلار رسیده است. اگر RDNT بتواند با توجه به خط روند صعودی مذکور رشد کند، با ۱۶٪ رشد به ۰.۳۳ دلار می‌رسد.

نمودار روزانه RDNT
نمودار روزانه RDNT – منبع: TradingView

با وجود این، اگر به زیر خط روند صعودی خود برسد، با ۱۵٪ ریزش به حمایت ۰.۲۵ دلار خواهد رسید.

۲- برنامه غیرمتمرکز جدید اینجکتیو

قیمت INJ در حال حاضر در محدوده ۳۴.۷ دلار قرار دارد و با مارکت کپ ۳ میلیارد دلاری رتبه ۲۷ بازار کریپتو را به خود اختصاص داده است. توسعه‌دهندگان INJ در ۲۸ ژانویه (۸ بهمن) اعلام کردند دپ (Dapp) جدیدی را در هفته آینده روی شبکه اصلی آن راه‌اندازی می‌کنند. با این حال، هنوز مشخص نیست که این دپ دقیقا چه کاری انجام می‌دهد.

قیمت INJ از ۲۴ دسامبر ۲۰۲۳ (۳ دی) در یک الگوی مثلث متقارن بلندمدت قرار دارد. این الگو یک الگوی خنثی است و نمی‌توان با اطمینان شکست صعودی یا نزولی آن را پیش‌بینی کرد. RSI توکن INJ در نمودار روزانه هم نزولی و در محدوده ۵۰ است. در نتیجه، باید منتظر شکست مثلث مذکور بمانیم تا بتوانیم آینده INJ را مشخص کنیم.

نمودار روزانه INJ
نمودار روزانه INJ – منبع: TradingView

به طور کلی، اگر این مثلث به سمت بالا شکسته شود، INJ با ۲۰٪ رشد به مقاومت ۴۳ دلار می‌رسد و اگر به سمت پایین شکسته شود، با ۲۲٪ ریزش به حمایت ۲۸ دلار خواهد رسید.

۳- هارد فورک بلدکس (Beldex)

قیمت BDX در حال حاضر در محدوده ۰.۰۴ دلار قرار دارد و با مارکت کپ ۲۰۱ میلیون دلاری، رتبه ۲۲۴ بازار کریپتو را از آن خود کرده است. تیم توسعه‌دهنده BDX اعلام کرده‌اند هاردفورک برن (Bern) در بلاک ۲٬۹۸۶٬۸۹۰ در ۴ فوریه (۱۵ بهمن) انجام خواهد شد. این هاردفورک ویژگی‌های جدیدی را به بلدکس نیم سرویس (BNS) اضافه کرده و با اجرای مکانیسم توکن‌سوزی جدید، آن را به یک پروتکل ضد تورمی تبدیل می‌کند.

توکن BDX از نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) داخل یک الگوی مثلث نزولی قرار دارد که معمولا یک الگوی نزولی محسوب می‌شود. اگر BDX این الگو را به سمت پایین بشکند و به اندازه ارتفاع آن کاهش یابد، با ۳۰٪ ریزش به حمایت ۰.۰۳۲ دلار می‌رسد.


نمودار روزانه BDX
نمودار روزانه BDX – منبع: TradingView

با این حال، اگر BDX از مقاومت این مثلث عبور کند، با ۲۸٪ رشد به مقاومت ۰.۰۵۶ دلار خواهد رسید.

۴- ارتقای شبکه هورایزن (Horizen)

قیمت توکن ZEN در حال حاضر به ۸ دلار می‌رسد و با مارکت کپ ۱۱۸ میلیون دلاری خود در رتبه ۳۱۶ بازار قرار دارد. ZEN ۵.۰.۰ قرار است ارتقای شبکه اصلی مورد نظر خود را از طریق هاردفورک در بلاک ۱٬۵۰۲٬۸۰۰ در ۷ فوریه (۱۸ بهمن) انجام دهد. بعد از این ارتقا، تراکنش‌های حاوی آدرس‌های محافظت‌شده غیرفعال می‌شوند. گفتنی است تراکنش‌های محافظت‌شده با استفاده از تکنیک‌های رمزنگاری zk-SNARK، از حریم خصوصی بیشتری برخوردار می‌شوند.

با وجود این به‌روزرسانی، قیمت ZEN هنوز صعودی نشده است. قیمت این توکن در تایم‌فریم روزانه از ۸ نوامبر ۲۰۲۳ (۱۷ آبان) در زیر یک روند مقاومتی نزولی قرار گرفته است. این خط روند بارها تایید شده و آخرین بار در ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) آزمایش شده است (نماد قرمز رنگ). علاوه بر این، قیمت ZEN به زیر ۹.۲۰ دلار ریزش کرده که قبلا به عنوان حمایت آن عمل می‌کرد.

نمودار روزانه ZEN
نمودار روزانه ZEN – منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) توکن ZEN در نمودار روزانه نیز از اصلاح آن حمایت می‌کند. این شاخص هم نزولی است و هم در زیر محدوده ۵۰ قرار دارد که هر دو سیگنال نزولی هستند.

به طور کلی، اگر ZEN به روند نزولی‌ خود ادامه دهد، ممکن است با ۳۰٪ ریزش به حمایت ۵.۸۰ دلار برسد. با این حال، اگر از خط روند خود عبور کند، می‌تواند با ۴۵٪ رشد به ۱۲ دلار برسد.

۵- سرویس پرداخت اسکیل (SKALE)

قیمت SKL در محدوده ۰.۰۷ دلار قرار دارد و با مارکت کپ ۳۸۱ میلیون دلاری رتبه ۱۳۳ بازار کریپتو را از آن خود کرده است. این پروتکل قرار است پرداخت‌های زنجیره‌ای اسکیل (SKALE Chain) را در ۱ فوریه (۱۲ بهمن) راه‌اندازی کند و با قیمت‌گذاری زنجیره‌ای (Chain Pricing) در شبکه اصلی، به تنها بلاکچین خودکفا با کارمزد صفر تبدیل شود.

هدف از فاز ۲ قیمت‌گذاری اسکیل سودآور شدن سخت‌افزاری اعتبارسنج‌ها است و رسیدن به پرداخت سالانه ۱ میلیون دلار به ازای هر زنجیره با ۷۰٪ بار شبکه است. اسکیل از مدل مقیاس کشویی (Sliding Scale) استفاده می‌کند که تعداد گره‌ها را افزایش می‌دهد و قیمت رقابتی زنجیر‌ه‌ها را حفظ می‌کند. هزینه ماهانه اولیه اسکیل ۳٬۶۰۰ دلار است که با بار شبکه ۷۰٪ به ۸۴٬۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد و باعث گسترش شبکه و سودآور شدن اعتبارسنج‌ها می‌شود.

قیمت SKL در ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) افزایش یافت و ناحیه ۰.۰۶۸ دلار را به عنوان حمایت خود تایید کرد. کمی بعد هم RSI آن به بالای ۵۰ رسید. اگر قیمت SKL به رشد خود ادامه دهد، می‌تواند با ۳۰٪ رشد به مقاومت ۰.۱۰ دلار برسد.

نمودار روزانه SKL
نمودار روزانه SKL – منبع: TradingView

با این حال، اگر به زیر ۰.۰۶۸ دلار برسد، با ۴۵٪ ریزش به حمایت ۰.۰۴۱ دلار خواهد رسید.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا