اخبار بیت کوین

۵ پیش‌بینی‌ معروف در مورد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴؛ کدام یک به تحقق می‌پیوندد؟

پیش‌بینی‌ قیمت بیت کوین یا سایر رمزارزها همیشه یکی از مباحث داغ بازار کریپتو بوده است. در طول سال‌های اخیر، پیش‌بینی‌های مختلفی در رابطه با قیمت بیت کوین مطرح شده است که برخی از آنها درست بودند و برخی هم به شدت غلط از آب درآمدند! برخی از این پیش‌بینی‌ها هم مانند نظرات جنجالی جان مک آفی یا پیش‌بینی‌های پلن‌بی درباره بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری در سال ۲۰۲۱، به خاطرات فراموش‌نشدنی جامعه کریپتو تبدیل شده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کریپتوپوتیتو، از ابتدای ۲۰۲۳ هم بازار پیش‌بینی قیمت بیت کوین با نگاه به هاوینگ بعدی داغ‌تر شده است و افراد نهادهای بسیاری تلاش کرده‌اند سقف قیمت بیت کوین را تا هاوینگِ ابتدای سال ۲۰۲۴ یا تا پایان پایان ۲۰۲۴ پیش‌بینی کنند. لازم به ذکر است که هاوینگ بعدی بیت کوین احتمالا اواخر مارچ یا اوائل آپریل ۲۰۲۴ رخ می‌دهد و همه منتظرند ببینند آیا این رویداد مانند دوره‌های قبل با رشد قیمت بیت کوین همراه می‌شود یا نه.

در مطلب پیش رو ۵ مورد از پیش‌بینی‌هایی که از ابتدای ۲۰۲۳ تا امروز در مورد «سقف قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴» مطرح شده‌‌اند، جمع‌آوری شده است.

۱- رابرت کیوساکی: قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ به ۱۲۰ هزار دلار می‌رسد

اگر به بیت کوین یا اقتصاد کلان علاقه دارید، احتمالا نام رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) را شنیده‌اید. کیوساکی یک سخنران انگیزشی معروف است که کتاب پرفروش« پدر پولدار، پدر فقیر» یکی از آثار اوست.

کیوساکی تاکنون پیش‌بینی‌های زیادی در مورد قیمت بیت کوین انجام داده است اما آخرین بار در ماه جولای مدعی شد بیت کوین در سال ۲۰۲۴ به ۱۲۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

به عقیده کیوساکی، تضعیف بزرگترین اقتصاد جهان و سقوط دلار آمریکا زمینه‌ساز رشد قیمت بیت کوین خواهد بود. علاوه بر این سال آینده هاوینگ رخ خواهد داد که از نظر تاریخی، همواره تاثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین داشته است.

۲- آدام بک: یک میلیون ساتوشی شرط می‌بندم بیت کوین قبل از مارچ ۲۰۲۴ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد

یکی دیگر از پیش‌بینی‌هایی که در ماه‌های اخیر مطرح شده است، نظر آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل شرکت بلاک استریم (Blockstream) در رابطه با بیت کوین است. بک در ماه آگوست یک میلیون ساتوشی شرط بست که قیمت بیت کوین تا قبل از مارچ ۲۰۲۴ به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد. وی در این رابطه گفت:

شرط می‌بندم قیمت بیت کوین از حالا تا هاوینگ (۳۱ مارچ ۲۰۲۴) به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

البته او قبلا هم این پیش‌بینی را مطرح کرده بود. با این حال مبلغ پایینی که بر سر آن شرط بسته است و همچنین قیمتی که برای بیت کوین قبل از هاوینگ پیش‌بینی کرده است، هر دو کمی خنده‌دار هستند.

۳- تامی لی: بیت کوین می‌تواند تحت شرایطی به ۱۸۰ هزار دلار برسد

تام لی (Tom Lee)‌ از شرکت فانداسترت (Fundstrat) که در فضای تحلیل بازار سهام آمریکا فردی شناخته شده است و علاقه خاصی به پیش‌بینی کردن دارد، اخیرا در گفتگوی با شبکه سی‌ان‌بی‌سی، پیش‌بینی جدیدی را در رابطه با قیمت بیت کوین مطرح کرد.

لی اما این بار کمی محتاط‌تر عمل کرده است. به عقیده این تحلیلگر، در صورتی که با درخواست ETF اسپات بیت کوین موافقت شود، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است تا ۱۸۰٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

البته او معتقد است در صورت عدم تایید ETF، هاوینگ باز هم تاثیر مثبتی بر بیت کوین خواهد گذاشت و قیمت را افزایش می‌دهد، اما نمی‌تواند آن را به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برساند.

مطالعه کنید: تحلیل‌گر سرشناس بازار سهام: در صورت تایید ETF اسپات بیت کوین قیمت BTC به بیش از ۱۵۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد

۴- پانترا کپیتال: بیت کوین ۱۴۸ هزار دلار می‌شود

شرکت پانترا کپیتال (Pantera Capital) در گزارش ماه آگوست خود اعلام کرد بیت کوین در مسیر درستی از چرخه قرار دارد و در چرخه هاوینگ چهارساله آتی خود می‌تواند به محدوده ۱۵۰٬۰۰۰ دلار نزدیک شود.

کارشناسان این شرکت معتقدند هاوینگ، نیروی محرکه افزایش قیمت در ماه‌های اخیر خواهد بود. در این گزارش آمده است:

انتظار می‌رود هاوینگ بعدی در ۲۰ آپریل ۲۰۲۴ (۱ اردیبهشت ۱۴۰۳) رخ دهد. از آنجا که اکثر عرضه بیت کوین هم‌اکنون وارد گردش شده‌ است، تاثیر هاوینگ آتی نصف هاوینگ‌های قبل خواهد بود. اگر تاریخ تکرار شود، قیمت پیش از هاوینگ بعدی تا ۳۵٬۰۰۰ دلار و پس از هاوینگ به ۱۴۸٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

مطالعه کنید: گزارش پانترا کپیتال: قیمت بیت کوین یک سال بعد هاوینگ به ۱۴۸,۰۰۰ دلار می‌رسد

۵- بانک استاندارد چارترد: بیت کوین تا پایان ۲۰۲۴ صد هزار دلاری می‌شود

چند سال پیش چه کسی فکرش را می‌کرد یکی از بزرگترین موسسات بانکی جهان، پیش‌بینی مثبتی در مورد قیمت بیت کوین و آینده آن منتشر کند؟

جف کندریک (Geoff Kendrick)، تحلیلگر بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered) در ماه جولای در گزارشی در رابطه با روند احتمالی تغییرات قیمت بیت کوین نوشت:

پتانسیلی که ما برای بیت کوین متصوریم این است که تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برسد؛ چرا که معتقدیم زمستان ارزهای دیجیتال که بسیار از آن صحبت می‌کردند سرانجام به پایان خود رسیده است.

مطالعه کنید: استاندارد چارترد: قیمت بیت کوین امسال به ۵۰٬۰۰۰ و سال بعد به ۱۲۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد

تحلیل نویسنده: در طول تاریخ افراد معروف بارها در رابطه با بیت کوین صحبت کرده‌اند و پیش‌بینی‌های مختلفی را مطرح کرده‌اند. در بازار صعودی قبلی هم تحلیلگران مختلفی مثل پلن بی تا آخرین لحظه معتقد بودند بیت کوین به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد که این اتفاق رخ نداد. در حالت کلی، تکیه بر پیش‌بینی‌های این چنینی به هیچ وجه معقول نیست و نباید صرفا بر اساس آنها سرمایه‌گذاری کرد. اینکه بیت کوین در ماه‌های پیش از هاوینگ رشد می‌کند به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین، نمی‌توان انتظار داشت صرفا به دلیل هاوینگ بازار در مسیر صعودی قرار بگیرد.

کاربران توجه داشته باشند این متن تنها ترجمه متن منبع است و لزوما نظر میهن بلاکچین نیست. بازار کریپتو بازاری بسیار پر ریسک است و کاربران قبل از هر اقدامی باید تحقیقات کامل را شخصا انجام دهند و مسئولیت اقدامات خود را بپذیرند. مطالب مطرح شده در این تحلیل به هیچ عنوان نباید توصیه خرید و فروش یا سرمایه‌گذاری تلقی شوند.

نظر شما درباره آینده قیمت بیت کوین چیست؟ آیا به نظر شما هیچ‌کدام از این پیش‌بینی‌ها امکان تحقق دارند یا همه آن‌ها بیش از حد خوش‌بینانه هستند؟

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا