اخبار بیت کوین

گزارش پانترا کپیتال: قیمت بیت کوین یک سال بعد هاوینگ به ۱۴۸,۰۰۰ دلار می‌رسد

شرکت پنترا کپیتال (Pantera Capital) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که قیمت بیت کوین (BTC) به‌ طور کلی در مسیر درستی از چرخه آن قرار دارد و این رمزارز در چرخه چهارساله هاوینگ بعدی خود می‌تواند به محدوده ۱۵۰,۰۰۰ دلار نزدیک شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین‌تلگراف، پنترا کپیتال در گزارش جدید خود که تحت عنوان «Blockchain Letter» و در ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد) منتشر شده، پیش‌بینی‌هایش برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ و بعد از آن را اعلام کرده است.

پنترا کپیتال اعلام کرده که عملکرد BTC به شدت به چرخه هاوینگ آن بستگی دارد و با توجه به اینکه هاوینگ بعدی BTC در ۱۲ ماه آینده انجام می‌شود، روند تاریخی آن همچنان ادامه می‌یابد.

این شرکت در گزارش خود گفته است که BTC در هر چرخه هاوینگ، در زمان‌های یکسانی به کف و اوج خود می‌رسد. شایان ذکر است که بعد از هر هاوینگ پاداش بلاک ماینرهای بیت کوین ۵۰٪ کاهش می‌یابد. پنترا کپیتال ادامه داده است:

تاریخ نشان داده است که قیمت بیت کوین ۴۷۷ روز قبل از هاوینگ به کف خود می‌رسد، سپس به سمت آن حرکت می‌کند و دوباره وارد روند صعودی بزرگی می‌شود. روندهای صعودی بعد از هاوینگ هم به طور میانگین ۴۸۰ روز طول می‌کشد (از هاوینگ تا اوج چرخه صعودی بعدی).

همین تئوری نشان می‌دهد که کف بازار نزولی ۲۰۲۲ کف چرخه فعلی قیمت BTC بوده است. پانترا کپیتال تاکید کرده است:

اگر تاریخ تکرار می‌شد، قیمت بیت کوین باید در ۳۰ دسامبر ۲۰۲۲ (۹ دی ۱۴۰۱) به پایین‌تر بخش چرخه خود می‌رسید.

این شرکت اعلام کرده که تا هاوینگ بعدی بیت کوین در آوریل ۲۰۲۴ (فروردین ۱۴۰۳)، این ارز دیجیتال احتمالا در محدوده ۳۵,۰۰۰ دلار معامله‌ می‌شود. البته قیمت BTC در حال حاضر ۲۶,۴۵۰ دلار است و هنوز به محدوده مذکور نرسیده است. پنترا کپیتال خاطرنشان کرده است که ۴۸۰ روز بعد از هاوینگ بیت کوین، فقط قیمت آن به اوج خود نمی‌رسد و اتفاقات بیشتری هم رخ می‌دهد. شرکت مذکور در این باره گفته است:

تاثیر هاوینگ سال ۲۰۱۶ در کاهش عرضه بیت کوین‌های جدید به اندازه یک سوم تاثیر هاوینگ سال ۲۰۱۲ در این مسئله بود. جالب اینجا است که هاوینگ سال ۲۰۱۶ دقیقا باعث شد که قیمت BTC به همین اندازه رشد کند. تاثیر هاوینگ سال ۲۰۲۲ در کاهش عرضه بیت کوین‌های جدید نسبت به هاوینگ قبل از آن هم ۴۳٪ بود و باعث شد که قیمت بیت کوین ۲۳٪ افزایش یابد.

این شرکت درباره هاوینگ بعدی بیت کوین هم اعلام کرده است:

هاوینگ بعدی BTC احتمالا در ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ (۱ اردیبهشت ۱۴۰۳) رخ می‌دهد. از آنجا که اکثر عرضه بیت کوین‌ها هم‌اکنون وارد گردش شده‌اند، تاثیر این هاوینگ در کاهش عرضه BTCهای جدید (نسبت به هاوینگ ۲۰۲۰) به ۴۷٪ می‌رسد. اگر تاریخ تکرار شود، قیمت BTC تا قبل از هاوینگ بعدی آن به ۳۵,۰۰۰ دلار و بعد از آن به ۱۴۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

با توجه به اینکه ۴۸۰ روز تا تاریخ مذکور باقی مانده است، می‌توان به این نتیجه رسید که بیت کوین احتمالا در جولای ۲۰۲۵ (تیر ۱۴۰۴) به اوج بعدیش می‌رسد.

داده‌های مربوط به هاوینگ بیت کوین – منبع: Pantera Capital

خریداران بیت کوین می‌توانند انتظار رشد ۴.۲ برابری داشته باشند

پانترا کپیتال تنها سرمایه‌گذاری نیست که فکر می‌کند قیمت بیت کوین بعد از سال آینده ۶ رقمی می‌شود. بعضی از تحلیلگران برای مثال به شاخص کم‌ترین قیمت آتی (Lowest Price Forward) اشاره کرده‌اند که در این ماه نشان داد قیمت BTC تا سال ۲۰۲۶ از مرز ۱۰۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد.

برخی دیگر هم اعلام کرده‌اند که قیمت BTC می‌تواند به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد، اما قبل از هاوینگ سال بعد چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

عملکرد قیمت BTC با توجه به هاوینگ آن – منبع: Pantera Capital

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا