اخبار عمومی

تحلیل‌گر سرشناس بازار سهام: در صورت تایید ETF اسپات بیت کوین قیمت BTC به بیش از ۱۵۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد

تام لی (Tom Lee) تحلیلگر معروف اظهار داشته است که در صورت تایید ETF اسپات بیت کوین در آمریکا، جریان عرضه و تقاضا به نحوی خواهد بود که قیمت بیت کوین را به ۱۵۰٬۰۰۰ دلار یا حتی بالاتر سوق خواهد داد. به گفته وی، حتی اگر پرونده‌های ETF اسپات بیت کوین رد شوند، رویداد هاوینگ همچنان قیمت بیت کوین را افزایش خواهد داد؛ اما در آن صورت دستیابی به قیمت ۶ رقمی برای بیت کوین دشوار به نظر می‌رسد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین تلگراف، تام لی (Tom Lee) شریک و رییس تحقیقات شرکت مشاوره مالی فانداسترت (Fundstrat)، در مصاحبه‌ای در ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) با شبکه CNBC، پیش‌بینی کرد که تایید مجموعه‌ای از برنامه‌های ETF اسپات بیت کوین، پویایی عرضه و تقاضای بیت کوین را به سمت افزایش قابل توجه قیمت آن سوق می‌دهد. لی در پاسخ به این سوال که قیمت بیت کوین تا پایان سال آینده چقدر می‌تواند باشد، گفت:

اگر ETF اسپات بیت کوین تایید شود، من فکر می‌کنم تقاضا بیشتر از عرضه روزانه بیت کوین خواهد بود بنابراین قیمت BTC می‌تواند به بیش از ۱۵۰٬۰۰۰ دلار برسد، حتی می‌تواند به ۱۸۰٬۰۰۰ دلار برسد.

لی تاکید کرد که این هدف قیمت تا زمانی معتبر است که یک ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده تایید شود (در حال حاضر ETF اسپات بیت کوین در خارج از آمریکا (اروپا و کانادا) وجود دارد). تامی لی در پاسخ به سوال مجری CNBC در مورد اینکه هدف قیمت او برای BTC در صورت تایید نشدن ETF اسپات در آمریکا، گفت:

بخاطر هاوینگ بعدی که سال آینده رخ می‌دهد همچنان افت عرضه خواهیم داشت، بنابراین احتمالا قیمت افزایش خواهد یافت اما احتمالا شش رقمی نخواهد شد (به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار نمی‌رسد).

مایکل سیلر (Michael Saylor) از طرفداران بیت کوین نیز در توییتی به گفته‌های تام لی اشاره کرد و مصاحبه این تحلیلگر را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک گذاشت.

توییت مایکل سیلر
منبع: توییتر

به گفته اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، ایالات متحده در حال حاضر ۹۷.۷٪ از حجم معاملات جهانی ETFهای مرتبط با کریپتو را تشکیل می‌دهد. وی گفت که پس از تایید ETFهای بیت کوین، این میزان می‌تواند به ۹۹.۵٪ برسد.

همان طور که پیش از این گزارش کردیم، در ماه ژوئن (خرداد ماه)، اینوسکو (Invesco)، ویزدم تری (Wisdom Tree) و والکری (Valkyrie)، شرکت‌های بزرگ وال استریت، و همچنین بلک‌راک (BlackRock) بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی جهان، برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت‌کوین درخواست ارائه کردند.

با این حال، برخی از این شرکت‌ها ممکن است تا سال ۲۰۲۴ از سرنوشت درخواست خود مطلع نشوند، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تا ۲۴۰ روز فرصت دارد تا پس از شروع فرآیند بررسی، تصمیم نهایی را در مورد درخواست‌ها اتخاذ کند.

به علاوه، انتظار می‌رود که نتیجه درخواست گری اسکیل (Grayscale) برای تبدیل محصول تراست این شرکت (GBTC) به یک ETF اسپات بیت‌کوین زودتر از تمام آن درخواست‌ها مشخص شود.

اریک بالکوناس و جیمز سیفرت (James Seyffart)، تحلیلگران ETF در بلومبرگ اخیرا تخمین زده‌اند که ۶۵٪ احتمال دارد درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین توسط SEC تایید شوند که نسبت به قبل از ارائه درخواست بلک راک افزایش قابل توجهی داشته است.

برخی دیگر گفته‌اند که قیمت ۱۰۰٬۰۰۰ دلاری بیت‌کوین می‌تواند خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت حاصل شود. آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل بلاک استریم (Blockstream) اخیرا شرط‌ بسته است که بیت‌کوین یک ماه قبل از رویداد هاوینگ به رکورد جدیدی خواهد رسید.

با این حال، همه در مورد این موضوع اتفاق نظر ندارند. جسی مایر (Jesse Myer)، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه‌گذاری بیت کوین آن‌رمپ (Onramp)، در ۱۵ آگوست (۲۴ مرداد) اظهار داشت که بازار ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از هاوینگ، تغییر قیمت واقعی را تجربه خواهد کرد. وی گفت:

بیت کوین تا قبل از هاوینگ بعدی به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار نمی‌رسد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا