اخبار بیت کوین

بررسی 5 عامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین طی هفته جاری

از نزدیک شدن قیمت نفت به ۱۰ دلار تا رشد معاملات بورس به بالاترین سطح خود و علیرغم وجود میلیون ها فرد بدون شغل، بیت کوین در هفته جاری مسائل زیادی را به خود اختصاص داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

با وجود سطح مقاومتی قوی و عبور قیمت نفت از سطوح حمایتی نزدیک به ۱۰ دلار، بیت کوین هم چنان توانسته است در کانال ۷۰۰۰ دلار باقی بماند.

با ورود به هفته ای که نوید روزهای خوب برای بازارهای سنتی به همراه دارد، معامله کنندگان بیت کوین باید به ۵ نکته زیر دقت کنند.

سطح مقاومتی قیمت بیت کوین

اطلاعات کوین تلگراف و Coin360 شرایط آرامی را در ابتدای هفته جاری برای قیمت بیت کوین نشان داده اند. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر ۷۱۹۰ دلار می‌باشد و طی آخر هفته گذشته با نوسان ۳۰۰ دلاری همراه بوده است.

بیت کوین از تاریخ ۱۶ آوریل توانسته است سطح حمایتی ۷۰۰۰ دلار را حفظ کند، در حالی که تحلیلگران هشدار داده اند که سطح مقاومتی از ابتدای سال تاکنون و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه موانعی برای افزایش قیمت بیشتر هستند.

بیت کوین سال ۲۰۲۰ را با قیمت ۷۲۹۵ دلار شروع کرد در حالی که میانگین متحرک در حال حاضر بر روی ۸۰۰۰ دلار قرار دارد.

مایکل ون دوپوپ تحلیلگر بازار در این خصوص پیش بینی کرده است:

شاهد عبور و بازگشت مکرر به سطح سالانه هستیم و به نظرم می‌توانیم منتظر حرکت قیمت به سمت ۷۶۰۰ دلار باشیم.

اما در صورت عدم دستیابی به قیمت ۷۲۰۰ الی ۷۲۵۰ دلار، به نظرم سطح قیمت بعدی ۶۶۰۰ و ۶۸۰۰ دلار است.

با این وجود، پس از پایان هفته گذشته قیمت بیت کوین به بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه رسید.

روند نزولی نفت به کف قیمت چند دهه اخیر

در بازارهای سنتی شرایط بسیار متفاوت است. پیش بینی های مبنی بر رسیدن قیمت نفت به ۱۰ دلار در حال تحقق است، به طوری که نفت خام تگزاس به کمتر از ۱۵ دلار کاهش یافته است.

آخرین بار که چنین کاهش قیمتی را شاهد بودیم در سال ۱۹۹۹ بود. هرچند قیمت ۱۰ دلاری نفت بسیار نادر می‌باشد، به طوری که از سال ۱۹۸۷ و قیمت ۱۰.۸۲ دلار در آن زمان، بی سابقه بوده است.

طبق گزارش کوین تلگراف، به نظر می‌رسد حتی دونالد ترامپ تسلیم کاهش قیمت نفت به کمتر از ۱۰ دلار شده است.

بلومبرگ در این خصوص گفته است که در شرایط کنونی کسی به دنبال نفت نیست.

رشد شاخص بورس و عدم تغییر نرخ بیکاری

موضوع متناقض این است که علیرغم بیکار شدن میلیون ها نفر و پشتیبانی آمریکا و سایر دولت ها از این افراد، بازار بورس به رشد خود ادامه می‌دهد.

هولگر شاپیتز (Holger Zschaepitz) صاحب نظر و تحلیلگر بازار خاطرنشان کرده است که سبد سهام FANGMAN که شامل سهام شرکت های فیسبوک، آمازون، نتفلیکس، آلفابت، مایکروسافت، اپل و انویدیا است در شروع هفته، فقط ۷ درصد کمتر از رکورد قیمت خود معامله شده است.

بیت کوین پس از سقوط در ماه مارس، ارتباط و همبستگی با روند بازارهای بورس بزرگ را نشان داده است.

شمارش معکوس برای هاوینگ

تا سومین هاوینگ بیت کوین ۳ هفته زمان باقی است. این رویداد که برای کاهش پرداخت پاداش به ۶.۲۵ بیت کوین به ازای هر بلاک برنامه ریزی شده است، شرایط بیت کوین به عنوان یک پول رایج را سخت تر خواهد کرد.

سیف الدین اموس (Saifedean Ammous) نویسنده کتاب معروف “استاندارد بیت کوین” مثال ساده ای برای تاثیر مثبت هاوینگ بر قیمت بیت کوین بیان کرده است.

پس از آنکه تعداد بیت کوین های جدید وارد شده به موجودی این ارز دیجیتال نصف شود، از نظر تئوری تقاضا نیز می‌تواند نصف شود و قیمت بیت کوین را در سطح کنونی حفظ کند.

تحلیلگر و خالق مدل پیش بینی قیمت انباشت به جریان یعنی PlanB نیز هم چنان بر پیش بینی اخیر خود تاکید می‌کند. وی گفته است که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۳۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

تنظیم سختی ماینینگ

تنظیم سختی بیت کوین در روز سه شنبه با افزایش ۸.۵ درصدی سختی ماینینگ همراه خواهد بود. پس از کاهش سختی ماینینگ به دلیل سقوط قیمت ماه گذشته، این افزایش یکی از بیشترین افزایش های سختی ماینینگ خواهد بود.

سختی ماینینگ در شرایط بیت کوین به عنوان یک پول نقش مهمی ایفا می‌کند. با وجود سختی ماینینگ، نوسانات قیمت منجر به استخراج سریعتر یا کندتر کوین ها نمی‌شود و نسبت انباشت به جریان ثابت می‌ماند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا