سرمایه گذاری

5 استراتژی برجسته معاملات کریپتو برای افزایش سودآوری ارزهای دیجیتال

اغلب جهان ارز دیجیتال را بی رحم توصیف می کنند و این اکثرا نتیجه تجربه ناخوشایندی است که افراد بعد از خرید بیت کوین (bitcoin) و دیگر کریپتو ها در سال ۲۰۱۷ کسب کردند. در آن سال و بعد از به اوج رسیدن قیمت این ارزها، وب پر از رضامندی و تبلیغات در مورد ارزهای دیجیتال شد و همین باعث ورود افرادی به این فضا شد که با اصول اولیه کریپتو و سرمایه گذاری آشنا نبودند و بلافاصله به دنبال کسب سودآوری ارزهای دیجیتال بودند.

این امر منجر به پیدایش حباب در اطراف بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال شد و سرانجام این حباب در سال ۲۰۱۸ ترکید. پس از ترکیدن این حباب، بسیاری مجبور به پرداخت تاوان طمع و بی فکری خود شدند. بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال پتانسیل خوبی برای سال ۲۰۲۰ و بعد از آن دارد. به منظور به حداکثر رساندن سودآوری ارزهای دیجیتال در سرمایه گذاری خود، توصیه می شود که ۵ توصیه زیر را در نظر بگیرید:

۱- تنها پولی را سرمایه گذاری کنید که توان از دست دادن آن را دارید

در مورد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال نیز مانند بازار های مالی دیگر باید این اصل را فراموش نکنید که همیشه پولی را سرمایه گذاری کنید که توان از دست دادن آن را داشته باشید. این اصل خیلی مشهور است، اما لازم است که برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال بار ها و بار ها تکرار شود زیرا این بازار خیلی پر نوسان است و همیشه در حال جریان است و تعطیلی ندارد.

این جریان همیشگی بازار ممکن است باعث بررسی کردن دائمی قیمت توسط تریدر شود و این در نهایت باعث خستگی تریدر و سرمایه گذار شود و او را دچار ضرر کند. به منظور اجتناب از فومو (FOMO) و در معرض احساسات قرار گرفتن و انجام معاملات بد، تنها باید چیزی را سرمایه گذاری کنید که توان از دست دادنش را داشته باشید و ریسکی برای زندگی عادی شما مطرح نباشد. می توانید بودجه ای ماهانه به سرمایه گذاری در بیت کوین و ارز دیجیتال اختصاص دهید و همواره سعی کنید که به اختصاص دادن این بودجه پایبند بمانید. این بودجه باید در حدی باشد که فشاری به زندگی شخصی شما نیاورد.

۲- بیت کوین باید اولویت شما باقی بماند 

ارز دیجیتال

ممکن است متوجه شده باشید که بیت کوین به طور فزاینده ای با انتقاد روبرو است. بیت کوین مرتبا با حملاتی از جانب کارشناسان اقتصادی، قانون گذاران و افراد فعال در بازار های مالی سنتی مواجه می شود. حتی بیت کوین انتقاداتی را نیز از فضای ارز های دیجیتال دریافت می کند و دیگر ارز های دیجیتال اکثرا به نوعی رقیب بیت کوین محسوب می شوند.

همه ارز های دیجیتال اصلی بازار از اتریوم (Ethereum) گرفته تا ایاس (EOS) و بیت کوین کش (BCH) همگی یک هدف دارند و آن تصاحب جایگاه بیت کوین و تبدیل شدن به ارز اصلی بازار می باشد. همه این ارز ها رقیب بیت کوین هستند و بیت کوین برای ابقای تسلط خود در بازار باید بهبود و تکامل یابد.

با وجود همه این انتقادات، فراموش نکنید که بیت کوین هنوز هم حدود ۶۵ درصد از حجم بازار کریپتو را از آن خود کرده است. وقتی که صحبت از سودآوری ارز های دیجیتال می شود، فورا توجه افراد به سمت بیت کوین جلب می شود. بیت کوین یکی از غیر متمرکز ترین ارز های دیجیتال می باشد و این ارز به شیوه ای بسیار خوب، امنیت و پتانسیل سودآوری در دراز مدت را ترکیب می کند. بنابراین برای سرمایه گذاری در جهان ارز دیجیتال، بیت کوین باید اولویت شما باقی بماند.

۳- پورتفولیوی ارز دیجیتال خود را تنوع ببخشید

همچنان که بیان شد، بیت کوین باید اولویت شما باشد اما این بدین معنی نیست که باید از دیگر ارز های خوب بازار غافل باشید. بلکه من به شما توصیه می کنم که ۷۰ درصد پورتفولیوی خود را به بیت کوین و ۳۰ درصد باقی مانده را به آلتکوین های رضایت بخش اختصاص دهید. می توانید با توجه به میزان ریسک پذیری خود این پورتفولیو را تغییر دهید. اگر می خواهید ریسک بیشتری کنید، می توانید درصد بیشتری از پورتفولیوی خود را به آلتکوین اختصاص دهید. آلتکوین هایی را انتخاب کنید که یک مشکل واقعی را نشانه می گیرند و در آینده می توانند افزایش قیمت داشته باشند. در مورد این استراتژی با تغییر میزان پورتفولیوی خود در واکنش به اخبار و وقایع، شانس کسب سود خود را می توانید افزایش دهید.

۴- توصیه وارن بافت را در مورد طمع و ترس جدی بگیرید 

ممکن است از اینکه نام وارن بافت را در یک مقاله مربوط به ارز دیجیتال می بینید، تعجب کرده باشید. وارن بافت را شاید بتوان بزرگترین سرمایه گذار تاریخ در بازار های مالی سنتی نامید؛ او دیدی بسیار منفی در مورد بیت کوین و ارز های دیجیتال دارد و بیت کوین را به مرگ موش تشبیه کرده است.

اما این مرد که ثروتش به بیش از ۸۵ میلیارد دلار می رسد، در جایی دیگر اظهاراتی هوشمندانه تر را مطرح کرده و ابراز داشته که وقتی دیگران طمع می کنند شما بترسید و وقتی دیگران می ترسند، شما طمع کنید.

این توصیه ای برای سرمایه گذاران بازار های سنتی است اما این توصیه در بازار های ارز دیجیتال هم کاربرد دارد زیرا روانشناسی بشر در زمینه سرمایه گذاری یکسان است و فرقی نمی کند که بازار هدف چه باشد. بنابراین وقتی که همگان در بازار ارز دیجیتال گرفتار فومو می شوند و خرید می کنند، شما باید بترسید. از طرف دیگر، وقتی که همه می ترسند و اقدام به فروش می کنند، شما باید به طمع خود اجازه ورود دهید. با در نظر داشتن این اصل بود که افرادی در دسامبر ۲۰۱۸ بیت کوین های خود را نگه داشتند و امروز سود خوبی را کسب کرده اند.

۵- تحقیقات و بررسی های خود را انجام دهید

در بازار پر نوسانی مانند بازار بیت کوین تنها باید به غرایز خود اعتماد کنید و به همین خاطر و برای سود آوری ارزهای دیجیتال خودو تریدهایی که انجام می‌دهید، لازم است که تا آنجا که امکان دارد به آموزش و تعلیم خود بپردازید. توصیه می کنم که به آموزش خود در زمینه تحلیل تکنیکال (technical analysis) بپردازید زیرا این کار به شما اجازه پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال هدف خود را می دهد.

از طرف دیگر باید وقت بگذارید و اطلاعات موجود در زمینه ارز دیجیتال هدف خود را مطالعه کنید که از جمله این اطلاعات می توان به وایت پیپر (whitepaper) و اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

بعد از انجام این کار ها، دیگر مسئولیت ترید با خودتان است و شما آنچه را می توانسته اید، انجام داده اید. پس خونسرد باشید و با خیال راحت به ترید بپردازید.

نتیجه گیری

بازار کریپتو بسیار پر نوسان می باشد و احتمال دارد سودآوری ارزهای دیجیتال برای شما زیاد باشد و همچنین ممکن است متحمل ضرر سنگین شوید. پس همواره در هر موقعیتی خونسرد باشید و سعی کنید که از استراتژی های مطرح شده تبعیت کنید. محدود کردن سرمایه گذاری خود به آنچه که توان از دست دادنش را دارید، بسیار عالی و هوشمندانه می باشد. تنوع بخشیدن به پورتفولیوی خود با آلتکوین های مختلف، می تواند در نهایت برای شما بسیار سودآور تمام شود. پس با در نظر گرفتن این استراتژی ها برای جهش بعدی در بازار ارز های دیجیتال در ۲۰۲۰ آماده باشید.

منبع
medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا