اخبار بیت کوین

یک ماینر بیت کوین به تنهایی موفق به استخراج یک بلاک شد و ۶.۲۵ BTC به دست آورد

یک ماینر انفرادی و مستقل در شبکه بیت کوین (BTC) با موفقیت بلاک ۸۰۳,۸۲۱ را حل کرده و پاداش ۶.۲۵ BTC آن را به دست آورده است. هش ریت BTC هم در هفته گذشته علی‌رغم چالش‌های قیمتی آن افزایش یافته است. طبق گفته‌های وب سایت «bitrawr»، افزایش هش ریت BTC می‌تواند سختی استخراج آن را ۷٪ افزایش دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از بی‌این‌کریپتو، یک ماینر انفرادی در روزهای گذشته توانست بلاک ۸۰۳,۸۲۱ را حل کند و ۶.۲۵ بیت کوین به ارزش بیشتر از ۱۶۰,۰۰۰ دلار پاداش بگیرد. این اتفاق در ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) رخ داد و ماینر مذکور به ۲۷۷-امین ماینر انفرادی تاریخ بیت کوین تبدیل شد. گفتنی است که این اتفاق چندان در شبکه BTC معمول نیست؛ چراکه ماینرهای انفرادی معمولا هر هفت سال یک بار می‌توانند یک بلاک را حل کنند.

ماینرهای انفرادی به موفقیت خوبی دست یافته‌اند

ماینر مذکور که با تگ «bc1q2za4ejga366sn288273pty8trasn5zs4y9hqg6» شناسایی شده، با استفاده از سرویس استخراج «Solo CKpool» به این موفقیت چشمگیر دست یافته است. کان کولیواس (Con Kolivas)، مدیر Solo CKpool، حدس می‌زند که این ماینر برای استخراج BTC از یک ماینر بیت کوین S17 استفاده کرده است. طبق گفته‌های او، قدرت این ماینر تقریبا ۱ پتاهش و بسیار کم‌تر از قدرت هش بسیاری از ماینرهای نهادی و بزرگ BTC است.

ماینر انفرادی بیت کوین
اطلاعات مربوط به ۲۷۷مین ماینر انفرادی بیت کوین – منبع: BTC.com

از آنجا که ظرفیت هش ریت اکثر ماینرهای BTC به چند اگزاهش می‌رسد، یک ماینر انفرادی و مستقل با قدرت چند پتاهشی خود معمولا شانس زیادی برای حل بلاک ندارد. Solo CKpool هم در وب سایت خود اعلام کرده است به استخراج‌کننده‌هایی کمک می‌کند که ماینرهای قدیمی/ناکارآمدی دارند، هرگز با ماینینگ معمولی نمی‌توانند پاداش بگیرند و امیدوارند که از لاتاری ماینینگ بیت کوین خارج شوند.

گفتنی است که در سال جاری، این سومین باری است که یک ماینر انفرادی با استفاده از Solo CKpool توانسته یک بلاک را پردازش کند. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، دو ماینر انفرادی دیگر در ماه مارس (اسفند) و ژوئن (خرداد) توانسته بودند به چنین موفقیتی دست یابند. اگر ماینرهای انفرادی Solo CKpool خوش‌شانس باشند و بتوانند یک بلاک را حل کنند؛ این سرویس استخراج به آن‌ها اجازه می‌دهد که ۹۸٪ از پاداش خود را حفظ کنند.

افزایش هش ریت بیت کوین

هش ریت ماینینگ BTC طی هفته گذشته علی‌رغم مشکلات قیمتی آن افزایش یافته است. داده‌های وب سایت «blockchain.com» نشان می‌دهد که هش ‌ریت BTC در ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) به رکورد جدید ۴۱۴ اگزاهش بر ثانیه (EH/s) رسیده و سپس به سطح فعلی خود یعنی ۴۱۰.۰ EH/s برگشته است.

هش ریت بیت کوین – منبع: Blockchain.com

این مسئله چالش مهمی برای ماینرها محسوب می‌شود؛ چراکه قیمت BTC هم در حال حاضر به شدت کاهش یافته است. با این حال وقتی سختی استخراج تغییر کند؛ سودآوری ماینینگ بیت کوین با ضربه جدیدی مواجه می‌شود. طبق گفته‌های وب سایت «Bitrawr» رشد هش ‌ریت BTC باعث می‌شود سختی استخراج آن ۷٪ افزایش یابد.

شایان ذکر است که ماینرهای مستقر در ایالت تگزاس آمریکا احتمالا بیشتر تحت تأثیر شرایط فعلی قرار می‌گیرند، زیرا قیمت انرژی در این ایالت به شدت افزایش یافته است. به عبارت دقیق‌تر، شورای غیرانتفاعی تضمین دسترسی به الکتریسیته در ایالت تگزاس (ERCOT) به دلیل امواج جدید گرما قیمت انرژی را افزایش داده و از خانوارها و کسب‌وکارها خواسته است تا به صورت داوطلبانه مصرف برق خود را کاهش دهند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا