اخبار کوتاه

آوه دسترسی برخی از کاربران مسدود شده تورنادو کش را بازگرداند

پلتفرم آوه (Aave) اعلام کرد که قطع دسترسی برخی از کاربران خود را که به علت تحریم‌های علیه میکسر تورنادو کش ایجاد شده بود را به حالت اولیه برگردانده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بین کریپتو، میکسر تورنادو کش روز دوشنبه هفته گذشته به دلیل استفاده برای اهداف غیرقانونی و پولشویی مورد تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفت. به دنبال این اتفاق پلتفرم دیفای آوه نیز دسترسی کاربرانی که از تورنادو کش استفاده کرده بودند، قطع کرد.

اما دیروز صفحه رسمی آوه در رشته توییتی به این موضوع واکنش نشان داد. آوه به این موضوع اشاره کرده که پس از اعلام تحریم تورنادو کش از سمت آمریکا، این پلتفرم با شرکت TRM Labs همکاری کرده است و از API آن‌ها برای دسترسی به برنامه خود استفاده کرده است تا بدین صورت دسترسی کاربران غیرمجاز به برنامه را قطع کند. در واقع API مربوط به شرکت TRM آدرس‌هایی را که از تورنادو کش استفاده می‌کرده‌اند را شناسایی و بلاک می‌کرده است. قرار بوده تا تنها کاربرانی که پس از اعلام تحریم از تورنادو کش استفاده کرده بودند، در لیست سیاه این API قرار بگیرند.

توییت آوه در خصوص بلاک کاربران تورنادو کش

در واقع تنها بخش فرانت اند (Front End) سایت آوه امکان اتصال کیف پول‌های مشکل‌دار را از کاربر سلب می‌کرده است و امکان اتصال از طریق واسط خط فرمان (CLI) همچنان فراهم بوده است. با این حال موارد زیادی گزارش شده است مبنی بر اینکه بسیاری از کاربران که قبل از اعلام تحریم از تورنادو کش استفاده کرده بودند یا یک واسطه از تورنادو کش به آن‌ها موجودی ارسال کرده است نیز در لیست سیاه آوه قرار گرفته بودند. مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، فردی از یکی از آدرس‌های تحت تحریم Tornado Cash به ارسال مقادیر اندک اتر به چندین کیف پول متعلق به افراد شناخته‌شده جهان پرداخته بود تا بدین صورت آن‌ها را در لیست کسانی که از تورنادوکش استفاده کرده‌اند، اضافه کند. 

آوه اذعان داشت دسترسی افرادی که به این دلایل گفته شده از پلتفرم مسدود شده بود را به حالت اولیه بازگردانده است. جاستین سان یکی از همان افرادی بود که مقدار ۰.۱ اتر را از آدرس تورنادو کش دریافت کرده بود و دسترسی او به پلتفرم آوه مسدود شده بود. او دیروز در توییتی تایید کرد که دسترسی او به آوه به حالت اولیه برگشته است.

آوه در انتها اشاره کرد که همچنان موضوع غیرمتمرکز بودن را در اولویت خود قرار داده است و تصمیم‌های مربوط به این پلتفرم تنها از طریق رای‌گیری در دائو انجام خواهد گرفت.

  • در صورت قطع دسترسی به پلتفرم‌های دیفای مانند آوه به دلیل استفاده از تورنادو کش موجودی کاربر نیز بلوکه می‌شود؟

خیر همان طور که گفته شد لیست‌های سیاه ایجاد شده تنها در قسمت فرانت اند سایت و برنامه این پلتفرم‌ها وجود دارد و کماکان محدودیتی روی قراردادهای هوشمند این پلتفرم‌ها ایجاد نشده است. لذا در صورت قطع دسترسی یک کاربر به سایت پلتفرم از روش‌های دیگری مانند استفاده از CLI می‌توان به موجودی قفل شده کاربر در قرارداد هوشمند پلتفرم دسترسی داشت.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا