اخبار خارجی

آدام بک: با وجود بیت کوین دیگر به آلتکوین ها نیازی نیست

آدام بک نظریات جالبی در مورد آلتکوین ها و بازگشت ساتوشی دارد. بک در مصاحبه خود با کوین تلگراف،‌ علت افراط گرایی خود در مورد بیت کوین را روشن کرد. مدیر اجرایی شرکت بلاک‌استریم (Blockstream) معتقد است که بیت کوین برای دنیای ارزهای دیجیتال کافی است و دیگر نیازی به پروژه‌های فرعی بیشتر نیست. او همچنین افزایش تعداد ارزهای دیجیتال را مورد انتقاد قرار داد و گفت:

من فکر می‌کنم بیت کوین مثل TCP/IP است. با وجود TCP/IP دیگر به ۵۸۰۰ نسخه کپی از آن برای پول درآوردن و کسب درآمد غیراخلاقی از اقتصاد‌های پامپ شده یا چیزهایی از این دست نیازی نداریم.

او همچنین در مورد آینده آلتکوین ها گفت:

فکر می‌کنم وجود ۵۸۰۰ آلتکوین باعث کاهش ارزش بیت کوین می‌شود

بک با اشاره به بیت کوین به عنوان پول الکترونیکی اینترنت،‌ می‌گوید افراد مبتکر باید به جای ایجاد آلتکوین، باید بر  روی بیت کوین تمرکز کنند‌:

بیت کوین ماژولار است و می‌توانید از آن برای اجرای هر نوآوری استفاده کنید

ملاقات بک با ساتوشی

آدام بک در مورد شایعات ملاقاتش با ساتوشی اعلام کرد که عاقلانه نیست ساتوشی هویت خودش را فاش کند. وی در این خصوص بیان کرد که مطمئن نیست فاش شدن هویت ساتوشی ناکاموتو ایده‌ی عاقلانه‌ای برای او و پروژه بیت کوین باشد

آدام بک قبلا اعلام کرده بود اگر ساتوشی قصد دارد که دوباره حضور پررنگی داشته باشد،‌ احتمالا قادر نخواهد بود دوباره کنترل پیشرفت بیت کوین را به دست بگیرد:

فکر می‌کنم حتی اگر ساتوشی به سرش بزند و برگردد، بیت کوین آنقدر غیرمتمرکز شده که جامعه آن نظرات او را رد کند

آلتکوین ها همچنان برای بک نفرت انگیز هستند

وقتی که آدم بک یکی از پروژه‌های ICO، یعنی کاردانو را به شدت رد کرد،‌ مشخص شد که نفرت او از این پروژه‌ها کاهش پیدا نکرده است. مسئولان کاردانو اخیرا به پروژه خود برای رویکرد علمی‌اش به پیشرفت افتخار می‌کردند. آدام بک در این مورد گفت:

ترجیح می‌دهم که در مورد این پروژه‌ها نظری ندهم چون آن‌ها سعی می‌کنند از حرفم برای بازاریابی بهره برداری کنند

بک در ادامه گفت برخی از منتقدان این پروژه‌ها در گذشته تهدید به مرگ شده‌اند. او همچنین برای سرنوشت داوطلبانی اظهار تاسف کرد که جرئت انتقاد گسترده از پروژه‌های آلتکوین از نظر اخلاقی را داشته‌اند:

به انتقادات شدیدی نگاه کنید که به برخی از داوطلبان به خاطر نظر دادن در مورد ملاحظات اخلاقی و تشویق‌های چند میلیارد دلاری نامتوازن شد. جیب این آدم‌هایی که درموردشان نظر می‌دهید،‌ پر از پول‌های سرمایه گذارهای خرده فروش است تا پروژه‌ خود را تبدیل به یک کوین پایدار دیگر کنند.

پروژه‌های مورد علاقه آدام بک

در آخر از بک پرسیده شد که آیا پروژه بلاکچین یا ارز دیجیتالی غیر از بیت کوین وجود دارد که به آن علاقمند باشد یا خیر. او اعلام کرد که به برخی از تکنولوژی‌ها علاقمند است اما از بردن هر نامی امتناع کرد:

تکنولوژی‌هایی در بخش امنیت رسمی، ارزنگاری‌هایی مانند بولت پروف، سادگی ‌(قراردادهای هوشمند قابل اثبات رسمی) و برخی تکنولوژی‌های خصوصی وجود دارند که به آن‌ها علاقه دارم. با این حال، دوست ندارم نام کوین خاصی را از میان پروژه‌هایی که در سال‌های اخیر روی آن‌ها کار کردم به زبان بیاورم.

افراط گرایی آدام بک باعث شده که دوست‌های زیادی در فضای ارزهای دیجیتال نداشته باشد. با این حال، با توجه به مسلط شدن گفتمان شرکت بلاک‌استریم (Blockstream) بر بیت کوین، شاید او به دوستی نیاز نداشته باشد و فقط به دنبال کننده احتیاج داشته باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا