اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

رشد ۴۰ برابری آلتکوین‌ها نسبت به بیت کوین، چالش بزرگی برای اتریوم است!

نیکلاس مرتن (Nicholas Merten) تحلیلگر ارزهای دیجیتال معتقد است که سرمایه گذاران ارز دیجیتال باید به این موضوع توجه کنند که آیا سایر پروتکل‌های بلاک چین می‌توانند از اتریوم پیشی بگیرند یا حداقل می‌توانند سهم بیشتری از بازار در اختیار بگیرند یا خیر.

مرتن رقابت موجود در بازار را “جنگ پروتکل‌ها” خوانده و خاطرنشان کرده است که تمام ارزهای دیجیتال برتر یا بلاک چین‌های شرکتی هستند یا پروژه‌های دیفای.

مرتن اذعان داشت که کاردانو، EOS، تزوس، NEO و کازمس نشانه‌ها و معیارهای نویدبخشی را نشان می‌دهند و در سال آینده نیز عملکرد خوب خود را ادامه خواهند داد. سوالی که وی مطرح کرده، این است که آیا این پروتکل‌ها می‌توانند از تسلط و برتری پروتکل اتریوم پیشی بگیرند یا خیر.

مرتن در این خصوص گفت:

بدون شک تمام این ارزهای دیجیتال که به آنها توجه می‌کنیم نسبت به بیت کوین طی یک سال آینده احتمالا به سطوح بالاتری خواهند رسید. حداقل می‌توان گفت که بخش عمده ای از آنها به این موضوع دست می‌یابند.

اما باید این موضوع را به خاطر داشته باشیم که اگر می‌خواهیم مشاهده کنیم که این پروتکل‌ها ۲ یا ۳  برابر بیت کوین رشد می‌کنند یا ۱۰، ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ برابر، باید توسعه و پیشرفت های فاندامنتالی بر روی این زنجیره ها انجام دهیم.

زیرا این بار دیگر فقط موضوع احتکار ارزهای دیجیتال نیست. باید مقداری نکات فاندامنتال نیز وجود داشته باشد. در واقع بسیاری از پروتکل‌های بلاک چین صرفا یک چیز نسبت به اتریوم کم دارند و آن هم اکوسیستم توسعه دهندگان است.

مرتن خاطرنشان کرده است که اگرچه وی ماهیت آکادمیک کاردانو را می‌ستاید، اما اقدامات زیادی بر بستر آن صورت نگرفته است. وی گفت EOS نیز را می‌توان در رتبه دوم بلاک چین های دیفای قرار داد اما به نظر او هنوز هیچ نیازی برای استفاده از برنامه های دیفای وجود ندارد.

وی گفت:

مشکل اینجاست. اگر روشی برای استفاده از اثر شبکه نداشته باشید، می‌توانید یک بلاک چین خیلی خوب و مقیاس پذیرتر از اتریوم داشته باشید، اما در بلندمدت پروتکل بلاک‌ چین بهتری نخواهید بود.

مرتن از لحاظ سرمایه گذاری نیز معتقد است که NEO، تزوس و کازمس همگی پتانسیل لازم را دارند.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا