اخبار خارجی

تحلیلگران کریپتو: بازار نزولی بهترین فرصت برای کسب سود است

برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که نباید از بازار نزولی کریپتو ترسید زیرا نسبت به بازار صعودی، فرصت‌های بیشتر و بهتری برای رشد و کسب سود ارائه می‌دهد. بنابراین معامله‌گران باید از این شرایط تجربه کسب کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بازار رمزارزها در روند نزولی قرار دارد، اما بعضی از تحلیلگران معتقدند این شرایط باعث می‌شود که عوامل مخرب از بازار خارج شوند و فرصت‌های بهتری برای افرادی که در این عرصه باقی می‌مانند فراهم شود.

معامله‌گران از کاهش قیمت و دشوار بودن کسب سود از معاملات در شرایط نزولی بازار ناراحت هستند. هرچند، بعضی از تحلیلگران و توسعه‌دهندگان برجسته اعتقاد دارند که اکنون زمان انجام اقداماتی است که نتیجه آن را می‌توان هنگام بازگشت روند صعودی مشاهده کرد.

میهایلو بیلیچ (Mihailo Bjelic) هم‌بنیان‌گذار پالیگان در تاریخ ۲۷ می (۶ خرداد) در مصاحبه با CNBC گفته است که روند نزولی کنونی و ریزش شدید قیمت بیت کوین در اوایل ماه جاری همان چیزی بود که بازار به آن نیاز داشت.

بیلیچ معتقد است که ممکن است بازار اندکی غیرمنطقی یا بی‌پروا شده باشد، زیرا ارزش کل بازار کریپتو از نوامبر ۲۰۱۹ الی نوامبر ۲۰۲۱ تقریبا ۱۲.۵ برابر افزایش یافته است. بدین ترتیب می‌توان گفت که رشد چشمگیر بازار کریپتو از سایر بازارهای سنتی بیشتر بوده است. بیلیچ در این خصوص گفت:

در شرایط این چنینی، معمولا به یک اصلاح نیاز است. در کل می‌توان گفت که با شرایط سالمی مواجه هستیم.

در حال حاضر، بازار در یک اصلاح مهم قرار دارد. طبق گزارش کوین‌گکو، از ماه نوامبر سال گذشته تاکنون، ارزش کل بازار کریپتو با ۶۰٪ کاهش از ۳ تریلیون دلار به ۱.۲ تریلیون دلار رسیده است. کوین تلگراف در تاریخ ۲۸ می (۷ خرداد) گزارش داده است با توجه به اینکه در بازار نزولی قبلی شاهد کاهش تقریبا ۸۰٪ قیمت رمزارزها بودیم، معامله‌گران هم‌چنان منتظر ریزش بیشتری هستند.

یکی از تحلیلگران بازار کریپتو با اسم کاربری The Defi Edge در این خصوص افزوده است که بازارهای نزولی مزایایی به همراه دارند که مطابق با منافع اکثر افراد حاضر در بازار است. وی در توییتر نوشته است که بازارهای خرسی برای رشد عرصه کریپتو نکته سالم و سازنده‌ای محسوب می‌شوند.

توییت defi edge در خصوص بازار نزولی کریپتو
توییت defi edge در خصوص بازار نزولی کریپتو. منبع: twitter

گفته‌های این تحلیلگر بر اساس این نکته است که افراد کمتری که برای کلاهبرداران یک هدف بالقوه به شمار می‌آیند، در بازار نزولی وارد این عرصه می‌شوند. طی سال گذشته، تعداد تراکنش‌های بیت کوین در تاریخ ۹ نوامبر به اوج ۳۳۵,۴۱۱ تراکنش رسید. این موضوع با اوج قیمت بیت کوین مصادف شده بود. در تاریخ ۲۹ می (۸ خرداد) تعداد تراکنش‌های بیت کوین نسبت به اوج خود ۳۸٪ کاهش یافته و به ۲۰۷,۸۵۹ تراکنش رسیده است.

فعالیت کمتر در شبکه به معنای فرصت کمتر برای شیادان و کاهش سودآوری طرح‌های کلاهبرداری است و بدین ترتیب، این طرح‌ها از بین می‌روند.

جیسون یه (Jason Ye) از صندوق سرمایه‌گذاری ROK Capital بیان کرده است که اگرچه قیمت و فعالیت‌های معاملاتی کاهش یافته است، اما بازار نزولی زمان مناسبی برای معامله‌گران و توسعه‌دهندگان است تا بنیان منسجم‌تری برای کسب موفقیت در زمان بازگشت روند صعودی ایجاد کنند. وی گفته است بازار نزولی، زمان بهبود عوامل فاندامنتال و تمرکز بر ایجاد محصول است.

الکس بکر (Alex Becker) توسعه‌دهنده بازی‌های رایانه‌ای در پلتفرم گیمینگ متاورس Neo Tokyo با سخنان جیسون یه موافق بوده و معتقد است که خریداران در بازار نزولی کسانی هستند که در بازار صعودی بیشترین سود را کسب خواهند کرد. وی گفته است که سودهای بزرگ حاصل از خرید در بازار نزولی است و ضررهای این دوره معمولا کوچک‌تر از خرید در زمان بازار صعودی هستند.

بکر افزود که خرید در کف قیمت و فروش در سطوح قیمتی بالاتر یک عامل مهم در بین معامله‌گران رمزارزها است. او از کاربران توییتر تحت عنوان بزرگترین مخالف‌ها با این نظر در بازار نزولی نام برد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا