اخبار آلتکوین

پروپوزال استیکینگ توکن آربیتروم (ARB) تایید شد

سازمان مستقل غیرمتمرکز (دائو) آربیتروم پروپوزالی را تایید کرده که به هولدرهای توکن ARB اجازه می‌دهد، دارایی‌های خود را استیک کرده و در قالب همین توکن پاداش دریافت کنند.

به نقل از دبلاک، بودجه استیکینگ ARB توسط خزانه‌داری آربیتروم تامین شده و طی ۱۲ ماه از طریق یک قرارداد هوشمند توزیع می‌شود. بازده سالانه ARB هم بسته به تعداد توکن‌های استیک‌شده بین ۷.۸۴٪ و ۷۸.۴۳٪ است.

پروپوزال مذکور امروز نهایی شد و یک سیستم چند لایه‌ای را برای تخصیص توکن ARB ارائه کرده است. طبق این پروپوزال اعضای دائو می‌توانستند ۱٪ (برابر با ۱۰۰ میلیون توکن) یا ۱.۵٪ (برابر با ۱۵۰ میلیون توکن) و یا ۱.۷۵٪ (برابر با ۱۷۵ میلیون توکن) از کل ۱۰ میلیارد عرضه ARB را به پاداش استیکینگ اختصاص دهند.

اکثر اعضای دائوی آربیتروم (بیش از ۶۶٪) به پایین‌ترین سطح تخصیص یعنی ۱٪ رای دادند. ۳۳٪ از آن‌ها هم به این پروپوزال رای منفی دادند و اعلام کردند از وجوه خزانه نباید برای مشوق‌های استیکینگ استفاده شود.

همان طور که گفته شد، طبق این پروپوزال استیکرهای آربیتروم از خزانه سود دریافت می‌کنند. این روند متمایز از شبکه‌های دیگر است که در آن‌‌ها از توکن‌های استیک‌شده برای افزایش امنیت شبکه یا توزیع درآمد استفاده می‌شود. در نتیجه، پروپوزال مذکور انتقاداتی را هم به دنبال داشته است.

بررسی‌های پروپوزال‌ها در آربیتروم ادامه دارد

دائوی آربیتروم قرار است پروپوزال دیگری را هم بررسی کند که به چگونگی اجرای استیکینگ ARB می‌پردازد. در این پروپوزال به ارائه‌دهنده فناوری مورد نیاز برای استیکینگ، قراردادهای مرتبط و انتخاب حسابرس برای اطمینان از یکپارچگی فرآیند آن پرداخته شده است.

پس از تکمیل قراردادها و حسابرسی‌ها، یک دوره بازبینی دو هفته‌ای هم وجود دارد که طی آن اعضای جامعه آربیتروم می‌توانند چگونگی اجرای طرح مذکور قبل از آغاز آن را ارزیابی کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا