اخبار اتریوماخبار بلاکچین

به‌روزرسانی نیترو در آربیتروم؛ کارمزدها در آربیتروم ۵۰٪ کاهش می‌یابد

آفچین‌لبز (Offchain Labs) شرکت سازنده آربیتروم، راه‌حل مقیاس‌پذیری اتریوم، به‌روزرسانی مهم این شبکه به نام به‌روزرسانی نیترو (Nitro) را اعلام کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل ازکوین دسک، به‌روزرسانی نیترو در آربیتروم کارمزدها را کاهش می‌دهد، سرعت تراکنش‌ها را بالا می‌برد و ارتباط اپلیکیشن‌های بومی اتریوم با این زنجیره لایه ۲ را آسان‌تر می‌کند.

استیون گلدفدر (Steven Goldfeder)، بنیانگذار آفچین، تاکید کرد با بروزرسانی Nitro هزینه تراکنش‌ها روی آربیتروم که معمولا ۵۰ سنت تا ۱ دلار بود، حداقل ۵۰٪ کاهش می‌یابد.

رول‌آپ‌هایی مانند آربیتروم، با پردازش تراکنش‌ها و اجرای قراردادهای هوشمند در زنجیره‌های جداگانه مخصوص رول‌آپ، مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم را افزایش می‌دهند. داده‌های تولید شده در آربیتروم صورت بسته‌بندی شده به اتریوم ارسال می‌شود و در آنجا معتبر بودن آن بررسی می‌شود.

سرقت ۶۲۵ میلیون دلاری از زنجیره جانبی رونین اتریوم در هفته گذشته، نشان داد زنجیره‌های جانبی که برخلاف رول‌آپ‌ها، امنیت خود را از بلاک چین لایه ۱ به ارث نمی‌برند، در برابر حملات احتمالی آسیب‌پذیرتر هستند.

آفچین همچنین در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰)، زنجیره‌های AnyTrust را معرفی کرد که جایگزینی ارزان‌تر، سریع‌تر و متمرکزتر برای رول‌آپ‌های آپتیمیستیک یا خوش‌بینانه است.

آربیتروم در حال حاضر با نزدیک به ۲.۵ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده (TVL) بزرگترین راه‌حل رول‌آپ در اتریوم است.

منبع
coindesk

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا