اخبار خارجی

رشد ۷۰٪ بیبی دوج؛ دوج کوین بعدی در راه است؟

بیبی دوج کوین یکی از مشتقات دوج کوین که توجه ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا را به خود جلب کرده است، علیرغم ریزش شدید عرصه رمزارزها بیش از ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از u.today امروز بیبی دوج کوین توانست با رشد ۷۳ درصدی عملکرد بهتری نسبت به سایر رمزارزهای بازار داشته باشد. قیمت دوج کوین نیز بیش از ۸ درصد رشد یافت و به قیمت ۰.۱۷ دلار رسید.

هرچند، ارزش بازار این رمزارز فقط ۶.۴ میلیون دلار است. این موضوع بدان معنا است که قیمت این رمزارز به شدت در نوسان است.

سایت کوین‌مارکت‌کپ در خصوص ارزش بازار توکن بیبی دوج کوین نوشته است که داده‌های دریافتی از این توکن توسط تیم توسعه‌دهنده آن ارائه شده است و این داده‌ها توسط این سایت تایید شده نیستند. بنابراین سایت‌های خبری برای محاسبه ارزش بازار توکن بیبی دوج کوین از حاصل‌ضرب تعداد کوین‌های در گردش آن در قیمت لحظه‌ای آن استفاده می‌کنند. عدد فوق از این راه به دست آمده است لذا این توکن در رتبه ۲۵۶۸ لیست رمز ارزها قرار گرفته است.

اخیرا قیمت بیت کوین به کمتر از سطح حمایتی مهم ۳۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت و از محدوده قیمتی که مدت‌ها در آن قرار داشت سقوط کرد.

با توجه به اینکه اکثر آلتکوین‌ها عملکرد به مراتب بدتری نسبت به بیت کوین داشته‌اند، ارزش کلی بازار رمزارزها فقط طی دو روز گذاشت تقریبا ۱۰۶ میلیارد دلار کاهش یافته است.

دوج کوین نیز تحت فشار شدیدی قرار دارد. قیمت این رمزارز به ۰.۱۵۹ دلار کاهش یافته که کمترین سطح قیمت از تاریخ ۲۳ آوریل تاکنون است. اما بیبی دوج عملکرد به مراتب بهتری را نسبت به سایر رمزارزها داشته است و قیمت این توکن به ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۲۳۶ دلار رسید.

دوج کوین و بیبی دوج

همانطور که انتظار می‌رفت موفقیت چشمگیر دوج کوین و شیبا توکن باعث به وجود آمدن طیفی از رمزارزهای مشابه شد که در صدد به دست آوردن سهمی از تب‌وتاب اخیر هستند.

آنکل دوج (Uncle Doge)، میس دوج (MissDoge)، لیل دوج (Lil Doge)، ماما دوج (Mama Doge)، سیستر دوج (Sister Doge). این توکن‌ها فقط بخشی از موجودی پایان ناپذیر مقلدهای بی‌ارزش دوج کوین هستند.

هرچند، بیبی دوج تنها توکنی است که توانسته به توییت ایلان ماسک راه یابد که به نظر می‌رسد پیش‌نیاز موفقیت میم کوین‌ها نیز همین رسیدن به توییت‌های ایلان ماسک است. در تاریخ ۱ جولای، ایلان ماسک توییتی منتشر کرد که ظاهراً نسخه مختص ایلان ماسک از آهنگ Baby Shark بوده و طی آن به بیبی دوج اشاره کرده است.

تاکنون، جامعه توییتری بیبی دوج ۱۴۷,۲۰۰ دنبال‌کننده دارد که رقمی چشمگیر برای پروژه‌ای است که فقط دو ماه از عرضه آن بر بستر بایننس اسمارت چین می‌گذرد. هرچند معلوم نیست که چه تعداد از این دنبال کنندگان واقعی هستند.

بیبی دوج با افزایش ۱۰ برابری سرعت تراکنش‌ها، در صدد اصلاح مشکل مقیاس‌پذیری دوج کوین است. نکته قابل ذکر این است که اصلاح مورد نظر، توسط خود ایلان ماسک در ماه می پیشنهاد شده بود.

پروژه بیبی دوج هم‌چنین خریداران را با ارائه پاداش در ازای حفظ توکن‌های خود، تشویق می‌کند تا به فروش این رمزارز نپردازند. فروش بیبی دوج ۱۰ درصد کارمزد به همراه دارد که نیمی از این کارمزد مجددا در بین دارندگان این توکن توزیع می‌شود. نیم دیگر کارمزد فروش بیبی دوج به منظور افزایش نقدینگی به استخر نقدینگی BabyDoge/BNB در پنکیک‌سواپ استفاده خواهد شد.

توجه داشته باشید این متن تنها ترجمه است و به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست. میم کوین ها با وجود اینکه رشد چشمگیری داشته‌اند اما به همان اندازه و یا بیشتر افت قیمت را تجربه کرده‌اند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری بر روی کوین یا توکن حتما موارد فاندامنتالی بسیاری را بررسی کرده و یا با مشاوران و متخصصین این حوزه مشورت کنید.

به نظر شما بیبی دوج هم می‌تواند همانند دوج کوین رشد چشمگیر قیمت داشته باشد؟

منبع
u.today

نوشته های مشابه

7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا