مبتدی مقالات

شرکت‌های بزرگ به سرمایه گذاری در بیت کوین علاقه زیادی دارند!

سرمایه گذاران سازمانی با سرعت زیادی در حال ورود به بزرگ‌ترین ارز دیجیتال هستند. به نظر می‌رسد که این سرمایه گذاران نمی‌توانند به حد کافی بیتکو‌ین بخرند و بعضی از صندوق‌های پوشش ریسک، با سرعت بیشتری نسبت به سرعت استخراج BTC، در حال خرید این رمزارز هستند. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که علاقه سرمایه گذاران سازمانی به سرمایه گذاری در بیت کوین از کجا نشأت می‌گیرد و دقیقا چه کسانی در حال خرید آن هستند و چرا در خصوص این دارایی، هیجان‌زده‌اند.

سرمایه گذاری در بیت کوین توسط شرکت‌های بزرگ

سرمایه گذاری در بیت کوین توسط شرکت‌های بزرگ

در ابتدا، چند نکته جالب را بیان می‌کنیم که رفتار سرمایه گذاران سازمانی در قبال ارزهای دیجیتال را نشان می‌‌دهد:

  • پاول تودور جونز یکی از مدیران شناخته‌شده صندوق‌های پوشش ریسک، در ماه می گفت که ارزهای دیجیتال، سریع‌ترین اسب‌ها در میدان کسب سود هستند. جونز با بیان نظر خود، باعث شد که نظر عموم مردم به بیت کوین بهبود یابد.
  • کوین‌بیس گفته که شاهد افزایش قابل توجه تقاضا از جانب سرمایه گذاران سازمانی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ بوده است.
  • طی نظرسنجی Fidelity، بیان شده است که ۳۶ درصد شرکت‌های بزرگ در آمریکا و اروپا، ارز رمزنگاری شده در اختیار دارند.
  • نتیجه نظرسنجی دیگری که توسط Evertas انجام شده، این بوده که ۲۶ درصد سرمایه گذاران سازمانی معتقدند صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های خانوادگی و صندوق‌های سرمایه، در مسیر پذیرش رمز ارزها قرار دارند.
  • ۳۹ درصد خرده سرمایه گذاران در نظرسنجی انجام شده توسط شرکت گری اسکیل، گفته‌اند که ویروس کرونا، بیت‌کو‌ین را به عنوان یک دارایی جذاب‌تر کرده است.

تمام این نکات، علاوه بر تصمیم پی‌پال مبنی بر حضور در عرصه ارزهای دیجیتال، بیان می‌کند که بازار رمز ارزها در حال بالغ شدن است. این موارد می‌توانند قیمت بیت کوین را به رکوردهای بیشتر و جدیدتری برسانند. در ادامه، به بررسی بزرگ‌ترین سرمایه گذاران سازمانی می‌پردازیم که پس از هاوینگ، به خرید پادشاه رمز ارزها پرداخته‌اند.

۱- شرکت سرمایه گذاری Grayscale Bitcoin Trust

در زمان شیوع ویروس کرونا، Grayscale با سرعت زیادی به خرید بیت کوین پرداخته است. تا اواسط ماه اکتبر ۲۰۲۰، این شرکت تقریبا ۶ میلیارد دلار بیت کو‌ین در اختیار داشته است و تخمین زده می‌شود که این موسسه مالی، ۲.۵ درصد کل موجودی بیت کوین معادل با ۴۵۰,۰۰۰ بیت کو‌ین را در اختیار داشته باشد. این شرکت سرمایه‌گذاری همچنین دارای سرمایه‌گذاری‌های جداگانه‌ای بر روی اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش و XRP است.

۲- شرکت MicroStrategy

شرکت Grayscale تاکنون بیشترین مقدار بیتکوین در بین سرمایه گذاران سازمانی را به خود اختصاص داده؛ اما این موضوع، سایر شرکت‌ها نظیر MicroStrategy را برای سرمایه گذاری در بیت کوین متوقف نکرده است.

شرکت مایکرو استراتژی اخیرا تصمیم گرفته است تا از BTC به عنوان دارایی ذخیره اصلی خود استفاده کند. این شرکت تا ماه نوامبر ۲۰۲۰، مجموعا ۳۸,۲۵۰ بیت کوین با میانگین قیمت ۱۱,۱۱۱ دلار خریداری کرده است. هزینه‌ای که MicroStrategy برای این مقدار Bitcoin پرداخت کرده، بسیار چشمگیر است. از ابتدای سال ۲۰۱۷، مایکرو استراتژی درآمد خالص ۷۸ میلیون دلاری را برای فعالیت‌های تجاری خود گزارش داده است. اما نگهداری دو ماهه بیتکو‌ین از زمان خرید، منجر به سود ۱۰۰ میلیون دلاری برای این شرکت شده است! انتظار می‌رود سرمایه‌های بیشتری به پادشاه رمز ارزها وارد شود؛ زیرا سایر سرمایه گذاران سازمانی نیز در صدد پیروی از استراتژی این شرکت هستند.


بیشتر بخوانید: مدیر عامل مایکرو استراتژی : بیت کوین میلیون‌ها بار بهتر از طلا است! + ویدیو


۳- شرکت Galaxy Digital Holdings

شرکت Galaxy Digital Holdings

یکی از دیگر از سازمان‌هایی که به پذیرش بلاک چین پرداخته، شرکت گلکسی دیجیتال است. دارایی بیت کوین این شرکت در ماه ژوئن ۲۰۲۰ معادل با ۱۳۴ میلیون دلار بود، که در حال حاضر (در زمان نگارش مقاله) ارزش آن به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است. دارایی BTC این شرکت، ۱۶,۶۵۱ بیت کوین یا تقریبا معادل با ۰.۸ درصد کل موجودی بیت کو‌ین است.

۴- شرکت Square

در آخر به شرکت اسکوئر اشاره می‌کنیم. این شرکت که توسط جک دورسی، مدیرعامل توییتر تاسیس شده، در ماه اکتبر ۲۰۲۰ اعلام کرده است که ۴۷۰۹ بیت کوین به ارزش ۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است. چند هفته پس از خرید بیتکوین توسط اسکوئر، ارزش آن ۱۵ میلیون دلار افزایش یافت.

آیا سرمایه گذاران بیشتری به عرصه ارزهای دیجیتال وارد خواهند شد؟

از آنجایی که اقتصاد جهانی با معضل شیوع ویروس کرونا مواجه شده است، احتمالا شاهد ورود سرمایه گذاران سازمانی بیشتری به این عرصه خواهیم بود. خرید بیت کوین توسط این شرکت‌ها معمولا به سرخط خبرهای رسانه‌هایی نظیر بلومبرگ یا فوربز تبدیل می‌شود و قانون‌گذاران نیز به صنعت ارزهای رمزنگاری شده توجه ویژه‌ای خواهند کرد و قوانین جدیدی ارائه می‌‌دهند تا شرایط خرید ارزهای دیجیتال را برای شرکت‌های مختلف امکان‌پذیر کنند.

اکنون سوالی که مطرح می‌شود، این است که این یک روند کوتاه‌مدت خواهد بود و همانند دیفای، اشتیاق به این عرصه نیز کمرنگ خواهد شد یا خیر. بعضی از افراد اذعان داشته‌اند که علاقه سرمایه گذاران سازمانی به رمز ارزها، نکته منفی و بدی است و این موضوع بر خلاف دلیل اصلی پیدایش بیت کوین و اتر است. سایر افراد نیز نگران تاثیر اقدامات این شرکت‌ها بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند.

منبع
coinmarketcap

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا