اخبار خارجی

بایننس با استفاده از توکن سول باند BAB احراز هویت غیرمتمرکز در کیف پول را معرفی کرد

بایننس توکن سول‌باند BAB را بر بستر شبکه BNB Chain عرضه کرد. این توکن یک راهکار غیرمتمرکز به منظور مدیریت الزامات KYC در صرافی بایننس محسوب می‌شود. توکن‌های سول‌باند (Soulbound) در واقع توکن‌های NFT هستند که نمی‌توان آنها را در بین کیف پول‌های مختلف انتقال داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتواسلیت، عدم قابلیت معامله‌پذیری این توکن NFT باعث می‌شود که بتوان از آن برای شناسایی دارندگان کیف پول‌ها استفاده کرد. اطلاعات مرتبط با این NFT را می‌توان به منظور شناسایی دقیق اقدامات ثبت‌شده توسط کیف پول نظیر تعاملات با برنامه‌های غیرمتمرکز یا قراردادهای هوشمند استفاده کرد.

این توکن که به اسم توکن متصل به حساب بایننس (Binance Account Bound یا BAB) خوانده می‌شود به تایید وضعیت کاربر احرازشده و دارنده کیف پول در بایننس می‌پردازد و برای استفاده توسط پروتکل‌های شخص ثالث در دسترس خواهد بود. مالکیت توکن BAB برای مشتریان بایننس اختیاری است و کاربران می‌توانند بین دو گزینه استفاده از این توکن سول‌باند یا ابزارهای سنتی، احراز هویت خود را انجام دهند.

مالکیت توکن BAB در ابتدا صرفا بیانگر آن است که دارنده کیف پول، مراحل احراز هویت (KYC) صرافی بایننس را پشت‌سر گذاشته است و هیچگونه اطلاعات دیگری از کاربر در این توکن قرار ندارد. هرچند، در آینده بایننس ممکن است انواع دیگری از توکن‌های BAB با عمکلردها، قابلیت‌ها و کاربردهای دیگر را صادر کند.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس در خصوص عرضه توکن BAB گفته است:

توکن‌های سول‌باند در عملکرد اطلاعات اعتباری وب۳ در جامعه غیرمتمرکز نقش بسیار مهمی ایفا خواهند کرد. ما کاربردهای پرشماری را برای توکن BAB پیش‌بینی می‌کنیم و همکاری فعالانه‌ای با جامعه خواهیم داشت تا این چشم‌انداز انقلابی جامعه غیرمتمرکز را توسعه دهیم.

توکن BAB اولین توکن سول‌باند به شمار نمی‌آید، اما اولین توکن سول‌باندی است که بر بستر BNB Chain عرضه خواهد شد. شبکه فالا (Phala Network) در ماه ژوئن اعلام کرد توکن‌های سول‌باند مختلف عرضه کرده که مرتبط با آواتارهای داخل بازی هستند. ایدکسو (Idexo) نیز اخیرا پشتیبانی از توکن‌های سول‌باند در SDK وب۳ خود را اعلام کرده است. از این طریق به توسعه‌دهندگان امکان داده می‌شود تا فقط با یک خط کد، توکن‌های مدنظر خود را به پروژه اضافه کنند.

عرصه NFT در شرایط بازار نزولی کنونی، حوزه‌ای سرشار از نوآوری‌ها و قابلیت‌های پیشگامانه است. نیاز به دستیابی به ارزش واقعی فناوری توکن‌های NFT، موضوعی است که به اولویت جامعه NFT تبدیل شده است و کاربرد داشتن این توکن‌ها بحث اصلی این عرصه را شامل می‌شود.

آیا توکن‌های سول‌باند بیانگر کاربرد اصلی توکن‌های NFT در صنعت بلاکچین هستند؟ بایننس صراحتا به این موضوع اعتقاد راسخ دارد و این باور را می‌توان در استفاده از فناوری مذکور در الزامات قانونی برای احراز هویت کاربران بایننس مشاهده کرد.

  • توکن SoulBound چیست؟ کاربرد توکن BAB چیست؟

توکن سول باند توکنی است که نمی‌توان آن را بین کیف پول‌های مختلف انتقال داد. توکن BAB به تایید وضعیت کاربر احرازشده و دارنده کیف پول در بایننس می‌پردازد و برای استفاده توسط پروتکل‌های شخص ثالث در دسترس خواهد بود.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا