اخبار خارجی

بایننس لبز سرمایه‌گذاری خود در آپتوس را افزایش داد

استارتاپ بلاکچینی آپتوس لبز که توسط کارمندان سابق متا و افرادی که پیش از این بر روی پروژه دیم فعالیت می‌کردند راه‌اندازی شده است، روز به روز سرمایه‌گذاران بیشتری را به خود جذب می‌کند. در تازه‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها، بایننس لبز، بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر صرافی بایننس از افزایش سرمایه تخصیص‌یافته به این پروژه خبر داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بی‌این‌کریپتو، یی هه (Yi He)، یکی از بنیان‌گذاران بایننس و مدیر بایننس لبز اعلام کرد یکی از دلایل افزایش سرمایه‌گذاری در پروژه آپتوس پس از سری اول تامین‌سرمایه در ماه مارس (اسفند)، زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده در ساخت این بلاکچین است.

به گفته وی، زبان برنامه‌نویسی Move که پیش‌تر برای توسعه بلاکچین دیم قرار بود از آن استفاده شود، در مقایسه با زنجیره BNB و سولانا کارآمدتر و امن‌تر است.

توسعه زیرساخت‌ها

به گفته یی هه، این سرمایه‌گذاری‌ها تعهد بایننس لبز به توسعه زیرساخت‌ها را نشان می‌دهد که همچنان، گلوگاهی در صنعت رمزارز باقی مانده‌اند. در حقیقت، حملات هکری اخیر و قطعی‌های مکرر برخی شبکه‌های بلاکچینی اهمیت توسعه زیرساخت بلاکچین‌ها را نشان می‌دهد.

وی در این رابطه افزود:

ما معتقدیم رقابت فنی تیم‌‌ها باعث بهبود مقیاس‌پذیری در زیرساخت‌های بلاکچین می‌شود و زمینه را برای گسترش استفاده از نسل سوم وب فراهم می‌کند.

بایننس لبز میزان سرمایه‌گذاری خود در پروژه آپتوس را مشخص نکرد. با این حال، گفته می‌شود ارزش این سرمایه‌گذاری حدود ۴ میلیارد دلار است.

تامین مالی پروژه آپتوس

پیش از سرمایه‌گذاری بایننس در ماه مارس، ارزش پروژه آپتوس بیش از ۱ میلیارد دلار برآورد می‌شد. با این حال، این پروژه در ادامه با جمع‌آوری ۲۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی چون آندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) و شرکت تری اروز کپیتال (3AC) و همچنین ۱۵۰ میلیون دلار دیگر در ماه جولای (تیر)، ارزش خود را دو برابر کرد.

در همین حال، شرکت میستن لبز (Mysten Labs)، رقیب آپتوس هفته گذشته از جذب ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه جدید خبر داد. با این سرمایه‌گذاری، ارزش میستن لبز نیز اکنون از ۲ میلیارد دلار فراتر رفته است. جالب است بدانید پروژه سویی (SUI) میستن لبز نیز مانند آپتوس، توسط کارمندان سابق متا و با زبان برنامه‌نویسی Move راه‌اندازی شده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا