اخبار خارجی

بایننس از توکن سهام شرکت تسلا رونمایی کرد

صرافی ارز دیجیتال بایننس امکان معامله سهام شرکت‌ تسلا را به صورت توکن دیجیتالی فراهم کرده است. این اقدام به منظور برخورداری عموم مردم از سود سهام‌ها بدون نیاز به تهیه یک سهم سنتی کامل صورت گرفته است.

توکن هر سهم با سهام سنتی متفاوت است. این توکن‌ها می‌توانند به بخش‌های کوچکتر تقسیم شوند تا برای کاربران بیشتری قابل خرید باشند.

سهام شرکت خودروسازی تسلا اولین سهامی است که به صورت توکن در این صرافی قابل معامله است. سهام این شرکت در بازارهای سنتی در حال حاضر معادل تقریبا ۷۰۰ دلار است. از این پس علاوه بر امکان خرید سهام به صورت سنتی که برای تهیه آن نیاز به ارائه مدارک فیزیکی نیز هست، امکان خرید سهام تسلا تا میزان یک صدم از هر سهم با استفاده از توکن‌های دیجیتالی فراهم شده است. صرافی بایننس اعلام کرد:

هر توکن نشان‌دهنده یک سهم از سهام خواهد بود که توسط یک پورتفولیو سپرده‌گذاری از اوراق بهاداری که نماینده توکن‌ها هستند پشتیبانی می‌شوند. کاربران قادر خواهند بود کسری از هر توکن را نیز معامله کنند.

یک صدم از هر توکن این سهام نماینده همان کسر از سهام سنتی خواهد بود و قیمت آنها توسط توکن BUSD، استیبل کوین صرافی بایننس عنوان می‌شود. توکن‌های سهام را نمی‌توان در ازای سهام اصلی بازخرید کرد.

سهام تسلا همانند بیت کوین

چانگ پنگ ژائو مدیر صرافی Binance معتقد است توکن‌های دیجیتالی سهام پلی بین بازارهای سنتی و بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود. او معتقد است دسترسی بیشتر به بازار سهام به آینده‌ای اقتصادی‌تر منجر خواهد شد.

معامله این توکن‌ها بدون کارمزد خواهد بود. توکن سهام تسلا با همکاری دو شرکت CM-Equity AG از آلمان و شرکت سوییسی Digital Assets AG توسعه داده شده است.

امکان خرید و فروش این توکن‌ها برای ناحیه‌های قضایی تحت تحریم مانند چین، ترکیه و آمریکا وجود ندارد. برای معامله این توکن‌ها به صورت قانونی باید فرآیند احراز هویت در این صرافی تکمیل گردد.

عملکرد صرافی بایننس در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۱ خیره کننده بوده است. حجم معاملات در این مدت ۲۶۰٪ افزایش داشته است و تعداد کاربران ۳۴۶٪ رشد داشته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا