اطلاعیه صرافی

بیانیه رسمی بایننس در واکنش به شکایت کمیسیون بورس منتشر شد

به دنبال شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از بایننس، این صرافی در بیانیه‌ای رسما به اتهامات مطرح شده واکنش نشان داده و اعلام کرده است که SEC رویکرد خصمانه‌ای را در پیش گرفته که با ماهیت پویا و پیچیده ارزهای دیجیتال تطابق ندارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین گیپ، در این بیانیه، بایننس‌ تاکید کرده که پیش از این به‌طور جدی به دنبال همکاری و مطابقت با قوانین کمیسیون بورس بوده، اما تصمیم SEC برای شکایت از این صرافی، آن را ناامید کرده است.

صرافی بایننس معتقد است این شکایت، بیانگر عدم همکاری کمیسیون بورس است؛ چراکه این آژانس تصمیم گرفته به صورت یک جانبه مسائل موجود را در سیستم قضایی پیگیری کند. بایننس بر این باور است که با توجه به ماهیت پویا، پیچیده و در حال تکامل فناوری ارزهای دیجیتال، SEC باید به جای شکایت، رویکردی متفکرانه و دقیق اتخاذ می‌کرد.

صرافی بایننس در ادامه گفت:

ما ادعاهای کمیسیون بورس را جدی می‌گیریم؛ اما معتقدیم که این ادعاها نیازمند یک اقدام اجرایی فوری نبود. ما تصمیم داریم که با قدرت از پلتفرم خود دفاع کنیم.

همان طور که شب گذشته گزارش دادیم، کمیسیون بورس آمریکا در این شکایت ادعا کرده که اقدامات صرافی بایننس به دلیل بی‌اعتنایی کامل به قوانین اوراق بهادار فدرال، دارایی کاربران را در معرض خطر قرار داده است. SEC در این رابطه می‌گوید:

متهمان با در معرض خطر قرار دادن دارایی‌های سرمایه‌گذاران، میلیاردها دلار به ثروت خود اضافه کرده‌اند.

واکنش بازار رمزارزها چه بود؟

شکایت SEC از صرافی بایننس بازار رمزارزها را به رنگ قرمز درآورد و قیمت BNB در واکنش به این اتفاق، بیشتر از ۱۰٪ کاهش یافت. قیمت دوج کوین، ریپل و سولانا نیز بیشتر از ۱۰٪ سقوط کرد. با این حال، در حال حاضر قیمت ارزهای دیجیتال کمی بهبود یافته و برای مثال، قیمت ‌BNB به محدوده ۲۷۷ دلار بازگشته است.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس در واکنش به این شکایت، اقدام کمیسیون‌ بورس را حمله‌ای به کل صنعت ارزهای دیجیتال توصیف کرد. با آغاز جدال حقوقی بایننس و SEC، حالا همه نگاه‌ها به روند رسیدگی به این پرونده است؛ چراکه نتیجه آن تاثیر مهمی بر چشم‌انداز نظارتی ارزهای دیجیتال و صرافی‌ها خواهند گذاشت.

توییت cz
منبع: توییتر

طبق گفته‌های بایننس، از آنجا که دفتر اصلی این صرافی در آمریکا نیست، کمیسیون بورس قدرت زیادی ندارد. با این حال، باید دید رویکرد کمیسیون بورس در این جدال حقوقی چگونه خواهد بود و چگونه به درخواست بایننس برای ارائه یک چهارچوب نظارتی دقیق‌ رسیدگی خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا