مقالات عمومی

آمار و ارقام جالب درباره‌ی جامعه بیت کوین‌

در این مقاله می‌خواهیم از نگاهی دیگر به حوزه‌ی ارزهای دیجیتال بپردازیم. یعنی به سراغ آمار و ارقام در این حوزه برویم. در حوزه‌ی ارزهای رمزنگاری شده به دلیل ماهیت غیرمتمرکزی که وجود دارد، خیلی از آمارها و آنالیزها را نمی‌توان به سادگی یافت. ولی آمارهایی که وجود دارد می‌تواند خیلی برای فعالان این حوزه جالب باشد. در ادامه به برخی از این آمارها در رابطه با جامعه بیت کوین‌ می‌پردازیم:

  • تعداد دفعات سرچ شده‌ی کلمه‌ی Bitcoin در گوگل:

گوگل بیت کوین

همانطور که می‌بینیم در سال ۲۰۱۳ تعداد دفعات جستجوی کلمه بیت کوین رشد محسوسی داشته و اواخر سال ۲۰۱۶ این تعداد کاهش شدیدی پیدا کرده است. با شروع سال ۲۰۱۷ و رونق گرفتن بازار ارزهای دیجیتال و رشد چشمگیر ارزششان، دفعات سرچ گوگل کلمه بیت کوین نیز به شدت افزایش یافته و با شروع سال ۲۰۱۸ که ارزش بازار به شدت کاهش یافت، تعداد دفعات سرچ بیت کوین نیز کاهش داشته است. در حالت کلی می‌توانیم بگوییم که تعداد دفعات سرچ کلمه‌ی بیت کوین در گوگل با ارزش آن رابطه‌ی مستقیم داشته است.

  • تعداد دفعات سرچ شده‌ی کلمه‌ی Blockchain در گوگل:

گوگل بلاکچین

همانطور که در این نمودار می‌بینیم، تعداد دفعات جستجوی کلمه‌ی بلاک چین در گوگل نیز خیلی شبیه جستجوی بیت کوین است. یعنی می‌توان اینگونه برداشت کرد که تعداد دفعات جستجوی کلمه‌ی بیت کوین و کلمه‌ی بلاک چین، رابطه‌ی مستقیمی با ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال داشته است.

  •  منافع جامعه بیت کوین :

منافع بیت کوین

جامعه‌ی بیت کوین، از این تکنولوژی برای منافع خود استفاده می‌کنند که بیشترین این منافع در سرویس های مالی و سرویس های سرمایه گذاری است.

  • تفریحات مورد علاقه‌‌ی جامعه بیت کوین :

علاقه بیت کوین

این آمار نشان می‌دهد که بیشتر افراد تشکیل دهنده‌ی جامعه بیت کوین‌ علاقه مند به سرمایه گذاری و تکنولوژی هستند. عکاسی و فیلم و تلویزیون و مطالعه و اخبار در رتبه‌های بعدی علاقه‌های این جامعه هستند.

  • جنسیت جامعه‌ بیت کوین :

جنسیت بیت کوین

اکثریت جامعه بیت کوین از مردان تشکیل شده است. یعنی تنها %۸.۷۸ این جامعه از زنان تشکیل شده است. این آمار خیلی جای تحلیل دارد و می‌تواند نشان دهده‌ی این باشد که مردان به سرمایه گذاری و حوزه‌های مالی و یا حتی ریسک کردن، علاقه‌ی بیشتری دارند.

  • سن جامعه‌ بیت کوین :سن جامعه بیت کوین

این آمار از بین افراد بالای ۱۸ سال گرفته شده است که نشان می دهد بیش از ۴۸٪ جامعه بیت کوین را افراد بین ۲۵ تا ۳۴ سال و حدود ۲۵٪ را افراد بین ۳۵ تا ۴۴ سال تشکیل می‌دهند. این آمار نشان دهنده‌ی جدید بودن تکنولوژی بیت‌کوین و پذیرش آن توسط قشر جوان است که با گذر زمان و پیشرفت این تکنولوژی، به تعداد افراد با سنین بالاتر اضافه خواهد شد.

  • مرورگر مورد استفاده‌ی جامعه‌ بیت کوین :

مرورگر بیت کوین

از بین مرورگرهای بازار، گوگل کروم با اختلاف زیاد پرکاربردترین مرورگر بیت کوینی‌ها است. بعد از آن فایرفاکس و سافاری جایگاه پرکاربردترین مرورگرها را در اختیار دارند.

  • نوع دستگاه مورد استفاده‌ی جامعه‌ بیت کوین :

نوع دستگاه بیت کوینحدود ۷۶٪ کاربران بیت کوین از دسکتاپ (لپتاپ و PC و …) استفاده می‌کنند. شاید دلیل این موضوع را بتوان راحتی استفاده از ابزار‌ها و اکسچنج ها و کیف پول ها برای بیت کوین بیان کرد.

آمارهای فوق از سایت coin.dance می‌باشد که از طریق Google trends و Google Analytics جمع آوری شده است.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا