اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین از ۶۰٬۰۰۰ دلار عبور کرد؛ زنده باد پادشاه رمزارزها

قیمت بیت کوین دقایقی پیش بیش از ۶٪ افزایش یافت و برای اولین بار در بیش از ۲ سال گذشته از ۶۰٬۰۰۰ دلار عبور کرد و به اوج ۶۱٬۱۴۳ دلاری رسید. به نظر می‌رسد بیت کوین در حال حاضر در «رالی پیش از هاوینگ» به سر می‌برد.

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته بیش از ۱۳٪ افزایش یافته و در بازه یک ماهه نیز بیش از ۳۷٪ رشد کرده است. آخرین باری که بیت کوین بالاتر از ۶۰٬۰۰۰ دلار معامله می‌شد به ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۱ آبان ۱۴۰۰) برمی‌گردد که در ادامه روند تغییر کرد و قیمت با بیش از ۶۷٪ ریزش به کف ۱۹٬۲۹۷ دلاری در ابتدای ماه آپریل ۲۰۲۲ رسید.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: TradingView

به گفته برایان لجند (Bryan Legend)، مدیرعامل شرکت هکتیک لبز (Hectic Labs)، پرایس اکشن بیت کوین را تا حد زیادی می‌توان به انتظار بازار از هاوینگ که همواره به رشد قیمت منجر شده نسبت داد. وی در این رابطه می‌گوید:

سرمایه‌گذاران انتظار دارند با کاهش عرضه، قیمت افزایش یابد. روند فعلی بیشتر به «رالی پیش از هاوینگ» معروف است که به بازار صعودی تازه با احساسات قوی کمک می‌کند. این دقیقا همان چیزی است که امروز شاهد آن هستیم.

علی‌رغم ۶۰٬۰۰۰ دلاری شدن قیمت بیت کوین، رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مطرح بازار معتقد است همچنان احتمال اصلاح شدن قیمت پیش از هاوینگ وجود دارد. به عقیده این تحلیلگر، بر اساس چرخه‌های گذشته عمده افزایش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ رخ می‌دهد نه قبل از آن. به همین خاطر نمی‌توان جهش کنونی را به رالی ناشی از هاوینگ چهارم بیت کوین نسبت داد.

توییت رکت کپیتال
منبع: X

مومنتوم صعودی بیت کوین در حالی شدت گرفته که دو روز پیش حجم معاملات صندوق‌های ETF اسپات این ارز دیجیتال از اوج ۲.۴ میلیارد دلاری خود فراتر رفت و رکورد جدیدی را به ثبت رساند. علاوه بر این، حجم معاملات این صندوق‌ها امروز برای دومین روز متوالی از ۲ میلیارد دلار فراتر رفت که رقم قابل توجهی است.

میزان ورودی سرمایه جدید به ETFهای اسپات بیت کوین - منبع: Farside Investors
میزان ورودی سرمایه جدید به ETFهای اسپات بیت کوین – منبع: Farside Investors

به گفته اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ، ETF اسپات بیت کوین شرکت بلک راک روز گذشته بیش از ۱۰۰ هزار معامله را به ثبت رساند. این در حالی است که پیش از این، تعداد معاملات این صندوق بین ۳۰ تا ۶۰ هزار در نوسان بود.

بر اساس گزارش دو هفته پیش شرکت کریپتوکوانت، تخمین زده می‌شود بیش از سه چهارم سرمایه‌گذاری‌های جدید بیت کوین در صندوق‌های ETF اسپات آمریکا انجام شده باشد.

منبع
Cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا