مقالات عمومی

رفتار بیت کوین؛ آرامش قبل از طوفان!

بیت کوین اخیرا به طور چشمگیری روندی ثابت را تجربه کرده و طی چند ماه گذشته با محدودیت های نامطلوب روبرو شده است. اما این اولین بار نیست که چنین پدیده ای مشاهده شده است. در واقع، زمانی که میزان علایق و حجم معاملات کاهش می یابد، علاقه به این ارز دیجیتال کاهش می‌یابد.

این اتفاق معمولا در انتهای بازار نزولی بیت کوین رخ می‌دهد. بنابراین چه عاملی می تواند نیروی محرکه آغاز بازار افزایشی این کوین باشد؟ عوامل مختلفی مانند معرفی چندین ETF بیت کوین، افزایش علاقه مندی سازمان ها به سرمایه گذاری و فعالیت های گوناگون و متداوم در راستای بهبود و توسعه وجود دارد.

در حقیقت بیش از دو ماه است که بیت کوین (BTC-USD) در محدوده ۶۰۰۰ تا ۶۸۰۰ دلار معامله شده است و هیچگونه خبری در راستای نوسانات و افزایش قیمت این ارز دیجیتال برتر به گوش نمی رسد.

عملکرد بیت کوین

علی رغم فضای آرام و باثباتی که در حال حاضر بیت کوین تجربه می کند، این امر احتمالا فقط آرامش قبل از طوفان است؛ طوفان در راه احتمالا قیمت های این کوین را در چند سال آینده افزایش می‌دهد.

این اولین بار نیست که این ارز چنین آرامش و ثباتی را تجربه می کند. در گذشته نیز شاهد دوره های مشابه ای از نوسانات کم ​​و ثبات قیمت بوده ایم. چنین پدیده ای در مراحل پایانی بازارهای نزولی بیت کوین رخ داده است، در مقابل حرکت های عمودی و نوسانات شدید قیمت را در اوج بازارهای صعودی آن شاهد بوده ایم. در حالی که جمع کثیری علاقه خود را به این حوزه از دست می دهند و حجم معاملات کاهش می یابد، درست زمانی که انتظار ندارید بازار صعودی بعدی بیت کوین شروع می‌شود.

به نظر شما آیا زمان اتمام بازار نزولی و آغاز بازار صعودی این ارز دیجیتال فرا رسیده است؟

منبع
seekingalpha

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا