اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچین

ادعای جدید بیتکوین کش: با پروتکل آوالانچ (Avalanche) از اتریوم هم سریعتر می شویم!

پیش اجماع گواه اثبات مفهوم آوالانچ (proof-of-concept Avalanche) پروژه هفته های گذشته جامعه توسعه دهندگان بیت کوین کش بود اما در حال حاضر این پروتکل نود کاملی را با گواه اثبات مفهوم در شبکه اصلی اجرا کرده است.

آوالانچ (Avalanche) می خواهد الگوریتم تحمل خطای بیزانس را به شبکه بلاک چین بیافزاید و از این طریق به نودها اجازه می دهد تا تراکنش هایی که مخالف و متفاوت با یکدیگراند را تمیز دهند. به اعتقاد توسعه دهندگان مزیت آوالانچ (Avalanche) آن است که این پروتکل می تواند با نودها زمانی که تراکنش رخ می دهد،ارتباط برقرار کند. این پروتکل اجازه مورد سوال قرار گرفتن نود را می دهد تا نتیجه گیری کند باید کدام تراکنش بین دو فرد مغایر با یکدیگر را ترجیح دهد.

بیت کوین کش پذیرفته است که پروتکل آوالانچ تنها ابزار پیش از اجماع است و به طور موازی در کنار پروتکل گواه اثبات کار اجرا خواهد شد و سیستم را بیشتر در شرف و مستعد مبارزه با تراکنش های اشتباه قرار می دهد.

کریس پاکیا (Chris Pacia) توسعه دهنده بیت کوین کش تایید کرد که این پروتکل اخیرا بر روی شبکه اصلی این کوین اجرا شده است:

گواه اثبات مفهوم آوالانچ به طور رسمی بر روی شبکه اصلی آن در حال اجراست.

این توسعه دهنده همچنین لینکی را در صفحه یا ریپازیتوری آوالانچ گیت هاب افزود که مشخصات پیش اجماع را نشان می داد. قبل از لیست شدن مشخصات این ریپازیتوری شامل پیام زیر بود:

مطالب زیر، مشخصات فنی پیش اجماع آوالانچ است که در این زنجیره اجرا شده است. مطالب زیر، مشخصات نهایی نیست و احتمالا با پروتکل های توسعه یافته توسط بیت کوین ABC سازگار نمی‌باشد. هدف اصلی ارائه موردی واقعی و قابل لمس به توسعه دهندگان است تا آن را بررسی کنند، درباره آن فکر و گفتگو کنند.

توسعه دهندگان بیت کوین کش هم چنین مرورگر تراکنش های آوالانچ (Avalanche Transaction Explorer) را نیز منتشر کرده اند و در این خصوص بیان کرده اند که مدت زمان انجام تراکنش حدودا ۲ الی ۳ ثانیه و یا حتی کمتر است. بنابراین، تراکنش بر بستر مرورگر آوالانچ قابل برگشت یا دوبار خرج‌ کردن نمی‌باشند. در این مرورگر بیان شده است:

آوالانچ الگوریتم اجماع جدیدی است که در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. در این الگوریتم، پروپوزال فعالی برای استفاده در بیت کوین کش وجود دارد تا نودها و ماینرها را قادر سازد که قبل از وارد کردن تراکنش ها به بلاک، آن ها را به صورت پیش اجماعی بر بستر تراکنش های مجاز درآورد. در صورت تحقق این امر، تقریبا می‌توان گفت که بیت کوین کش به تاییدیه های آنی دسترسی خواهد یافت و همگام سازی یا سینک شدن اعضای استخر بهبود پیدا می‌کند و مشوق های مالی به حمله های ۵۱ درصدی تقلیل می‌یابد.

گابریل کاردانو یکی دیگر از توسعه دهندگان بیت کوین کش پس از بررسی سرعت پیش اجماع بیت کوین کش نسبت به اتر، این الگوریتم‌ را تایید کرد و گفت:

تراکنش در ۱.۵۵۹۷۲۳۳۰۵ ثانیه انجام شد. این زمان، ده برابر سریعتر از اتریوم است و می‌توان آن را یک برگ برنده قوی نامید.

در قسمت های جدیدی که در کانال یوتیوب Bitcoin.com قرار گرفته است، کاردانو تایید کرد که اسم تیم مسئول پروژه آوالانچ، تیم راکت Team) Rocket) است. راجر ور مدیرعامل Bitcoin.com در خصوص توضیح پروژه آوالانچ به گابریل کاردانو ملحق شد. وی بیان کرد که پروتکل پیش اجماع جدید جایگزین گواه اثبات کار نمی‌شود. او گفت:

این الگوریتم به هیچ عنوان جایگزین گواه اثبات کار نمی‌شود. بعضی افراد در حال پخش ترس، شک و شبهه در سطح اینترنت می‌باشند. این الگوریتم، مکانیزم و سازوکار گواه اثبات کار، بلاک ها یا هرچیز مرتبط را تغییر نمی‌دهد. این الگوریتم فقط شما را قادر می‌سازد تا پیشاپیش بدانید کدام تراکنش ها وارد بلاک خواهند شد.

راجر ور افزود پس از پروتکل آوالانچ، تجربه کاربران و مقیاش پذیری و هم چنین سرعت بیت کوین کش نسبت به اتریوم ده برابر سریعتر خواهد شد.

منبع
ambcrypto

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا