اخبار خارجی

کاهش هزینه حمله ۵۱ درصد به بیت کوین کش در پی سقوط هش ریت آن!

هاوینگ اخیر بیت کوین کش تاثیر بسزایی در هش ریت این ارز دیجیتال داشته است، به طوری که خروج ماینرها از این شبکه باعث کاهش بیش از ۸۰ درصدی هش ریت طی دو روز گذشته شده است.

بنابراین در حال حاضر به دلیل کاهش هش ریت، حمله ۵۱ درصد در بیت کوین کش کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار در هر ساعت هزینه در بردارد. این موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی در خصوص امنیت شبکه شده است.

کاهش ۸۰ درصدی هش ریت بیت کوین کش

بسیاری از ماینرها در واکنش به کاهش پاداش بلاک بیت کوین کش از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین کش، به نظر می‌رسد که توان پردازشی خود را به شبکه بیت کوین انتقال داده اند.

طبق گزارش F2Pool، هش ریت بیت کوین کش طی دو روز پس از هاوینگ، از ۴۲۰۰ به ۷۲۰ پتاهش در ثانیه کاهش یافته است. طی پنج ساعت گذشته نیز هش ریت بیت کوین کش تقریبا دو برابر شده و به ۱۶۰۰ پتاهش در ثانیه افزایش یافته است.

سایت ارائه اطلاعات ماینینگ fork.lol افزایش بیش از ۳۰ درصدی هش ریت بیت کوین پس از کاهش شدید هش ریت بیت کوین کش را گزارش داده است.

کاهش هزینه حمله ۵۱ درصد در بیت کوین کش به کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار

کاهش ناگهانی هش ریت، این ارز دیجیتال را به شدت در معرض تهدید حملات ۵۱ درصد قرار داده است، به طوری که Crypto51 تخمین زده است که انجام حمله بر روی شبکه بیت کوین کش و با استفاده از توان هش اجاره ای تقریبا ۹۱۳۰ دلار در هر ساعت هزینه در بردارد.

در تاریخ ۱۴ می ۲۰۱۹، دو استخر بزرگ ماینینگ شبکه بیت کوین کش، یعنی BTC.TOP و BTC.com یک حمله ۵۱ درصد وایت هد به منظور جلوگیری از سوء استفاده از آسیب پذیری موجود انجام دادند. وایت هد (White-hat) به حمله ها و هک هایی گفته می‌شود که جنبه مثبت دارند و برای اهداف امنیتی انجام‌ می‌شوند.

آیا این شرایط برای هش ریت بیت کوین پس از هاوینگ نیز صادق خواهد بود؟

جامعه کریپتو در حال پیش بینی این موضوع است که آیا سقوط هش ریت بیت کوین کش می‌تواند نشانه ای از شرایط آتی بیت کوین پس از هاوینگ باشد یا خیر. یکی از کاربران ردیت در این خصوص گفت:

اگر هش ریت بیت کوین طی یک روز ناگهان ۷۵ درصد کاهش یابد، شرایط ماینرهای بیت کوین به شدت وخیم تر از ماینرهای بیت کوین کش خواهد شد. بیت کوین کش هر ۲۴ ساعت سختی ماینینگ خود را تنظیم می‌کند، در حالی که این زمان برای بیت کوین ۱۴ روز است. بنابراین ماینرها باید مدت زیادی با تحمل ضرر به ماینینگ بپردازند تا شبکه مجددا بتواند با طور عادی فعالیت کند. مگر آنکه تغییرات دقیقه نودی در پروتکل تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین اعمال شود.

بیت کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که دستخوش هاوینگ خواهد شد. این نگرانی برای هاوینگ بیت کوین گلد (BTG)، بیت کوین دایموند (BCD)، زیکش (ZEC) و زیکوین (XZC) نیز وجود دارد که پس از هاوینگ تحت تاثیر زیادی قرار بگیرند.

اگرچه بیت کوین SV نیز طی ۱۲ ساعت گذشته دستخوش هاوینگ شده است اما به نظر می‌رسد هش ریت این شبکه با کاهش مواجه نشده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا