متوسط استخراج

چگونه به عنوان یک تازه کار، شروع به استخراج بیت کوین کش (BCH) کنیم؟

اگر اعتقاد راسخ به بیت کوین کش دارید، روشی وجود دارد که می توانید به حمایت از شبکه و همزمان کسب مقداری بیت کوین کش (BCH) بپردازید و این روش استخراج‌بیت کوین کش است. اساسا استخراج فرآیند حل کردن معماهای ریاضی پیچیده است. ماینرها مهمترین بخش در هر جامعه ارز دیجیتال هستند زیرا آنها نه تنها به تایید تراکنش ها می پردازند بلکه مسئولیت اضافه کردن توکن های جدید به چرخه ارز دیجیتال مورد نظر را نیز دارند.

ماینر ها پاداش های قابل توجهی برای استخراج موفق یک بلاک از تراکنش ها دریافت می کنند. در شبکه بیت کوین کش، پاداش در حال حاضر ۶.۲۵ بیت کوین کش برای هر بلاک به علاوه همه کارمزد های تراکنش در داخل بلاک گفته شده است.

آیا استخراج بیت کوین کش سودآور است؟

در سال ۲۰۱۸ به منظور سودآوری برجسته در استخراج بیت کوین کش ، لازم بود که ابتدا مقداری پول در تجهیزات خاص استخراج سرمایه گذاری کنید. اما قبل از انجام این کار با استفاده از ماشین حساب سودآوری تقریبا می توانید متوجه شوید که سود شما در چه حدودی خواهد بود. به منظور استفاده از این ماشین حساب، لازم است که میزان هش خود را پیدا کنید که این میزان هش مقدار سرعتی است که کامپیوتر و تجهیزات شما در محاسبه نتیجه عملکرد هش سرمایه گذاری خواهد کرد. هر چه این میزان هش بزرگتر باشد، احتمال بیشتری دارد که شما به طور موفقیت آمیز بتوانید یک بلاک را استخراج کنید. بعضی از ماشین حساب ها به شما کمک می کنند که میزان هش کامپیوتر خود را پیدا کنید و بعضی دیگر هم سخت افزار شما و هم هزینه برق محلی را مورد نظر قرار می دهند.

آیا استخراج بیت کوین کش از بیت کوین سودآورتر است؟

فرآیند استخراج بیت کوین کش بسیار شبیه استخراج بیت کوین است اما در این میان چند تفاوت کلیدی وجود دارد. اولین و مهمترین تفاوت این است که محدوده اندازه بلاک بیت کوین کش هشت مگابایت است، در حالی که این محدوده برای بیت کوین تنها یک مگابایت است. البته بلاک‌های بزرگتر نیازمند قدرت محاسباتی بالاتری نیز هستند و به طور کلی می توان گفت که سرمایه گذاری بیشتری در این حالت برای استخراج لازم است. از طرف دیگر، بلاک‌های بزرگتر شامل کارمزدهای تراکنش بیشتری برای ماینر هستند تا جمع آوری و استفاده نماید.

از آنجا که این دو ارز دیجیتال یک بلاک چین را به اشتراک می‌گذارند، پاداش برای هر بلاک استخراج شده در حال حاضر مشابه و برابر ۶.۲۵ کوین است. اما در لحظه این نوشتار قیمت بیت کوین حدود ۸۸۰۰ دلار و قیمت بیت کوین کش حدود ۲۲۸ دلار است. تفاوت بین این دو قیمت سرسام آور است، بنابراین شبکه بیت کوین کش به منظور جذب ماینر مجبور است که سختی استخراج را به طور برجسته‌ای پایین‌تر از بیت کوین نگه دارد و در اینجاست که تغییر سختی اضطراری (EDA) کمک بزرگی می‌کند.

یک EDA دقیقا بعد از یک پیمایش دوباره سختی خودکار که بیت کوین کش را ۳۰۰ درصد برای استخراج سخت تر کرده بود، شروع شد و ماینر های زیادی را به بیت کوین کش بازگرداند. اما چیزی که جالب توجه است این است که بسیاری از آنها با ضرر به استخراج ادامه دادند و این می توانست به این دلیل باشد که ماینر ها در واقع به بیت کوین کش اعتقاد داشتند و به فورک وفادار ماندند.

در حال حاضر بنا به گزارش BitInfoCharts، استخراج بیت کوین کش برای یک تراهش بر ثانیه (یک ترلیون هش در ثانیه) به طور متوسط روزی ۱.۳۵۲۶ دلار سودآوری دارد. این عدد برای بیت کوین ۱.۲۲۷۵ در روز است. اما در این اعداد کارمزدهای تراکنش به حساب نیامده است. به طور متوسط، کاربران بیت کوین در حال حاضر حدود ۲۸ دلار کارمزد تراکنش می پردازند و این در حالی است که کارمزد های بیت کوین کش بسیار ناچیز است.

چگونه شروع به استخراج بیت کوین کش کنیم؟

بیتکوین کش چیست؟

پس تا اینجا باید بدانید که چه مقدار در ریگ استخراج خود سرمایه گذاری خواهید کرد و بازده این سرمایه گذاری چقدر خواهد بود. اگر هنوز هم بر تصمیم خود برای استخراج بیت کوین کش مانده اید، به صورت زیر باید این کار را شروع کنید.

در ابتدا یک کیف پول بیت کوین کش نیاز دارید تا پاداش‌های استخراج خود را در آینده از طریق آن دریافت کنید. به دلایل امنیتی توصیه می شود که کیف پولی را انتخاب کنید که کلید خصوصی شما را بر ابزاری که روی آن نصب شده، ذخیره نماید.

همچنین فراموش نکنید که از کیف پول برای استفاده بر روی ابزارهای دیگر پشتیبان گیری کنید و یا یک کپی از آن را چاپ کرده و در مکان ایمنی نگه دارید. در صورتی که کامپیوتر شما خراب شود و یا از شما دزدیده شود، شما قادر به بازیابی وجوه خود بدون این فایل نخواهید بود و این وجوه برای همیشه محو خواهند شد.

در این مرحله، لازم است به این فکر کنید که آیا می خواهید به تنهایی استخراج کنید و یا به یک استخر استخراج بپیوندید.

یک استخر استخراج گروهی از ماینر های بیت کوین کش است که قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب می کنند تا شانس حل مسئله را افزایش دهند. در یک استخر، ریگ استخراج شما الگوریتم‌های کوچک‌تر و آسان‌تری برای حل دریافت خواهد کرد و همه کار ترکیبی شما شانس استخر را برای حل الگوریتم بزرگتر و دریافت پاداش افزایش می‌دهد. وقتی که استخر پاداشی دریافت می‌کند، در میان مشارکت کنندگان بر اساس مقدار قدرت محاسباتی که هر یک به اشتراک گذاشته‌اند، توزیع خواهد شد.

از طرف دیگر، اگر یک بلاک از تراکنش‌ها را به طور موفقیت آمیز و به تنهایی استخراج کنید، کل پاداش ۶.۲۵ بیت کوین کش به خود شما تعلق می‌گیرد. اما مشکل این است که مگر ریگ استخراج بیش از حد قدرتمندی داشته باشید (که نیازمند برق عظیمی برای عملکرد است)، وگرنه کمترین شانس برای استخراج یک بلاک را نخواهید داشت. بنابراین اکثریت مطلق ماینرهای عادی استخراج از طریق استخر را انتخاب خواهند کرد.

وقتی که استخری را انتخاب کردید حتما توجه کنید که چه مقدار بزرگ است؛ اغلب چه وقتهایی یک بلاک را پیدا می‌کنند، ساختار پرداخت آنها چگونه است، چه کارمزدی می‌گیرند و چه نوع آماری فراهم می‌کنند. کل چیزی که برای پیوستن به یک استخر لازم است، ثبت نام در وبسایت آنها و ایجاد یک اکانت است. بعد از آن لازم است که یک worker را اضافه نمایید. برای هر ماینری که اجرا می کنید، لازم است که از آی دی worker خود استفاده کنید، بنابراین مشارکت‌های شما را می توان ردیابی کرد.

در این مرحله شما آماده خواهید بود که سخت افزار خود را به برق و کامپیوتر متصل کرده و آن را راه اندازی نمایید.

اما به منظور کنترل و نظارت بر ریگ استخراج خود، لازم است که یک کلاینت نرم افزار استخراج را بر روی کامپیوتر خود اجرا نمایید. نرم افزار مناسب بستگی به سیستم عامل شما و ریگ استخراج واقعی شما دارد.

اگر تصمیم گرفته‌اید که به یک استخر بپیوندید، در اکثر موارد این استخرها نرم افزار خود را دارند. در بعضی از آنها همه چیز از جمله آدرس کیف پول نیز از قبل تنظیم شده است. در این صورت، وصل کردن به برق تنها چیزی است که شما نیاز دارید.

اگر شما بخشی از یک استخر هستید، لازم است نام کاربری، رمز عبور و آدرس استخر را در این نرم افزار وارد کنید. زمانی که این کارها را انجام دادید، استخراج کوین‌ها شروع خواهد شد. اگر به تنهایی استخراج می‌کنید، بعد از استخراج یک بلاک، پاداش در کیف پول متصل ظاهر خواهد شد. اگر شما عضو یک استخر باشید، سهم شما از پاداش به طور خودکار محاسبه می‌شود و به اکانت شما اضافه می‌شود. فقط مطمئن شوید که وقتی که در استخر ثبت نام می‌کنید، آدرس کیف پول خود را در فیلدهای مورد نیاز وارد کنید.

سخت افزار برای استخراج بیت کوین کش

در این روزها، استخراج وقتی سودآور است که در ماینر ایسیک سرمایه گذاری کنید که کامپیوترهای خاصی هستند و به منظور استخراج ساخته شده‌اند. علاوه بر قیمت دستگاه، باید میزان هش و میزان الکتریسیته مصرفی را نیز در نظر بگیرید. در جدول زیر بعضی از بهترین ماینرهای ایسیک (ASIC) که در حال حاضر موجودند، مقایسه شده‌اند:

Name Power consumption Hash rate Approximate price
Antminer S9 1375W +- 7% 12.93 TH/s $2000
Antminer R4 845W +-9% 8.6 TH/s $1000
Avalon 7 850-1000W 6 TH/s $880
Antminer S7 1293W 4.73 TH/s $599
Antminer S5 590W 1.155 TH/s $199
Avalon 6 1100W 3.5 TH/s $700
Antrouter R1 Negligible 5.5 GH/s $39

نرم افزار برای استخراج بیت کوین کش

برنامه‌های زیادی موجودند که می‌توان از آنها برای استخراج بیت کوین کش استفاده کرد اما شاید دو تا از محبوب ترین آنها CGminer و BFGminer باشند که برنامه‌های خط فرمان هستند.

اگر سطح کاربری خط فرمان بسیار برای شما پیچیده است، می‌توانید از EasyMiner استفاده کنید که به عنوان wrapper برای CGminer یا BFGminer عمل می‌کند و می‌تواند هم به صورت انفرادی و هم برای استخر به کار رود.

همچنان که قبلا بحث شد، انتخاب نرم افزار شما تحت تاثیر سخت افزار شما خواهد بود؛ بنابراین توصیه می‌شود که در جستجوی برنامه‌هایی باشید که با ماینر شما سازگار باشد. علاوه بر این، اگر شما در یک استخر به استخراج مشغول هستید، احتمال آن می‌رود که آنها نرم افزار اختصاصی خود را داشته باشند.

استخر های استخراج بیت کوین کش

در حال حاضر، بزرگترین و موفق ترین استخرهای استخراج بیت کوین کش شامل موارد زیر هستند:

  • BTC.com
  • F2Pool
  • ViaBTC
  • Bitcoin.com
  • AntPool
  • BitClub
  • BTC.top

کلود ماینینگ (استخراج ابری)

استخراج ابری بیت کوین

در صورتی که می خواهید در استخراج بیت کوین کش سرمایه گذاری کنید و زحمت مدیریت سخت افزار خود را نکشید، کلود ماینینگ یکی از راه حل‌های شما است. به زبان ساده، کلود ماینینگ شامل استفاده از قدرت محاسباتی به اشتراک گذاشته شده است که از مراکز داده دور اجرا می‌شود. در این حالت فرآیند استخراج کاملا ساده می‌شود و لازم نیست که سخت افزار استخراج پر سر و صدا و مصرف کننده انرژی را بخرید.

بیشتر بدانید: استخراج ابری چیست؟

در تئوری، کل چیزی که نیاز دارید خرید یک قرارداد به علاوه یک کامپیوتر برای ارتباطات و یک کیف پول بیت کوین کش محلی اختیاری است.

اما قبل از پرداخت برای این قراردادها باید توجه داشته باشید که خطرات خاصی با کلود ماینینگ همراه است. تعداد زیادی از برنامه‌های کلود ماینینگ متقلب در فضای بیت کوین وجود دارد. همچنین شما قادر نخواهید بود که سخت افزار فیزیکی واقعی را کنترل کنید. در نهایت شما سود خیلی کمتری دریافت خواهید کرد زیرا متصدیان از شما کمسیون می‌گیرند.

از مشهورترین سرویس های کلود ماینینگ می توان Hashflare و Genesis Mining را نام برد. CryptoCompare لیست جامعی از کل بازار قرارداد ارز دیجیتال را فراهم می‌آورد و تلاش می‌کند به کاربران کمک کند که تشخیص دهند کدام قرارداد مناسب است.

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۳/۶

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا