اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۱۳ دی ۱۴۰۰

قیمت بیت کوین همچنان در سطح ۴۷۰۰۰ دلار در حال نوسان است و در نمودار یک ساعته آن، خط روند نزولی با مقاومتی در محدوده ۴۷٬۶۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بی‌تی‌سی، در ۲۴ ساعت اخیر بیت کوین نتوانسته است از ۴۸۵۰۰ دلار فراتر رود و در حال حاضر، زیر ۴۸۰۰۰ دلار و ۴۷۵۰۰ دلار معامله می‌شود و به محدوده نزولی وارد شده است.

با این کاهش قیمت، اکنون بیت کوین پایین تر از میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. گفتنی است پیش از صعود بیت کوین به بالاتر از سطح ۴۶٬۵۰۰ و ۴۷۰۰۰ دلار، کف قیمتی در نزدیکی ۴۵٬۵۳۰ دلار تشکیل شده است.

در این حین قیمت بیت کوین به بالای سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی در روند نزولی از ۴۸٬۵۹۱ تا ۴۵٬۵۳۰ دلار صعود کرده است. با این حال، BTC نتوانست مقاومت ۴۸۰۰۰ دلاری را فتح کند.

نمودار ساعتی بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۱ ساعت

علاوه بر این، در نمودار ساعتی بیت کوین خط روند نزولی با مقاومتی در نزدیکی سطح ۴۷٬۶۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است. این خط روند، در نزدیکی سطح ۷۶.۴٪ فیبوناچی اصلاحی در حال تشکیل شدن است.

صعود به بالاتر از مقاومت ۴۸۰۰۰ دلاری می‌تواند آغازگر افزایش قیمتی تازه باشد. مقاومت کلیدی بعدی پیش روی بیت کوین در نزدیکی سطح ۴۸٬۵۰۰ دلاری قرار دارد و در صورت فتح آن قیمت می‌تواند در کوتاه مدت به ۵۰٬۰۰۰ دلار برسد.

در سمت مقابل، در صورتی که BTC از عبور از مقاومت ۴۸۰۰۰ دلاری ناتوان بماند، احتمالاً به سطح حمایتی ۴۶٬۴۰۰ دلاری خواهد رسید. اولین سطح حمایتی اصلی بیت کوین نیز در نزدیکی ۴۶٬۱۰۰ دلار قرار دارد.

در صورتی که سطح ۴۶٬۱۰۰ دلاری به سمت پایین شکسته شود، قیمت به سمت حمایت ۴۵٬۵۰۰ دلاری سوق داده خواهد شد. هرگونه افت بیشتر می‌تواند قیمت را به زیر محدوده ۴۵۰۰۰ دلار و حتی تا ۴۳٬۲۰۰ دلار کاهش دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال:

MACD ساعتی: اندیکاتور مکدی ساعتی اکنون در محدوده نزولی قرار گرفته است.

RSI ساعتی: اندیکاتور RSI ساعتی اکنون زیر ۵۰ است.

سطوح حمایتی اصلی: ۴۶۱۰۰ دلار و به دنبال آن ۴۵۵۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی اصلی: ۴۷۵۰۰ دلار، ۴۸۰۰۰ دلار و ۴۸۵۰۰ دلار.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا