اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

پذیرش همگانی بیت کوین: دستیابی به بالاترین میزان تراکنش های روزانه!

درحالی که قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱.۳۱ درصد کاهش یافته و به ۳,۶۷۴ دلار رسیده است، نشانه ای از روند صعودی آن وجود دارد. این موضوع بدان معنا است که دقت کافی به نمودارهای درست نشده است.

نمودار یک ساله قیمت بیت کوین

نمودار بیت کوین

طبق داده های جمع آوری شده توسط بیت اینفو چارتز (Bitinfocharts)، نمودار تراکنش بیت کوین که تعداد تراکنش های روزانه را مرور می کند، روندی صعودی دارد. از ماه جولای به بعد که حدود ۶ ماه می‌شود، تراکنش های بیت کوین تا بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته اند.

نمودار تراکنش های بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین

در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹، بیت کوین بیش از ۳۲۷,۱۸۲ تراکنش و در تاریخ ۱۴ ژانویه حدود ۳۲۶,۵۳۶ تراکنش پردازش کرده است. آخرین بار در تاریخ ۱۷ ژانویه ۲۰۱۸  بیت کوین این تعداد تراکنش و به طور دقیق تر ۳۱۵,۶۰۴ تراکنش را پردازش کرده بود.

هرچند نکته قابل ذکر این است که اوایل ماه جاری، فوربز طی گزارشی مدعی شد که پروژه جدیدی به اسم وری‌بلاک (VeriBlock) که مبتنی بر مفهوم گواه PoP می‌باشد در حال تولید تراکنش های OP_RETURN است که تقریبا ۲۰ درصد کل تراکنش های روزانه شبکه بیت کوین را به خود اختصاص می‌دهد. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، تراکنش های روزانه پایین تر از مقداری است که در نمودارها نشان داده می‌شود.

نکته قابل توجه دیگر، راهکار مقیاس پذیری به اسم بچینگ (batching) می‌باشد که چندین تراکنش را با هم ترکیب می‌کند تا فشار کمتری بر بلاک چین وارد کند و کارمزد تراکنش را کاهش دهد. این موضوع بدان معنا است که تعداد واقعی و دقیق تراکنش های بیت کوین می‌تواند بسیار بیشتر از تعداد ثبت شده فعلی باشد.

درحالی که تراکنش های بیت کوین در حال افزایش است، میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین در حال کاهش می‌باشد.

نمودار میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین

نمودار بیت کوین

در تاریخ یکم و پنجم ژانویه، کارمزد تراکنش های بیت کوین به مقدار ۰.۱۷۹ دلار ثبت شده است. میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین در تاریخ یکم ژانویه، ۰.۰۲ دلار بوده است که کمترین مقدار کارمزد در سه سال گذشته می‌باشد.

این آمار و ارقام در واقعه نشانه ای از آن است که استفاده از بیت کوین در حال افزایش است و این ارز دیجیتال می تواند به پذیرش همگانی دست یابد.

منبع
coingape

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا