اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

کاهش شدید دامیننس بیت کوین؛ دلیل این اتفاق چیست؟

دامیننس یا سلطه بیت کوین اکنون به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ رسیده است؛ اکنون سلطه بیتکوین نزدیک به سطح مهم ۵۰ درصد است.

در روز ۲۱ آپریل (۱ اردیبهشت) سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال به ۵۰.۷ درصد رسید، که این عدد از ۷ آگوست ۲۰۱۸ تاکنون بی سابقه بوده است. دامیننس بزرگ‌ترین رمز ارز دنیا در ژانویه ۲۰۲۱ (دی ماه) ۷۳ درصد بود.

دامیننس بیت کوین

بزرگ‌ترین آلتکوین دنیا یعنی اتریوم، کوین XRP و دوج کوین اکنون از سلطه بیت کوین پیروی نمی‌کنند؛ زیرا سرمایه گذاران به دنبال سودهای بسیار زیاد از آلت کوین‌ها هستند.

از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا انتهای این سال، بیتکوین ۷۹۰ درصد، دوج کوین ۱۵۰۰۰ درصد و BNB نیز ۳۰۰۰ درصد رشد داشته‌اند. این نشان می‌دهد که مردم بیشتر به دنبال آلتکوین‌ها هستند تا بیت کوین.

منبع
u.today

آرن امیریان

من آرن امیریان هستم و از سال ۲۰۲۰ در بازار رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کنم. از همان زمان اعتقاد داشتم که این تکنولوژی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک، سیستم‌های مالی و بانکداری سنتی را متحول کند. پس از مدت کوتاهی که در میهن بلاکچین مشغول به کار شدم، به این حوزه گسترده بسیار علاقمند شدم. اکنون حوزه مطالعاتی من راهکارهای لایه ۲، بلاکچین‌های لایه ۱، DAGها، شبکه‌های حریم خصوصی و آدیت کردن کدهای پروژه‌هاست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا