اخبار بیت کوین

مقاومت محکم بیت کوین در محدوده ۴۵٬۰۰۰ دلار؛ آیا سرمایه‌گذاران دوباره دست به خرید می‌زنند؟

در حال حاضر حدود ۱۰۰ میلیون دلار سفارش فروش در نزدیکی محدوده ۴۵٬۰۰۰ دلار وجود دارد و مقاومت سختی برای قیمت بیت کوین (BTC) به وجود آورده است. تحلیلگران نسبت به سرنوشت این مقاومت نظرات متفاوتی را ارائه کرده‌اند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از ‌کوین‌‌‌ ‌تلگراف، بیت‌ کوین در آستانه کلوز کندل هفتگی خود در ۲۴ دسامبر (۳ دی) در یک رنج معاملاتی سفت و سخت باقی مانده و یکی از معامله‌گران پیش‌بینی کرده که به زودی با یک شکست (Breakout) جدید مواجه می‌شود.

نمودار ۱ ساعته بیت کوین
نمودار ۱ ساعته BTC – منبع: TradingView

مقاومت بعدی بیت کوین

BTC در روزهای گذشته در یک ساختار Sideway در حال نوسان است. این ساختار در حالی ایجاد شد که وال استریت آخرین هفته قبل از تعطیلات کریسمس را به اتمام رساند و بیت کوین نسبت به آخرین داده‌های اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۲۳ واکنشی نشان نداد. تحلیلگری به اسم کردیبل کریپتو (Credible Crypto) گفته است:

واقعا بهتر از این نمی‌شود. بخشی از انباشت نهایی بیت کوین قبل از رشد آن تا ۵۰٬۰۰۰ دلار در حال انجام است. قیمت BTC در یک رنج انباشت سفت و سخت به دام افتاده، اوپن اینترست تجمعی آن به کف جدیدی رسیده (بسیار سالم)، فعالیت خریداران بازار اسپات کوین بیس ادامه دارد و فاندینگ ریت تقریبا به طور کامل بازیابی شده است. بیت کوین کاملا برای مرحله بعدی آماده است. امیدوارم در یک حرکت شارپی جدید به ۴۳٬۰۰۰ دلار برسد تا بتوانم باز هم خرید کنم.

داده‌های مربوط به بازار بیت کوین
داده‌های مربوط به بازار بیت کوین – منبع: توییت کردیبل کریپتو

داده‌های مربوط به دفتر سفارش BTC در صرافی بایننس، مقاومت کلیدی بعدی بیت کوین را نشان داده است. پلتفرم «Material Indicators» اعلام کرده است:

مقاومت روزانه بیت کوین در محدوده ۴۴٬۲۰۰ دلار تا ۴۵٬۰۰۰ دلار قرار دارد و برای عبور از آن به حدود ۹۲ میلیون دلار نقدینگی نیاز دارد.

داده‌های مربوط به دفتر سفارش BTC در صرافی بایننس
داده‌های مربوط به دفتر سفارش BTC در صرافی بایننس – منبع: توییت Material Indicators

با این حال کیث آلن (Keith Alan)، یکی از بنیان‌گذاران Material Indicators، مخالف بود و اظهار داشت تعطیلات کریسمس ممکن است شرایط خوبی برای گاوها نباشد. البته به نظر او اگر صاحبان نقدینگی به بازار برگردند، مقاومت بیت کوین ممکن است شکسته شود. آلن ادامه داد:

صعودهای متعدد بیت کوین به آن کمک کرد تا از ماه اکتبر (مهر) چند تا از مقاومت‌هایش را به حمایت تبدیل کند. با این حال به نظر من تثبیت یا اصلاح بیت کوین برای داشتن یک بازار سالم اهمیت زیادی دارد.

عملکرد BTC در ماه دسامبر

بیت کوین به زودی باید کندل سالانه‌اش را تکمیل کند و در ماه دسامبر (آذر) عملکرد نسبتا متوسطی داشته است. داده‌های وب سایت کوین‌گلس (CoinGlass) نشان می‌دهد بازده ماهانه BTC تا ۲۳ دسامبر (۲ دی) حدود ۱۶٪ است. با این حال، بازده سه ماهه BTC به ۶۲٪ می‌رسد که بهترین عملکرد آن از سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

بازده ماهانه و فصلی BTC
بازده ماهانه و فصلی BTC – منبع: CoinGlass

اکثر تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند که قیمت BTC تا قبل از تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) به ۴۸٬۰۰۰ دلار می‌رسد. با این حال، بسیاری هم معتقدند معامله‌گران بیت کوین ممکن است از استراتژی « شایعه را بخر، خبر را بفروش» استفاده کنند و فشار فروش BTC را به محض تایید ETFهای اسپات یا بعد از آن افزایش دهند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا