صفحه اول نشریات چین؛ بیت کوین اولین کاربرد موفق فناوری بلاک چین

صبح امروز بیت کوین به تیتر خبرهای روزنامه های چینی تبدیل شد زیرا سرعت جنبش بلاک چین دولت چین افزایش یافته است و این اتفاق عاملی برای افزایش قیمت بیت کوین تا ۹۰۰۰ دلار بود.

بیت کوین در صفحه اول نشریات

گزارش ها پیرامون ارزهای دیجیتال می‌چرخد به طوری که دز شماره روز دوشنبه نشریه دولتی شینهوا (Xinhua) مقاله ای به اسم “بیت کوین: اولین کاربرد موفق فناوری بلاک چین” چاپ شد.

این مقاله ابتدا توسط متیو گراهام مدیرعامل شرکت Sino Global Capital مورد توجه قرار گرفت.

چین

وی در توییتر نوشت: شماره امروز روزنامه دولتی چین به اسم شینهوا

بیت کوین: اولین کاربرد موفق فناوری بلاک چین

هرچند این مقاله کاملا به تمجید از بیت کوین نپرداخته بود و با این مقدمه شروع شده است که:

اول از همه، بیت کوین یک ارز ملموس نیست. این ارز به صورت اینترنتی تولید و اداره می‌شود. برخلاف اسکناس که توسط قوانین کشور و اعتبار حاکمه پشتیبانی می شود، بیت کوین کاملا در عصر اینترنتی فناوری های مدرن خلق شده است.

از رژیمی که تمام تلاش خود را برای منصرف کردن مردم خود از ورود به عرصه دارایی های دیجیتال انجام داده است چنین اقدامی نیز انتظار می‌رفت. با این حال، حضور بیت کوین در صفحه اول نشریات دولتی می‌تواند این مفهوم را به میلیون ها نفر معرفی کند.

این مقاله در ادامه به نحوه عملکرد بلاک چین پرداخته است در حالی که به رمزنگاری، اجماع، ماینینگ و هاوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ) اشاره کوچکی کرده است. این مقاله ویژگی های بیت کوین را اینگونه فهرست کرده است:

از لحاظ ناشناس بودن خوب است و هویت دارنده حساب برای سایر افراد ناشناس خواهد بود. کاربران به طور آزادانه می‌توانند از طریق بیت کوین و بدون نیاز به بررسی اطلاعات شناسایی مختلف نظیر انتقال های بانکی، به انتقال پول بپردازند.

اما هنگامی که به این نکته مثبت می‌رسیم، این مقاله مدعی می‌شود که بیت کوین به طور گسترده در بازار سیاه و تراکنش های دارک نت مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم چنین هشدارهایی درباره نوسان قیمت نیز در این مقاله ذکر شده است.

در این مقاله آمده است:

قیمت بیت کوین در معرض نوسان های زیادی می‌باشد. بیت کوین صرفا مجموعه ای از اطلاعات و داده ها است. اگر بیت کوین به پول واقعی یا کالاهای فیزیکی متصل نشود، از ثبات قیمت آن نمی‌توان مطمئن شد.

اگرچه این هشدارها کاملا مشخص می‌باشند اما به نظر می‌رسد که کشور چین به آرامی به سمت بیت کوین جذب می‌شود. هفته گذشته ماینینگ بیت کوین از فهرست رسمی صنایعی که کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین (NDRC) در صدد مقابله با آنها بود حذف شد.

این اقدام به عنوان یک روند صعودی برای این صنعت در نظر گرفته می‌شود. هم چنین چند هفته پیش، رییس جمهور شی جین پینگ به طور کاملا عمومی، فناوری بلاک چین را تایید کرد. اوایل سال جاری، یکی از مهم ترین بانک های کشور چین، مقاله ای آموزشی در خصوص نحوه عملکرد بیت کوین منتشر کرد. حتی دولت چین شروع به سانسور محتوای منفی در خصوص بلاک چین کرده است.

حرکت دولت چین به سمت بلاک چین سرعت یافته است و اکنون بیت کوین به تیتر صفحه اول مطبوعات تبدیل شده است..

 


منبع bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر