اخبار خارجی

نسخه جدید نرم افزار نود لایتنینگ با پشتیبانی از تپ روت عرضه شد

نسخه جدید نرم افزار نود شبکه لایتنینگ به اسم Ind 0.15 beta (نسخه آزمایشی بتا ۰.۱۵) عرضه شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، لایتنینگ لبز توسعه‌دهنده شبکه لایتنینگ، نسخه آزمایشی بتا Daemon (Ind) این شبکه را عرضه کرده و پشتیبانی از آخرین به‌روزرسانی‌های این پروتکل شامل تپ‌روت و Musig2 و سایر بهبودها را به شبکه لایتنینگ افزوده است.

این نسخه شامل مدیریت موارد مختلف شبکه لایتنینگ نظیر مدیریت دیتابیس، ایجاد فاکتورهای پرداخت و لغو پرداخت‌ها است. این نسخه آزمایشی به اسم Ind 0.15 beta در صدد این است تا با استفاده از قابلیت‌های شبکه بیت کوین به توسعه‌دهندگان امکان دهد که بتوانند راهکارهای بیشتری بر حسب کاربردهای مختلف ایجاد کنند.

توییت لایتنینگ لبز - شبکه لایتنینگ
منبع: Twitter

مایکل لوین (Michael Levin) سرپرست بخش توسعه و گسترش محصولات لایتنینگ لبز گفته است بیش از ۵۰ توسعه‌دهنده در عرضه اولین نسخه سال ۲۰۲۲ مشارکت داشته‌اند. وی افزود:

در این نسخه پشتیبانی کامل از تپ‌روت برای کیف پول داخلی Ind محقق شده است. بدین ترتیب، پیشرفته‌ترین کیف پول تپ‌روت را در اختیار داریم. به علاوه، این نسخه از Musig2 مطابق با آخرین پیش‌نویس BIP پشتیبانی می‌کند.

هدف اصلی طرح چندامضایی Musig2 این است که ایجاد کلیدهای عمومی تجمیعی که می‌توان از آنها در خروجی‌های تپ‌روت استفاده کرد را امکان‌پذیر سازد. در نتیجه، قابلیت تایید تراکنش‌ها با امضای اشنور (Schnorr) محقق می‌شود.

برخلاف نسخه‌های قبلی، نسخه آزمایشی مذکور به حذف اطلاعات تکراری از اطلاعات ثبت مرتبط با لغو پرداخت‌ها می‌پردازد. این موضوع به کاهش ۹۵ درصدی حجم دیتابیس طی آزمایشات اولیه منجر شده است. اگرچه این به‌روزرسانی برای وضعیت‌های موجود (Status) فضای ذخیره‌سازی را پس نمی‌گیرد، اما لوین بیان کرده است که در نسخه‌های آتی ممکن است ویژگی انتقال گنجانده شود که برای استفاده از فضای ذخیره سازی قدیمی مجددا تقاضا ارسال کند.

لایتنینگ لبز طبق تعهدات و وعده‌های خود مبنی بر قابل اتکا، منسجم‌تر و ایمن‌تر ساختن شبکه لایتنینگ، کنترل بیشتر بر اولویت‌های مسیریابی را معرفی کرده است. این ویژگی با شناسایی مسیرهایی با کمترین هزینه و کارمزد به کاهش کارمزد تراکنش‌ها کمک می‌کند.

در تاریخ ۲۵ ژوئن (۴ تیر) شبکه بیت کوین کمترین میزان مصرف برق در سال ۲۰۲۲ را ثبت کرده که معادل با ۱۰.۶۵ گیگاوات بوده است. در نتیجه، توان پردازشی برای استخراج بلاک‌های بیت کوین به ۱۹۹.۲۲۵ اگزاهش در ثانیه کاهش یافته است.

تقاضای برق شبکه بیت کوین
تقاضای برق شبکه بیت کوین

کاهش ناگهانی مصرف برق شبکه بیت کوین با کاهش هش‌ریت ارتباط مستقیمی دارد. هش‌ریت استخراج معادل با توان پردازشی مورد نیاز برای استخراج یک بلاک در شبکه بیت کوین است و یکی از معیارهای مهم و کلیدی امنیت این شبکه به شمار می‌آید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا