اخبار خارجی

تحلیل جدید: ماینرهای بیت کوین عامل کاهش قیمت این ارز دیجیتال می باشند!

اطلاعات جدید بیان می‌کنند که ماینرهای بیت کوین مسئول افزایش نوسان قیمت بزرگترین ارز دیجیتال و رسیدن آن به ۳۱۰۰ دلار در سال ۲۰۱۸ بوده است.

فروش عمده ماینرها دلیل رسیدن بیت کوین به کف قیمت

در تحلیل جدیدی که در تاریخ ۱۱ اکتبر منتشر شد، Token Analyst منبع موثق داخل زنجیره بیان کرد که فروش کوین ها از جانب ماینرها مستقیما بر قیمت بیت کوین تاثیرگذار بوده است.

به طور مشخص می‌توان گفت که فروش های عمده با کاهش قیمت سال گذشته بیت کوین به ۳۱۰۰ دلار مصادف شد. حجم عظیم انتقال کوین ها به صرافی ها در ماه های آگوست و ژوئن باعث کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شد.

تحلیلگر Token Analyst در این خصوص گفت: می‌توان مشاهده کرد که ماینرها با تکیه بر حجم زیاد کوین های استخراج شده خود و سپس فروش آنها پس از افزایش قیمت از این نوسان بهره مند شوند.

این اطلاعات به دنبال یافته های الیاس سیموس تحلیلگر ارشد دیسنترال پارک (Decentral Park) می‌باشد که در ماه آگوست به رصد و پیگیری این موضوع پرداخته بود که پاداش ماینینگ بیت کوین در طول زمان به چه کسانی رسیده است. قبل از هاوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ) سال ۲۰۱۶، ماینرهای مستقل بیشتری کوین های خود را به اشتراک و فروش می‌گذاشتند.

سیموس در این خصوص دریافته بود که ۷۰ درصد پاداش ماینینگ در ابتدا به نهادهای رابط استخرهای غیرماینینگ می رسید. این رقم اکنون تقریبا ۲۵ درصد می‌باشد. وی شرایط فعلی ماینینگ را “دوران حرفه ای” خوانده است.

ماینرها و کنترل قیمت

اطلاعات بیان شده توسط Token Analyst بر نظریه نقش کلی ماینرها در تعیین قیمت بیت کوین تاکید می‌کند.

طبق گزارش بیت کوین، صاحب نظران شناخته شده نیز بیش از پیش درباره این پدیده آگاه می‌شوند. یکی از مهم ترین این صاحب نظران، PlanB می‌باشد که مدل انباشت به جریان قیمت بیت کوین وی، اهمیت حضور ماینرها را نشان داده است.

فرضیه شناخته شده دیگر که توسط افرادی نظیر Filb Filb، کول گارنر و سایرین ارائه شده است پیرامون این موضوع می‌باشد که ماینرها در صدد حفظ حداقل قیمت بیت کوین می‌باشند.

در هفته جاری، گارنر به خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو در تایید این مفهوم اشاره کرد. در سال ۲۰۱۰ ناکاموتو مدعی شده بود که قیمت یک کالا متمایل به این است که با هزینه تولید آن برابر باشد.

وی افزود: اگر قیمت کالا کمتر از هزینه تولید آن باشد، سرعت روند تولید کاهش می‌یابد. اگر قیمت کالا بیشتر از هزینه تولید باشد، می‌توان با تولید و فروش بیشتر به کسب سود پرداخت.

بدین ترتیب بعید است که ماینرها کوین های خود را در شرایط فعلی کمتر از سطح ۶۴۰۰ دلار بفروشند و می‌توان نتیجه گرفت که این رقم، کف قیمت جدید بیت کوین می‌باشد.

هاوینگ بعدی در ماه می ۲۰۲۰ بیانگر لحظه ای مهم می‌باشد. همانند سال ۲۰۱۶، پس از کاهش پاداش به ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلاک، روند کلی باید شروعی برای رسیدن قیمت بیت کوین به رکوردهای جدید باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا