اخبار خارجی

سختی شبکه بیت کوین با افزایش ۳.۴۵٪ رکورد دیگری ثبت کرد

سختی شبکه بیت کوین با افزایش ۳.۴۵٪ رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند. هرچند نسبت به آخرین دوره‌ای که سختی استخراج بیت کوین افزایش یافته بود (۳۱ اگوست)، درصد افزایش کمتر است اما در کل، سختی شبکه به رکورد تاریخی جدیدی دست پیدا کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، سختی شبکه بیت کوین با ثبت افزایش ۳.۴۵٪ توانست به رکورد جدیدی برسد اما باز هم نسبت به جهش قبلی که ۹.۲۶٪ بود، درصد افزایش کمتری را ثبت کرد. این چهارمین دوره‌ متوالی است که سختی استخراج بیت کوین روند صعودی را تجربه می‌کند. سختی شبکه بیت کوین در حال حاضر حدودا ۳۲.۰۵ ترا هش است.

تغییرات سختی شبکه بیت کوین
تغییرات سختی شبکه بیت کوین در نمودار لگاریتمی؛ منبع: BTC.com

روند تغییرات سختی استخراج بیت کوین توسط BTC.com منتشر شده است. این سایت سختی استخراج بیت کوین را ردیابی می‌کند و در هر مرحله به‌روزرسانی، آن را منتشر می‌کند. سختی شبکه بیت کوین تقریبا هر دو هفته یک بار (۲,۰۱۶ بلاک) و با توجه به هش ریت شبکه تنظیم می‌شود.

سختی استخراج بیت کوین در اوایل تابستان سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود؛ زیرا استخراج‌کنندگان، ماین‌های خود را برای صرفه‌جویی در مصرف برق، در زمان اوج مصرف به دلیل گرمای شدید خاموش کردند.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا