سختی ماینینگ بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید!

سختی ماینینگ بیت کوین که سنجشی برای تعیین میزان دشوار بودن کسب پاداش بلاک است، طی تنظیم اخیر شبکه و در فاصله ۷ روز مانده به هاوینگ به بالاترین میزان خود نزدیک شده است.

بزرگترین شبکه بلاک چین جهان از لحاظ ارزش بازار، سختی ماینینگ خود را در روز سه شنبه به ۱۶.۱۰ تریلیون تنظیم کرده است که به رکورد ۱۶.۵۵ تریلیون نزدیک است.

افزایش سختی ماینینگ پس از دومین کاهش بزرگ سختی ماینینگ در اواسط ماه مارس انجام شده است.

تنظیم امروز که سختی ماینینگ را برای بار دوم به بالاتر از ۱۶ تریلیون رسانده است، آخرین تنظیم سختی قبل از هاوینگ است.

انتظار می‌رود پس از هاوینگ که مقدار بیت کوین های تازه استخراج شده را از ۱۸۰۰ به ۹۰۰ کوین کاهش خواهد داد، توان محاسباتی شبکه بیت کوین به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

سختی ماینینگ بیت کوین طوری تنظیم شده است تا هر ۲۰۱۶ بلاک یا تقریبا هر ۲ هفته تنظیم شود.

اگر افراد بیشتری در ماینینگ شرکت کنند، سختی ماینینگ در تنظیم بعدی افزایش خواهد یافت. اگر توان محاسباتی کاهش یابد، سختی ماینینگ نیز کاهش خواهد یافت.

تنظیم سختی اخیر پس از استخراج غیرمعمول بلاک های بیت کوین در هفته گذشته انجام شد که طی آن، ۱۶ بلاک کمتر از یک ساعت استخراج شدند. طبق گزارش کوین دسک، این تولید سریع بلاک می‌تواند نشانه ای از آن باشد که سطح سختی بسیار کم بود.

طبق اطلاعات استخر ماینینگ Poolin، میانگین توان هشینگ شبکه بیت کوین طی ۷ روز گذشته به بیش از ۱۱۹ اگزاهش در ثانیه افزایش یافته است، به طوری که میانگین ۳ روز اخیر بالاتر و نزدیک به ۱۲۵ اگزاهش در ثانیه بوده است.

در این خصوص، میانگین توان محاسباتی طی دو هفته گذشته ۱۱۵ اگزاهش در ثانیه بوده است که ۱.۴ درصد بیشتر از دوره قبلی است.

این موضوع بیانگر آن است که افزایش شدید توان محاسباتی شبکه طی هفته گذشته به رشد سختی ماینینگ کمک کرده است.

افزایش توان محاسباتی طی یک هفته گذشته با افزایش قیمت بیت کوین از ۷۵۰۰ به ۹۰۰۰ دلار طی دو روز همراه شده است.

پس از کاهش قیمت شدید بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس، سختی ماینینگ و توان هشینگ شبکه با کاهش ۱۶ درصدی مواجه شدند. با بازیابی قیمت بیت کوین پس از تاریخ ۱۲ مارس، رقابت ماینینگ بار دیگر رونق گرفته است.


منبع coindesk
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر