اخبار عمومی

شعله ور شدن جنگ میان شرکت های سازنده سخت افزار ماینینگ قبل از هاوینگ بیت کوین

شرکت MicroBT که در شنژن واقع است در رقابت تنگاتنگ با بیت مین، ۳ ماینر بیت کوین برتر را قبل از هاوینگ بیت کوین عرضه می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

چن جیان بینگ (Chen Jianbing) مدیر ارشد عملیاتی MicroBT در روز جمعه طی رویداد آنلاین اعلام کرد که ۳ مدل جدید شامل  +WhatsMiner M30S و ++M30S و +M31S از طریق پیش فروش ۳۰ روزه در دسترس می‌باشند.

این اقدام، تاییدی بر رقابت شانه به شانه MicroBT با بیت مین در بازار چندین میلیارد دلاری سخت افزارهای ماینینگ است. بیت مین نیز برای ارائه مدل های جدید ماینرهای انت ماینر S19 و S19 Pro در ماه می برنامه ریزی کرده است.

چن در این رویداد مجددا بر رشد سریع شرکت MicroBT در سال ۲۰۱۹ و دستیابی به فروش ۶۰۰,۰۰۰ واحد دستگاه های سری M20 تاکید کرد.

چن گفت حجم فروش سال ۲۰۱۹ نیز در مقایسه با سال ۲۰۱۸ دو برابر شده و توان محاسباتی دستگاه های فروخته شده به ۳۵ میلیون تراهش در ثانیه افزایش یافته است. این مقدار توان محاسباتی برابر با ۳۵ درصد مجموع هش ریت شبکه بیت کوین تا پایان دسامبر سال گذشته بوده است.

مدل های جدید اضافه شده به خط تولید محصولات M30 شامل مدل های M30S و M31S بوده اند.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

جنگ بر سر عملکرد بهتر

با وجود آنکه دستگاه های جدید این دو تولید کننده بزرگ دستگاه های ماینینگ به زودی عرضه می‌شود، بازار سخت افزار ماینینگ بیت کوین وارد دوره ای می‌شود که به قول چن “عصر 3X” است. (به معنای عصر راندمان کمتر از ۴۰ وات بر تراهش می‌باشد) عصر 3X به راندمان ماینینگ کمتر از ۴۰ وات در تراهش اشاره دارد.

در این خصوص، وات در تراهش میزان مصرف برق دستگاه ماینینگ در هر تراهش را می‌سنجد. از آنجایی که ماینینگ بیت کوین یک پردازش محاسباتی با مصرف انرژی بسیار زیاد است، ماینر با نسبت وات بر تراهش (W/T) کمتر می‌تواند باعث سودآوری بیشتری شود.

با در نظر گرفتن هاوینگ آتی بیت کوین، این معیار به نکته بسیار مهمتری تبدیل شده است. زیرا هاوینگ باعث کاهش روزانه کسب بیت کوین توسط صنعت ماینینگ از ۱۸۰۰ به ۹۰۰ بیت کوین خواهد شد.

طبق مشخصات فنی ذکر شده توسط شرکت MicroBT، ماینر +M30S می‌تواند ۱۰۰ تراهش در ثانیه را با راندمان ۳۴ وات بر تراهش محاسبه کند، در حالی که این اعداد برای ماینر ++M30S به ترتیب برابر با ۱۱۲ تراهش در ثانیه و ۳۱ وات بر تراهش می‌باشد. ماینر عرضه شده M30S دارای عملکرد ۳۸ وات بر تراهش بوده است.

ماینرهای +M31S و M31S هر دو دارای راندمان ۴۲ وات بر تراهش هستند. هرچند چن گفته است که مدل جدید دارای این گزینه است تا در حالت ولتاژ کم کار کند تا راندمان را به کمتر از ۴۰ وات بر تراهش برساند.

برای مقایسه می‌توان گفت که دستگاه های انت ماینر S19 و S19 Pro به ترتیب دارای توان محاسباتی ۹۵ و ۱۱۰ تراهش در ثانیه و راندمان ۳۴ و ۳۰ وات بر تراهش می‌باشند.

دوران سخت

اما نکته بحث برانگیز این است که تمام تولیدکنندگان ماینر به دلیل شرایط کنونی بازار با دوران سختی از نظر فروش مواجه هستند، زیرا عرصه ماینینگ منتظر است تا عملکرد قیمت بیت کوین پس از هاوینگ را مشاهده کند.

تولیدکنندگان مهم مجبور شده اند تا پس از سقوط قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس، قیمت دستگاه های خود را کاهش دهند.

وینسنت ژانگ (Vincent Zhang) رییس بخش فروش شرکت MicroBT طی این مراسم عرضه گفت که قیمت ماینر M30S اکنون از ۲۵۰۰ دلار به ۱۹۶۲ دلار کاهش یافته است. مدل های تازه عرضه شده +M30S و ++M30S به ترتیب دارای قیمت های ۲۷۴۰ و ۳۸۹۹ دلار هستند.

پس از کاهش اخیر قیمت ماینرهای قبلی، تولیدکنندگانی نظیر بیت مین نیز مقداری از هزینه پرداخت شده مشتریانی که پیش خریدهایی با قیمت بیشتر انجام داده اند را برمی‌گردانند. گفتنی است این موضوع، یکی از سیاست های تجاری شرکت است که چندین سال در حال اجرا می‌باشد.

ژانگ گفت شرکت MicroBT نیز چنین سیاستی را اعمال می‌کند تا مشتریان خود را راضی و خشنود نگه دارد. کاربرانی که پیش خریدهایی با قیمت بالاتر از قیمت خرده فروشی انجام داده اند، مقداری از هزینه پرداخت شده را در زمان تحویل به صورت کوپن های نقدی دریافت خواهند کرد.

اگرچه شرکت MicroBT شاهد افزایش سهم خود از بازار دستگاه های ماینینگ در سال ۲۰۱۹ بوده است، اما با مشکلاتی در زمینه تحویل این دستگاه ها در بازه زمانی مقرر و تاخیرهای چند ماهه مواجه شده است.

ژانگ گفته است که شرکت MicroBT به ازای هر روز تاخیر در تحویل دستگاه ها، کوپن های نقدی به ارزش ۰.۳ درصد دستگاه های پیش خرید شده را به مشتریان اهدا می‌کند.

این نکته نیز قابل ذکر است که شرکت MicroBT گارانتی سری M30 را به یک سال پس از تحویل افزایش داده است که بیشتر از میانگین گارانتی ۶ ماهه این صنعت می‌باشد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا