اخبار عمومی

عرضه 600,000 دستگاه ماینینگ به بازار؛ دگرگونی عظیم در استخراج بیت کوین!

قدرت محاسباتی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح خود رسیده است و ممکن است به این دلیل باشد که بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه قدرتمند جدید در سه ماه گذشته به بازار عرضه شده اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق اطلاعات استخر ماینینگ BTC.com، میانگین هش ریت دو هفته ای بیت کوین از سطح اصلی دیگری عبور کرده است و در جمعه گذشته به ۸۵ اگزاهش در ثانیه رسیده است. همچنین سختی ماینینگ نیز با میزان ۱۲ تریلیون به رکورد جدیدی دست یافته است.

تقریبا هم قدرت محاسباتی و هم سختی ماینینگ از تاریخ ۱۴ ژوئن تا به حال حدود ۶۰ درصد افزایش یافته اند. داده ها نشان می دهد که سختی ماینینگ بیت کوین  هر دو هفته یکبار بعد از استخراج ۲,۰۱۶ بلاک مجددا تنظیم می شود. سختی ماینینگ معیاری است که نشان می دهد ساخت یک بلاک تا چه میزان دشوار است. این کار برای آن است تا زمان تولید یک بلاک حدود ۱۰ دقیقه باقی بماند حتی اگر مقدار قدرت هش در نوسان باشد.

قدرت هش توسط تمام رایانه های جهان که بیت کوین استخراج می کنند به دست می آید. همچنین چندین مدل جدید از ماینرهای ASIC در تابستان وارد بازار شده اند که قدرت هش آنها حدود ۵۵ تراهش بر ثانیه می باشد.

با در نظر گرفتن تمام توان هشینگ ۳۵ اگزاهش در ثانیه که از اواسط ماه ژوئن از جانب این مدل های جدید اضافه شده است، محاسبه مجدد بیان می‌کند که بیش از نیم میلیون از این دستگاه ها به شبکه بیت کوین متصل شده اند.

تجارت میلیون دلاری؟

قیمت هر کدام از این ماینرهای اسیک قدرتمند که توسط تولیدکنندگان بزرگی نظیر بیت مین، کانان، اینوسیلیکون و MicroBT ساخته شده اند از ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ دلار می‌باشند. بنابراین اگر بیش از نیم میلیون از این ماینرها ارائه شوند، تولیدکنندگان برتر ماینرها می‌توانند به درآمد یک میلیارد دلاری در سه ماه گذشته رسیده باشند.

از اوایل سال جاری افزایش سختی و هش ریت بیت کوین همراه با افزایش قیمت بوده است. این موضوع منجر به افزایش تقاضا برای تجهیزات ماینینگ و کاهش موجودی شده است.

این شرایط تا حدودی نیز به دلیل تابستان بارانی جنوب غربی چین بوده که منجر به تولید انرژی هیدروالکتریک ارزان و فراوان شده است. به علاوه، شاهد افزایش علاقه به منطقه سیبری کشور روسیه نیز بوده ایم. در این منطقه نیروگاه انرژی هیدروالکتریک براستسک وجود دارد که در دوران جنگ سرد ساخته شده است. از این نیروگاه برای تامین برق فارم های ماینینگ استفاده می‌شود که تقریبا ۱۰ درصد کل توان محاسباتی شبکه بیت کوین را شامل می‌شوند.

ماینرهای چینی اوایل سال جاری تخمین زده اند که میانگین هش ریت شبکه بیت کوین در تابستان از سطح ۷۰ اگزاهش در ثانیه ماه آگوست پیشی خواهد گرفت.

بدین ترتیب، تولیدکنندگان بزرگ ماینرها تمام دستگاه های خود را فروخته‌اند و هیچ فروشی تا انتهای سال ندارند زیرا مشتریان، دستگاه های سه ماه آتی را نیز پیش خرید کرده اند.

توکن اینسایت استارت آپی است که بر تحلیل معاملات کریپتو و فعالیت های ماینینگ متمرکز است. این استارت آپ در گزارش روز جمعه خود عنوان کرد که موجودی انتظار می‌رود طی ماه های آتی ماینرهای بیشتری عرضه شوند.

در این گزارش آمده است: پس از افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین، بازار ماینینگ این ارز دیجیتال در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ با رشد چشمگیری مواجه شد. اکثر ماینرها از تولیدکنندگان مختلف با کمبود جدی مواجه بودند و باید پیش فروش های ثبت شده در سه ماهه دوم و سوم را تا آخر سال تحویل دهند.

بنابراین، این شرکت پیش بینی کرد که سختی ماینینگ روند صعودی خود را تا ۱۵ تریلیون تا انتهای سال ادامه خواهد داد و میانگین توان هشینگ کل بیت کوین برای اولین بار در تاریخ این ارز دیجیتال از ۱۰۰ اگزاهش در ثانیه عبور خواهد کرد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا