اخبار خارجی

عملکرد بیت کوین بهتر از ۸۵ درصد آلتکوین های برتر بازار

عملکرد بیت کوین بهتر از ۸۵ درصد ۵۰ کوین و توکن های برتر از لحاظ ارزش بازار بوده است. آلتکوین ها نیز شرایط متفاوتی داشتند، به طوری که دارایی های برتر به فعالیت خود ادامه می‌دهند و توکن ها و کوین های کوچکتر در حال از بین رفتن می‌باشند.

نوسان بیت کوین در سال ۲۰۱۹

بیت کوین حدفاصل کف بازار و بالاترین قیمت خود در ماه های ژوئن و جولای، بیش از ۴۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

بیت کوین و آلتکوین ها سال ۲۰۱۹ را با قیمت کم شروع کردند. از آن زمان تاکنون عملکرد کوین ها با یکدیگر متفاوت بوده است، به طوری که روند قیمت بعضی از آلتکوین ها مخالف با روند بازار بود. آلتکوین ها نیز در سال جاری کم نوسان تر بوده اند.

در بازار آلتکوین ها، حتی برای کوین ها و توکن هایی با ارزش بازار بیش از یک میلیارد دلار، افزایش قیمت ۱۰ برابری بسیار نادر است. آلتکوین ها به دلیل از دست دادن علاقه خود به این کوین ها، کم نوسان تر از بیت کوین بوده اند. به این دلیل، کوین های برتر از ماه ژوئن تا نوامبر با کاهش قیمت ۲۰ الی ۳۰ درصدی مواجه شدند در حالی که این رقم برای بیت کوین ۵۰ درصد بوده است.

هرچند ادامه معاملات آلتکوین ها در سال ۲۰۱۹ با محافظه کاری بیشتری انجام شده است. تعداد کوین های معامله شده کاهش یافت و معطوف به چند دارایی مشخص شد. هرچند معامله کنندگان با اتخاذ وضعیت های معاملاتی آلتکوین ها هم چنان به دنبال جبران ضررهای ناشی از بیت کوین می‌باشند.

والتر وایکوف (Walter Wyckoff) از ماکسیمالیست های صرافی هیوبی در توییتر نوشت:

نظرات کنونی در مورد بیت کوین عبارتند از:

  • ۱- بیت کوین هایی که با قیمت ۸۰۰۰ دلار خریده ام را برای معاملات آلتکوین ها و معاملات مارجین استفاده می‌کنم زیرا نمی‌خواهم با ضرر، کوین های خود را بفروشم و مدتی دست نگه میدارم.
  • ۲- هنوز به کف قیمت نرسیده ایم. قیمت کمتر از ۷۲۷۰ دلار از ماه ژوئن بی سابقه بوده است.

معامله کنندگان هنوز آلتکوین ها را انتخاب می‌کنند، هرچند انتخاب های آنها محدودتر شده است

بیت کوین نتوانست انتظارات مبنی بر به دست آوردن سلطه ۹۰ درصدی بر بازار ارزهای دیجیتال تا انتهای سال را محقق سازد. پس از آنکه سلطه بیت کوین تا ۷۰.۱ درصد رسید، اکنون این رقم ۶۶ درصد می‌باشد. آلتکوین های کوچکتر تقریبا ۱۰ درصد بازار را در اختیار گرفته اند. یکی از دلایل کاهش ارزش اکثر دارایی های کوچکتر، عدم وجود بازارهای مناسب با تتر بوده است. تبدیل شدن به جفت ارز با استیبل کوین برتر تتر فقط برای آلتکوین های برتر محفوظ است.

حذف شدن دارایی های کوچکتر از فهرست صرافی ها و هم چنین خطر سرکوبی توسط قانونگذاری، باعث محدودتر شدن بازار آلتکوین ها شده است. فقط کوین هایی به فعالیت خود ادامه می‌دهند که هم چنان در فهرست صرافی های برتر قرار دارند و عملکرد بهتری در سال ۲۰۱۹ داشته اند. در حال حاضر، فقط ۹ آلتکوین با ارزش بازار بیش از یک میلیارد دلار وجود دارد.

چندین آلتکوین در مدت زمان محدود، عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته اند. تزوس (XTZ) در روند صعودی خود شاهد افزایش قیمت ۳۰۰ درصدی بود. کازمس (ATOM) و چین لینک (LINK) نیز عملکرد بهتری داشتند، هرچند بسیار پرنوسان ظاهر شدند.

اما در سال ۲۰۱۹، دو کوین به طور مشخص جایگاه خود را از دست دادند: ریپل (XRP) و استلار (XLM). درصد کاهش قیمت این دو کوین دو رقمی بود و حتی در اواسط سال و با وجود بازار صعودی نیز با کاهش قیمت مواجه بودند. بیت کوین هنوز نتوانسته است عملکرد صعودی هالووین را نشان دهد و اکنون انتظارات از بیت کوین متوجه روند دسامبر می‌باشد. هرچند احساس معامله کنندگان بدبینانه می‌باشد و ترس کاهش قیمت بیشتری وجود دارد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا