اخبار خارجی

بررسی دلیل افزایش قیمت تزوس علیرغم ریزش بازار ارزهای دیجیتال

به نظر می‌رسد تزوس (XTZ) از ریزش اخیر بازار ارزهای دیجیتال مصون مانده است و روند صعودی هفته های اخیر خود را ادامه می‌دهد. قیمت XTZ تا ۱.۳۳ دلار نیز افزایش یافت و سه ماهه موفقیت آمیزی را نشان می‌دهد.

هشدار در خصوص پامپ XTZ

نوسان قیمت تزوس باعث سردرگمی معامله کنندگان شده است، زیرا هیچ دلیل مهمی برای این شرایط وجود ندارد. بهترین توضیحی که می‌تواند در ارتباط با این موضوع بیان کرد، سروصدای افزوده شدن این توکن به کوین بیس می‌باشد که باعث در دسترس تر شدن این توکن می‌شود.

نوسان قیمت XTZ از اندیکاتورهای نمودار صعودی پیروی کرده که به بازار تقریبا کوچک این توکن کمک می‌کند. حجم معاملات تزوس طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا به ۱۱۳ میلیون دلار رسیده است که دومین رکورد این توکن در تاریخ خود می‌باشد. در ماه گذشته، قیمت XTZ از شرایط راکد خود بر روی ۰.۷۶ دلار افزایش یافت و مجددا در تلاش برای رسیدن به قیمت چند دلاری می‌باشد.

تاخیر در پروژه تزوس منجر به کاهش قیمت آن شد

یکی از نقاط ضعف XTZ، دیر عرضه شدن آن بود، به طوری که عرضه شبکه اصلی آن در بازار نزولی انجام شد. این موضوع باعث کاهش قیمت این توکن شد، زیرا XTZ درگیر فهرست شدن در صرافی ها بود و این دارایی از فاز جدید نوسان قیمت عبور کرد. توکن اولیه که حجم معاملات اندکی داشت، سریعا به قیمت ۴ الی ۵ دلار رسید اما این دارایی آنچنان خوش شانس نبود.

اکنون به نظر می‌رسد که تزوس در حال رسیدن به هدف خود می‌باشد. این کوین دارای پروفایل معاملاتی منحصربه‌فردی است، زیرا در چندین صرافی معامله می‌شود. اکثر حجم معاملات این کوین در صرافی بایننس است و صرافی های کراکن و کوین بیس در رتبه های بعدی قرار دارند. این موضوع، افزایش قیمت XTZ را بر اساس فعالیت های متمرکز بر پامپ در بازارهای مورد نظر امکان پذیر می‌سازد.

قیمت XTZ به شدت مستقل از نوسان قیمت بیت کوین است، به طوری که ۲۷ درصد حجم معاملات آن مستقیما با دلار و ۳۰ درصد حجم معاملات با تتر انجام می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا XTZ مخالف با بازار عمل کند و منابع منحصربه‌فرد نقدینگی به دست آورد.

فعالیت نهنگ ها نیز نشان می‌دهد که ممکن است بایننس، حوزه نوسان اخیر قیمت XTZ می‌باشد. اگرچه دامپ (کاهش قیمت) بالقوه پس از پامپ (افزایش قیمت) بعید نیست.

یکی از تحلیلگران کریپتو به اسم Crypto Bert نوشت: ۹۱۰,۰۰۰ توکن XTZ به ارزش ۱,۲۷۴,۵۹۸ دلار از کیف پول ناشناس به بایننس انتقال یافته است.

مزیت دیگر تزوس، جامعه قوی آن می‌باشد که علیرغم بازار نزولی، مشتاق باقی مانده است. حامیان این شبکه بر پتانسیل آن برای در برداشتن قراردادهای هوشمند و توکن های اوراق بهادار متمرکز هستند، در حالی که بعضی از افراد توصیه می‌کنند که بیش از حد نباید به قیمت آن توجه کرد.

ژاک مارون (Jacques Marron) در توییتر نوشت:

تمام دوستداران تزوس، لطفا سروصدا به پا نکنید و از دارایی خود لذت ببرید. توکن XTZ نباید در جبهه فومو (FOMO یا ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری) وارد شود و باید با حمایت از توسعه فنی، به روند خوب خود ادامه دهد. این موضوع باید هدف معاملات بلندمدت باشد. تزوس بازاریابی نمی‌کند. زنده باد XTZ.

احیای اخیر XTZ و هم چنین گزینه کیف پول های متصدیانه از طریق کوین بیس، توجه Amun خالق محصولات قابل معامله در صرافی بر اساس ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. تزوس یکی از ۹ کوین منتخب Amun برای ایجاد محصولات برای بازار اروپا می‌باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا