اخبار بیت کوین

حداقل قیمت بیت کوین برای سودآوری ماینرها بعد از هاوینگ چقدر است؟

شرکت ماینینگ ماراتون (Marathon) با خرید زیرساخت‌های بیشتر در تلاش است خود را برای هاوینگ بیت کوین و کاهش پاداش آن آماده کند.

تاریخ هاوینگ بیت کوین

به گزارش میهن بلاکچین، شرکت ماراتن، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج بیت‌ کوین در آمریکا، برای مقابله با رویداد هاوینگ زیرساخت‌های بیشتری را خریداری کرده و دستگاه‌های ماینینگ جدیدی را راه‌اندازی کرده است. شایان ذکر است که هاوینگ بیت کوین درآمد ماینرهای این رمزارز را نصف می‌کند و احتمالا در ماه آوریل (اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت) انجام می‌شود. فرد تیل (Fred Thiel)، مدیرعامل ماراتن، در مصاحبه‌ اخیر خود با بلومبرگ اعلام کرد:

ما به ظرفیت بیشتری نیاز داریم. در حال حاضر به حداکثر ظرفیت خود رسیده‌ایم، اما همچنان به خرید دستگاه‌های جدید ادامه خواهیم داد. خریدهایی که انجام می‌دهیم تاثیر مستقیمی بر هزینه‌های ماینینگ ما دارد. این خریدها حداقل قیمت بیت کوین برای سودآور شدن ما را کاهش می‌دهد.

این شرکت روز پنج‌شنبه هم اعلام کرد که با پرداخت بیش از ۸۷ میلیون دلار، یک مرکز داده ۲۰۰ مگاواتی در تگزاس را خریداری کرده است. ماراتون پیش از این هم ملکی به ارزش ۱۷۹ میلیون دلار را خریداری کرده بود. در نتیجه سهم ماراتن از ظرفیت کل استخراج بیت کوین با احتساب زیرساخت‌های آن، اکنون به ۵۳٪ رسیده و نسبت سهم ۳٪ آن در اواخر سال گذشته به شدت رشد کرده است.

سایر شرکت‌های ماینینگ هم در تلاش هستند در آستانه هاوینگ بیت کوین و کاهش پاداش استخراج آن ظرفیتشان را افزایش دهند. تیل در مورد وضعیت شرکت‌های مذکور بعد از هاوینگ اعلام کرد:

بعد از هاوینگ بعضی از ماینرها که درآمدشان با کاهش پاداش بیت کوین کاهش می‌یابد، دیگر سودآوری خود را از دست خواهند داد و شاید به اجبار از بازار خارج شوند. یک محاسبه ساده نشان می‌دهد که اگر میانگین نقطه سر به سر این صنعت قبلا در محدوده ۲۳,۰۰۰ دلار به ازای هر بیت کوین قرار داشت، این نقطه بعد از هاوینگ به ۴۳,۰۰۰ دلار می‌رسد.

منبع
بیت کوین سیستمی

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا